Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lányok! Akinek rosszak a...

Lányok! Akinek rosszak a fogai és teherbe esett mit szedett, hogy ne lyukadjon ki és törjön le az összes foga?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon rosszak a fogaim, általában minden évben kilyukad egy, idén kettő. :( Most tetetem rendbe őket. Viszont szeretnék jövőre kisbabát (április után, mert akkor lesz az esküvőnk) és az lenne a kérdésem, hogy elég e a terhesvitamint, vagy az nem segít a fogaimon?
2009. okt. 10. 13:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az én problémám ugyanaz, csak nekem már van egy 33 hetes pocakom. Sajnos csodát nem lehet tenni, terhesvitamin, nasizás után fogmosás, több étkezés=több fogmosás, ha sokat hánynál az elején, a gyomorsav is ronthatja a fogakat, erre is figyelni kell. Cserszömörcés szájvíz nagyon jó a terhességi ínygyulladásra, ja és fogselyem mindenképpen.

A kicsi nem veszi el a fogakból a kalciumot, nem emiatt romlanak ilyenkor gyorsabban a fogak, hanem a hormonok okozta ínygyengeség és a megváltozott étkezési szokások miatt.

2009. okt. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát szerintem meg számít a kalcium. Én sajnos nem vagyok egy nagy tejtermékes, és a fiamnál (első terhesség) csak elevitet szedtem azt is csak eleinte.

Na ki is lyukadt 3 fogam egymás után :( egy "élmény" volt 36-38 hetesen fogászatra járni :((

Most a lányomat várom és 1200 mg kalciumot szedek egy nap. 38 hetes vagyok, és nem lyukadt ki egy sem. Most voltam fogdokinál.

Úgyhogy szerintem mindenképp szedj kalciumot a magzatvédő vitamin mellé. Csak arra figyelj hogy olyan legyen mint pl. a Calcivid ami Kalcium+d3 vitamin együtt. Ugyanis a kalcium önmagában nem szívódik fel.

2009. okt. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét választ. :) Nagyon gratulálok a babákhoz, jó egészséget kívánok mindkettőtöknek.
2009. okt. 10. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!