Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ezekkel az eredményekkel...

Monanke kérdése:

Ezekkel az eredményekkel érdemes próbálkozni?

Figyelt kérdés

Tsh 3,721

Ft4 14,95

Ft3 5,22

Másfél éve vagyunk benne a baba projektbe.

Ezekre az eredményekre azt mondta az orvosom hogy rendben van minden,de itt azt olvasom mindenhol hogy magas tsh-val nincs esély a teherbeesesre.Akkor miért nem kaptam rá gyógyszert? Endokrinologushoz járok.Szerintetek ezek milyen értékek?


2013. júl. 3. 12:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Hát, nem vagoyk orvos, de mindenhol azt olvasom hogy 1 körülinek kell lenni a Tshnak. Nekem 2,4 és nem esek teherbe, szedek egy bizonyos étrendkiegészítőt hátha leviszi egy kicsit az értéket.
2013. júl. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Én meg 2,4-gyel teherbe estem, igaz el is vetéltem, de biztos vagyok benne, hogy nem a TSH miatt, már az első ultrahangon sem volt valami biztató a helyzet. Minden ember más és más. Én úgy gondolom, hogy ez a TSH még simán jó, a megtermékenyülés lehet, hogy nehezebb, de nem lehetetlen, max. amint babás leszel, azonnal menned kell újra vérvételre, hogy megnézzék, kell-e bogyó a baba megtartásához. Én még nézetnék nemi hormonokat és anti TPO-t is, ezek így együtt már többet mondanának. Plusz, érdemes lenne kivizsgálgatnod magad IR-re, mert ha IR-es vagy, akkor azt kell kezelni, nem a TSH-ddal tölteni az idődet. Az csak egy jelzés maximum, hogy érdemes lenne továbbmenni.
2013. júl. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Ezekre az értékekre clostilbegytet szedtem ez a második hònapom belőle,azért van valami remény rá hogy terhes lehetek?Ma megyek orvoshoz fel fogom vetni neki hogy nem e erre a szintre kene valami gyógyszert szedni.

A gyógyszer mennyi idő alatt viszi le ezt a szintet?Van egyáltalán értelme a harmadik doboz clostit beszedni?

2013. júl. 3. 12:25
 4/21 anonim ***** válasza:

Én még nem kezdtem el gyógyszert szedni, csak májusban vetéltem, egyelőre próbálkozunk egy darabig, ha nem sikerül, majd ráállítom az agyam a gyógyszerezésre (bár nem nagyon akaródzik...). Nem tudom, hogy a gyógyszer mikor fogja levinni neked az értéket, az fT4-ed egész jó, nekem 2,4-es TSH mellett csak 13,99 volt, vagyis alacsonyabb TSH mellett kevésbé "szapora" az fT4 hormonom. Tehát ez is egyénfüggő. Ha a doki azt mondta, hogy ez jó, szerintem pár hónapig próbálkozzatok, élvezzétek ezt az időszakot, aztán lehet továbbmenni a vizsgálatokban. Gondolom, hogy másfél év nagyon hosszú lehet, de talán egy kicsit agyban kell elengedni magatokat, aztán 2-3 hónap múlva folytatódhat a vizsgálatsorozat. Kitartás!

Amúgy szerintem ezek alapján van esélyed a spontán teherbeesésre, kérdés, hogy más értéked rendben van-e.

2013. júl. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Minden értékemre azt mondtak hogy jo.inzulin is rendben van,akkor szerinted remenykedhetek hogy talán ez a hónap sikerül?

Kiváncsi leszek mit mond az orvos este.

2013. júl. 3. 12:40
 6/21 anonim ***** válasza:

Ha mindened rendben van, akkor szerintem simán sikerülhet a baba. Gondolom nem rajtad múlik a gyógyszer szedése, de talán megemlíthetnéd az orvosodnak, hogy nyugodtabb lennél alacsonyabb TSH-val. Talán ír fel valamit.

Én 2,4-es TSH-val, megszakítással, hátrahajló méhvel, mindenféle különösebb rákészülés nélkül lettem babás.

Drukkolok neked, hogy sikerüljön.

Ami nálam bevált: elkezdtem E-vitamint szedni (nem babásodás céljából), majd kiderült, hogy az E-vitamin sejtregeneráló hatású, vagyis hozzájárul a méhnyálkahártya erősítéséhez, vastagodásához. Esetleg kezdj el szedni valami terhesvitamint is, mondjuk Gravidát, vagy amit jónak látsz. És mozogj sokat! Nálam ez is bevált, vagyis szerintem nagyban hozzájárult :)

2013. júl. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Ok szerintem megfogadtam tanacsod,koszi szépen.

Meg annyi hogy 1.10-es progeszteron szint az jo?

2013. júl. 3. 12:48
 8/21 A kérdező kommentje:
A méhnyalkahartya vastagságát ultrahangon nézik meg?
2013. júl. 3. 12:51
 9/21 anonim ***** válasza:
1 körüli TSH a jó baba szempontjából,nekem minden ismerősömet 3 feletti értékkel kezelték.
2013. júl. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Igen, ultrahangon biztosan. Más módozatát MÉG nem ismerem :)

Ez az 1 körüli érték túl van misztifikálva szerintem amúgy. Persze, biztosan az a legideálisabb, de szerintem referenciatartományon belül még túl nagy gondok nincsenek, csak jobban kell figyelni. Mondjuk teherbeesés után azonnal kell nézetni értékeket, nehogy amiatt ne maradjon meg a baba (az első 14-16 hétben tőled vonja el ezeket a hormonokat, amíg nincs saját pajzsmirigye, ezért fontos, hogy a TSH alacsonyabb legyen, lehetőleg jóóó alacsony, mert akkor gyógyszeres kezelés nélkül is el tudja vonni a baba a neki valót). Amúgy egyik ismerősöm 3,5 mellett lett terhes IKREKKEL, úgyhogy lehetetlen sohasincs, max. tehetetlen :) Amiatt, hogy nem gyönyörűséges elvárt szintű a TSH-d, attól még nem kell kétségbeesni, ha amúgy meg minden a lehető legnagyobb rendben van. Nagyon drukkolok! :)

2013. júl. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!