Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Peteérés után rögtön elkezd...

Peteérés után rögtön elkezd emelkedni a hő vagy csak 1-2 nap múlva?

Figyelt kérdés
14-15.napon ha 36,4 a hő azt jelenti,hogy nem volt még peteérés? Ha nem indul el felfelé akkor egyáltalán nincs is?
2013. jún. 13. 07:06
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Neten sok terhesgörbe található, néz meg néhányat. Úgy van, hogy van az alaphőd olyan 13 napig (pl. nekem 36.5C) utána leesik 1 nap (pl. 36.3C) és utána felugrik rögtön következő nap (pl. 36.9C). nagyon fontos, hogy mindig ugyan akkor mérd, ugyan azzal a hőmérővel és az ágyból ki sem kelve. Fontos, hogy legalább 3 hónapig kell használni ahhoz, hogy valóban értelmezni tudjad, mert mindenkinek egyéni, tehát a saját korábbi ciklusaidhoz képest kell meg nézni, hogy történt e változás a ciklusodban , ami utalhat terhességre. Nem az számít, hogy mennyi a hő, ha nem hogy a te egyéni saját ciklusodhoz képest ebben a hónapban magasabb a hőd mint máskor szokott, ez utal terhességre. Igen az esetek nagy részében azt mondják 37 alatt nincs terhesség, én erre rácáfolok, mert mikor terhes voltam 36.8C volt a hőm max 1-1 alkalommal volt 37-37.2C. Ha nincs felugrás (peteérés) akkor nem volt még ovud. De ha elötte pl. 35.5 volt az alaphőd és most 36.4 az tökéletes akkor volt peteérésed. Ha mensi óta 36.4 akkor még ne volt ovud. Vannak hónapok amikor egészséges nőknél sincsen ovu, ezért is kell több hónapig vezetni a görbét, mert ha soha nincsen akkor érdemes a dokit meglátogatni.

peteérés: mensi elejétől kb. 14 napig tartó folyamat

ovu: az a nap amikor a megérett petesejt kilökődik

[link]

2013. jún. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy ha nem 28 napos a ciklusod akkor nem 14. napon van ovud ha nem később. Ahogy várod/ nem várod a következő mensidet abból a dátumból vonj le 12-15 napot akörül kell lennie az ovudnak. pl. 30 napos ciklusnál 16. nap körül van, 32 naposnál 18 nap körül.
2013. jún. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Ennyi a hőm mensi óta kb.,27 naposak a ciklusok. Most kezdtem hőmérőzni,kezdő vagyok. És sajnos pont ez a parám,hogy nincs peteérésem,pedig az első két lurkó elsőre lett.
2013. jún. 13. 07:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem ovu után folyamatosan emelkedik, nem egyszerre ugrik fel.
2013. jún. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1 vagyok: Igen igaza van a 3. nak. Nem kell, hogy egyből 37 re ugorjon, de azért 2-4 tizedet emelkedjen már az ovu utáni napon, és utána szépen mehet egyre feljebb és feljebb.
2013. jún. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Felment 36,6-ra,reménykedem!
2013. jún. 14. 06:47
 7/7 marki_2 ***** válasza:

Nézd az enyém ilyen meredeken emelkedett, de nem mindenkié ilyen.


[link]

2013. jún. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!