Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tüszőrepedés? Ultrahang?

Tüszőrepedés? Ultrahang?

Figyelt kérdés
PCOs miatt a ciklusom nagyon összevissza, így nem tudom kiszámolni a peteérést. Tegnap voltam ey sima kontroll vizsgálaton, és 1,5év után a doktornő látott ultrahangon egy megrepedt tüszőt. Kérdeztem, hogy ez mikor repedhetett meg, mert előtte egy nappal voltunk együtt. Ezt nem tudta megmondani, csak azt látta, hogy meg van repedve. Itthon gyorsan csináltam egy ovu tesztet ami egyértelműen pozitív volt, így este bele is húztunk gyorsan. Ma is csináltam egyet, az már negatív lett. Szerintetek lehet rá esély, hogy pont tegnap volt tüszőrepedésem reggel valamikor és azt láthatta a doktornő? Vagy több napig látható egy megrepedt tüsző? Tudom, hogy több napig életképesek a katonák, csak előtte mi nem nagyon voltunk most együtt egy pár napig sajna.

2013. jún. 12. 15:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem lehetséges, szorítok!
2013. jún. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Igen van rá esély. Viszont ha a hormonok szintje nem megfelelő akkor sem fog sajna megtörténi a teherbeesésé avgy nem fog tudni beágyazódni. Sok Pcos-nak van peteérése és mégsem sikerül a baba mert a hormonális háttér nem engedi a megtermékenyülést. de az esély természetesen meg van. Majd ird meg mi volt.
2013. jún. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, rendesek vagytok.

A pcos 3 hónapja derült ki, ami azóta kezelve van, és enyhülnek a tünetei is, vagyis jót tesznek a gyóyszerek. A nődokim szerint viszont nincs nagy gond nálam, nagyon kicsi eltérés van az eredményeimben, bár ez is elég, hogy eddig nem volt peteérésem. Azt mondta, hogy ő ezt nem is jelentené így egyértelműen ki hogy Pcos. Nagyon bízom benne, hogy elég volt ez a 3 hónap kezelés, és most megjön az eredménye. Csak azt a 2 hetet ne kellene kivárni a tesztig..

Köszi a válaszokat mégegyszer!

2013. jún. 12. 16:11
 4/14 A kérdező kommentje:
Most néztem meg, mi is volt márciusban magas az eredményemen. Csak az LH volt magas, amire azt mondta a doktornő, hogy attól nincs peteérésem. Minden más értékem tökéletes volt. Erre mondta a nődokim, hogy ezek szerint ha most látott egy megrepedt tüszőt, akkor itt nincs már nagy gond. Hát remélem igaza lesz.
2013. jún. 12. 16:27
 5/14 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem mennyi volt az FSH-d és LH-d?
2013. jún. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

FSH:7,9

LH:15,6

2013. jún. 12. 16:42
 7/14 anonim ***** válasza:
Terheléses inzulin vérvétel ne is volt? AKkor ki sem lehet jelenteni a PCOS-t. Szénhidrát számolgatós diétát csinálod? Nekem pl van peteérésem és mégsem sikerül a baba, a ciklusaim még mindig 30-40 naposak akkor is ha 14 napon van ovu. Mi 4 éve nem védekezünk. Ez az Lh nagyon magas ha 3. napi vérvételnél volt. Az FSH is sok. A teherbeeséséhez 2körül kell lennie.
2013. jún. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
ja és az inzulinom nekem is csak épphogy magasabb volt. Első terhelésnél még nem is volt inzulinrezisztencia a PCO mégis volt és nem volt ciklusom sem akkor még na meg baba sem. De sok Pcos-nak sikerül spontán reméljük neked is.
2013. jún. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Megvolt minden vizsgálat, csak azok eredményeim jók lettek. Az endo doki mondta, hogy ez pcos. Bár igazság szerint majd mennem kell újabb vizsgálatra, mivel hiába kértem én időpontot, pont abban a hónapban nem jött meg, így az eredményeim nem igazán mérvadóak. Ezek az eredmények márciusiak, csakhogy majd csak 2 hónap múlva kell visszamennem újabb vizsgálatra, addi meg csak a nőgyógyászom van, és az ő vizsgálataira tudok alapozni. Ezért örülök, hogy ha nem is lesz baba még, de legalább megrepedt egy tüsző végre.
2013. jún. 12. 16:59
 10/14 A kérdező kommentje:
Esetle azt megkérdezhetem, hogy Ti most hol tartotok? Vagyis mi lesz a következő lépés?
2013. jún. 12. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!