Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Epilepsziás vagyok, és Kepra...

Epilepsziás vagyok, és Kepra nevezetű gyógyszert szedem. Ritkán vannak rohamaim. A betegségem és a gyógyszer mennyiben folyásolja be a magzat fejlődését és egészségét?

Figyelt kérdés
2009. okt. 11. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne vedd zokon, de csak azt tudom írni, hogy itt nincsenek "szakértők". Ha ilyen jellegű kérdésed van, azt egy orvosi egyetemet végezett nőgyógyásztól kell megkérdezned.Akármit írunk, írnak is ide mindig érdemes figyelembe venni, hogy az nem szakszerű. Nagyon sok fals válasz lehet. A legbiztosabb egy nőgyógyász véleménye!!

2009. okt. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Lehet, hogy az epilepsziádat kezelő orvos többet tud mondani, mint a nődokid, mert talán ő jobban ismeri a gyógyszered.

Nálunk a párom epilepsziás. Mikor babát szerettünk volna kikértük az orvosa véleményét, mennyi a valószínűsége, hogy a kicsi örökli a betegséget, ill. van-e a termékenyítőképességére valamilyen negatív hatással a gyógyszer, amit szed. A válasza az volt, hogy természetesen esély van, hogy a kicsi örökli, viszont mivel a párom nem örökölte, hanem kialakult nála az epilepszia, ezért kisebb a valószínűsége, hogy a kicsinél is előforduljon. (hála az égnek, az eddigi 9,5 hónapban nem tapasztaltunk semmi epilepsziára utaló jelet kislányunknál)A termékenységet pedig nem befolyásolja állítólag a gyógyszer. Az andrológia lelet is alátámasztotta ezt.

Mindenképp beszélj a kezelőorvosoddal, de szerintem nem lesz baj!

Sok sikert!

2009. okt. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én csak annyit szeretnék a kérdezőtől kérdezni, hogy érez-e valamilyen mellékhatást a gyógyszer bevétele után (álmosság, egyensúlyzavar, felpörgetés)? Kislányom is epilepsziás, eddig csak a Tegretolt szedte. Bevétel után mindig kibukott (mély alvás). Pár napja már Kepprát is kell szednie (más időpontban, mint a Tegretolt). Mivel még nem tud beszélni, nem tudja elmondani, mit érez...
2012. júl. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Én is epilepsziás vagyok és majd szeretnék gyereket. Sok gyógyszert szinte mindet szedtem már ezt nem. A tájékoztatóban le van írva ,hogy ha terhességet tervezünk vagy lehet terhesek vagyunk milyen hatása lehet,de szerintem beszéld meg atal akár úgyis,hogy a párod is ott van (sőt lehet jobb lenne ha a pároddal együtt kérdeznéd meg) . A másik ami még fontos lehet,hogy a nőgyógyászod ,leendő szülészed a neurológussal konzultáljon.

2016. febr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!