Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy tengerimalacom már...

Van egy tengerimalacom már elég öreg lehet. A pontos kora sajnos kérdéses mert én is kaptam valakitől. A szemével lehet csinálni valamit ha elhályogosodik?

Figyelt kérdés
az a gond h a szemén mintha hályog kezdene kialakulni, vagyis az egyik szemén már van is a pupillája teljesen elfehéredett, és most mintha a másikon is kezdene. Lehet h megfog vakulni?vagy már vak? mit tegyek?
2009. febr. 7. 11:51
 1/2 anonim ***** válasza:

szia!Nem olyan egyszerű felismerni,hogy már megvakult-e,vagy mennyire lát,mert ők a szaglásukkal,hallásukkal ugyanúgy tájékozódnak.Tehát általában ha vak,akkor se megy neki semminek/esetleg teljesen idegen helyen,megrémülve-de akkor még az egészséges is fut neki mindennek zavarában.

Mindenképpen egy orvos,aki tudna segíteni ebben,felmérné a látását,pupillareflexeit.Szemcseppeket,amik megállítják a folyamatot,vagy lassítják.

De ha megvakult,nem tudja meggyógyítani a szemét.

Attól függetlenül,hogy lát-e,egy ugyanolyan teljesértékű társ lehet,szeresd nagyon,szüksége van rád,neki elég rémisztő lehet,hogy eddig látott,most meg nem okés valami.

Minden jót neked is,és a malikának is,remélem,nem fajult még nagyon el ez a dolog nála,és lát.

Sajnos öregkorban elég gyakori náluk ez a hályogképződés..Még belegondolni sem merek,mi lesz,ha megöregszik az én kis Marcikám!

2009. febr. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

semmit. viheted orvoshoz, de valószínűleg műteni nem fogják. Nem tudom egyáltalán malacot lehet-e operálni hályoggal. De az altatást nem élné túl, ha nagyon öreg.

Ne változtass a berendezésén, hagyd a megszokott helyén, rakd az orra el a kaját (hátha a szaglása sem az igazi) és biztosíts beki boldog öregkor.

az enyém 7évet élt...

2009. febr. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!