Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen jelei vannak a peteérés...

Milyen jelei vannak a peteérésnek? Tuti jelek? Mikortól kell számolni a napokat? Úgy tudom általában 10-14 napon van!

Figyelt kérdés
Sajnos hőmérőzésre nincs lehetőségem,mert váltott műszakban dolgozom és így nem lenne hiteles.
2013. júl. 2. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is váltott műszakban dolgoztam, annyit azért megtettem, hogy mikor otthon voltam megmértem és felírtam. (ártani nem árt) Egy 28 napos ciklusnál úgy kell számolni, hogy a ciklusod első napja a mensid első napja (amikor vérezni kezdesz), majd az első naptól számítva 13-16 napon (átlag 14. napon) van peteérés, és a 29. napon kezdődik az új ciklusod, tehát az lesz az első nap. A főbb szabály az, hogy amikorra nem várod az előtt van a peteérésed 14 nappal. Tehát ha 35 napos a ciklusod akkor (35-14=21) tehát a ciklusod 21. napján van peteérésed. Középidőnek is szokták hívni, mert általában ovuláció a ciklus közepén van. (peteérés: egy folyamat ovud: az a nap mikor kilökődik az érett petesejt) Én tanácsolom a hőmérőzést amikor van lehetőséged, de nekem sem vált be pont a váltott műszak miatt, viszont azért egy-két hónapban szépen kirajzolta a peteérésem. (pénzbe nem kerül, ártani nem árt) Lehet nézegetni a nyákodat, akkor van ovud amikor tojás fehérje nyákod van. Lehet LH tesztet (ovulációs tesztet) is használni. (drogériákban hozzáférhető kicsit drága). Lehet a méhnyak magasságát is figyelni, ennek olvass utána mert én nem próbáltam. Lehet törpemikroszkópot is venni (gyógyszertár, drogéria) ami elég drága, de a végtelenségig lehet használni és a nyákod állapotából megtudod nézni van e éppen ovud. (ha jól tudom mikor páfrányos akkor van ovud)
2013. júl. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
A párom menstrációja utáni hétvégén megcsináltuk egyetlen aktussal a most 3 éves kisfiamat!
2013. júl. 3. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom követni a ciklusaimat!Eddig átlagban 26-27 napos volt,de az utóbbi két alkalommal ez megváltozott 24 és 17 napra.Kész voltam teljesen amikor legutóbb 17.napra megjött!

Sajnos a munkahelyen miatt nem tudom mennyire mutatna valós értéket,átlagban 3-4 napot dolgozom 12.órában,hol éjszaka,hol nappal,semmi rendszeresség nincs benne.

2013. júl. 3. 06:51
 4/4 A kérdező kommentje:
Jun.27-én jött meg 17.napra,akkor ha jól számolom ma vagyok a 7.napon!
2013. júl. 3. 06:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!