Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tudnék csinálni? Tanács...

Mit tudnék csinálni? Tanács valakitől?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm.3 hónapja vagyunk eggyüt nagyon szeretjük egymást meg minden. velem vesztette el a szüzességét. A gond ott van hogy nem jött meg a menzesze pedig mindig védekeztünk. Az eredmény pozitív lett. Mellette vagyok nem hagyom el próbálok támasztnyújtani, de sajnos engem is megvisel a dolog. El akarja vetetni mert hát ő 17 nincs még érettségi se szakmálya. Én 21 vagyok érettségim szakmám van és most vagyok másodszakmán ami 90000 ft-év. sajnos ebből magamat is fent kell tartanom. Nem tudom hogy mit mondjak neki...szivem szerint megtartanám otthagynám a sulit meg minden... de az eszem azt mondja hogy ne... és legyen abortusz... vélemény?
2013. jún. 10. 16:37
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem tul fiatalok vagytok ahhoz,hogy felneveljetek egy gyereket,de ezt mindenkepp ti ketten dontsetek el hogy mit akaetok,utana pedig beszeljetek meg szuleitekkel is.
2013. jún. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az első és legfontosabb, menjen el a barátnőd nőgyógyászhoz, hogy teljesen biztosan várandós-e. (sokszor van ál-pozitív teszt, főleg, hogy védekeztetek is....) Ha teheted, kísérd el, főleg ha még nem volt. Van sürgősségi nőgyógyászat is, ami ingyenes, és azonnal fogadnak.

Ha az orvos is igazolja a terhességet, na akkor a szülőkkel kell megbeszélni mindenképp (és ne halogassátok, annál rosszabb) a továbbiakat.

Majd írj, hogy mi lett! :-)

2013. jún. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem, ha elvetetitek és együtt is maradtok, az a kapcsolat már nem lesz ugyanolyan, valószínűleg megromlik, vége is lesz.

Én is azt javaslom, hogy beszéljétek meg szüleitekkel, hogy tudnának-e segíteni titeket.

Mindenképp lesznek súlyos következményei ha elvetetitek, de felnevelni sem lesz egyszerű, de ha megtartjátok, akkor nem lesz min egy életen keresztül bánkódni..

Ez az én véleményem, mindenki maga mérlegel.

Jó döntést kívánok Nektek!

2013. jún. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3 hónapos kapcsolatból 17 évesen megszülni egy nem tervezett babát, úgy hogy még ő is, te is tanulsz... Tudom, hogy sajnálod, de okosabb ha az eszetekre hallgattok. Akármilyen nehéz dolog is a döntés, de egy gyereket nem lehet szerelemből felnevelni. Nektek pedig mindabból, ami egy kisbaba ellátásához, eltartásához szükséges, most kb 0% áll a rendelkezésetekre.
2013. jún. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
hát orvosi ügyeleten szakorvos vizelettesztel bizonyították be hogy terhes, illetve az ő szülője már aznap tudta, az én szüleim nem lényegesek mivel magamat tartom el azt csinálok amit akarok. természetesen az eredményért vele voltam vérvételen a vércsoportja meghatározásánál nem voltam ott, az ultrahangra elkisérem. anyja azt mondta hogy abortusz segít, természetesen a költségek nagy részét én állom mivel suli mellett dolgozok. Illetve az eggyik válaszolónak üzenem: tegnap eljegyeztem és igent mondott ugyhogy mostmár a menyasszonyomról beszélünk :) (és nem a gyerek miatt akartam eljegyezni mert már beszéltünk rólla) remélem minden jobb lesz az biztos hogy mellette leszek... bár azt mondják hogy ez ritka
2013. jún. 12. 12:10
 6/8 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok

Őszinte válaszom: szuper!!!!! :-) és gratulálok az eljegyzéshez. Az nem derült ki a válaszodból, hogy megtartjátok? Amúgy én 28 éves fejjel visszagondolva, úgy hogy 25 évesen szültem, már megbántam, hogy nem sokkal korábban alapítottunk családot. Én 18 évesen ismertem meg a férjemet, azóta együtt vagyunk. :-)

Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz veletek! :-) Majd írd meg! Szorítok, hogy minden jól alakuljon! :-)

2013. jún. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hát ma volt az abortusz... most nagyon rosszul vagyok érzelmileg testileg mindenhogy.... amugy megvagyunk elvagyunk egymásra támaszkodunk... az anja nagyon sokat segít aminek nagyon örülönk, de ezt még nekem is neki is fel kell dolgozni... azt vesszük elég jól bírta csak amikor káva volt akkor sírt amitől én se bírtam ki, illetve még utánna se bírtam visszatartani amikor beszélgettünk... fontosnak tartom hogy beszélgessünk... amugy minden okés csak kell egy kis idő hogy felfogjuk feldolgozzuk, hogy mit is jelent ez az egész...
2013. jún. 26. 18:18
 8/8 anonim ***** válasza:

:'(

Nagyon sajnálom. Ennek akkor így kellett lennie. :-(

De legalább nem egyedül kellett megbirkóznotok vele.

Hidd el, minden jóra fordul! Én hiszem, hogy csak az a baba születik meg, akinek meg kell születnie! ;-)

Ha ezen túlestek, és együtt, akkor titeket a sors is egymásnak teremtett!!! :-)

2013. jún. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!