Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCOS-em van, abszolút nincs...

PCOS-em van, abszolút nincs mensim. Mastodynon segíthet, hogy teherbe essek?

Figyelt kérdés
Nekem sosem volt rendszeres a mensim, kb 3-szor volt meg egy évben. Azt mondták a dokik, hogy egészséges vagyok. Az első gyermekünk első össze is jött, pedig előtt 3 hónapja volt meg. Most viszont PCO-m van és nincs mensim. Norcoluttal meghozták és azt mondta a doki, ha megjön, akkor kezdjem el szedni a clostyt. Azóta is ezt várom. A Mastodynon cseppek segíthetnek ilyen esetben? Köszönöm!!
2013. jún. 28. 09:40
 1/10 anonim ***** válasza:
inzulin terhelés volt? ha van Ir akkor addig nem is fog összejönni amig az nincs kezelve nem diétázol stb....
2013. jún. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. IR-em nincs, a cukrommal minden rendben van.
2013. jún. 28. 09:46
 3/10 anonim ***** válasza:
És mitől van PCO-d? Azt kellene kezelni. Nekem IR-em van ugyan, de a Mastodynon nem segített.
2013. jún. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Elvileg a Mastodynon segíthet, de ne várj tőle azonnali csodát. Nekem annyiban segített, hogy a 40-50 napos ciklusokat szép 30 naposokra hozta le. Persze, ehhez idő kellett. A Mastodynon után szedtem a barátcserje kapszulát, 3 hónapos kúra után 28-29 napos ciklusokat csinált.

Pcos vagyok, Ir-es is, mégis háromszor lettem spontán terhes.

Pajzsmirigyed rendben?

2013. jún. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A cukor és az inzulin két különböző dolog. Ha a cukrod normál szinten is marad, egyáltalán nem jelenti azt, hogy az inzulinod is redben van. A PCOS helyes kezelésének nem része sem a Norcolut, sem a Closty!!! Vigyázz, mert az orvosod nem ismeri a kezelési elveket, és rossz irányba fog elvinni (évekig voltam rossz úton, tudom, mit beszélek!).


[link]


Az inzulin vizsgálatához min. három pontos OGTT (cukorterhelés) kell, ahol nem csak a cukrot, de az inzulin szintet is külön nézik. Kell egy részletes hormonvizsgálat, pajzsmiriggyel együtt és családi anamnézis. Javaslom keress fel endokrinológust, a legtöbb nőgyógyász sajnos nem jól kezeli ezt a betegséget.

2013. jún. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5-ös teljesen jól mondja. A PCOS az nem nőgyógyászati szakterület, hanem endokrinológus kell hozzá. Nőgyógyászok sajnos legtöbb esetben félrekezelik, és súlyosbítják a kezelést. Keress fel egy endokrinológus, mert kell inzulint nézni terhelés alatt. A PCOS-t legtöbb esetben IR okozza.

Mind a két esetben kell a szigorú diéta, mozgás, illetve szükség lehet Met tartalmú gyógyszerre, amit endokrinológus dönt el.

2013. jún. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is PCOS-em van, a második gyermekünk meglepetés volt, két hónappal a terhesség kiderülése előtt Gynex cseppeket használtam, hogy rendbe tegye a ciklusomat, hát alaposan rendbe tette, egy holnap 11 hónapos kislány lett az eredménye, azóta is szívből ajánlom mindenkinek, egy másik ismerősömnek is hatásos volt. Ettől függetlenül keress fel egy endokrinológust is. Sok sikert!
2013. jún. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is az endokrinológust akartam írni, illetve van PCOS diéta, azt minkenképpen csinálod kéne.
2013. jún. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
a cukrod rendben van??? Az a baj az ir-nél nem a cukor szint a nem jó hanme az inzulin szint. inzulin terhelésed volt? ha igen mennyi lett? Ritka az IR nélküli PCO és akkor is évente kell ellenőrizni mert idővel 99%-ban lesz IR is, nekem is igy volt hogy első vizsgálatnál még rendben volt de a Pco ezer éve megvan, aztán rá egy évre már volt nagyon enyhe IR.
2013. jún. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia!

olyan sokaknak sikerűlt teherbeesni úgy hogy nem volt kezelve a pcoja...persze normálisan működő hormonokkal könnyebb teherbeesni ha kezelve vagy!de sokak pl barátcserjétől,súlyos IR mellett estek teherbe..stb...én is pcos vagyok már 8 éve...már kitanultam ezt a betegséget sajnos!

de ez a diéta is...ok diétázzon és fogyjon az akinek kell mert elhízott!De a vékony pcosok..akiknek nincs IR je az hova diétázzon?hova fogyjon?!!hiába diétázna a vékony pcos ha nincs IR je akkor se lesz spontán mensie ha diétázik stb ... mivel nem magas au IR...

szóval...könnyebb mindenre azt mondani meg mindenkire hogy diéta mozgás stb stb.....

de mivel egy nő sem egyforma így nem mindenkire igaz ez:max arra aki elhízott,magas a tesztoszteron ls tipikus pcos!DE nem mindenki tipikus pcos!!!

nekem se kell diétáznom...mert nincs IR em és hormonjaim se annyira rosszak...endokrinologusom is van!

gyógynövényt szedtem és van spontán pém és mensim!

nem vagyunk robotok..hogy amit a könyv vagy internet mgír/vagy megírnak sok orvos:D hogy egyformán működjünk!

2013. júl. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!