Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most induló baba-projekt....

Most induló baba-projekt. Tanácsok?

Figyelt kérdés

Úgy döntöttünk a párommal belevágunk, mivel már így is 28 éves vagyok, ő 30 múlt, nem szeretnénk tovább húzni a dolgot.

Persze alapvető egy nőgyógyászati vizsgálat, amit meg is ejtek, amint időm engedi, de gondoltam előtte érdeklődöm nálatok. Kb. 8 éve szedek Tri-regol fogamzásgátlót, a ciklusom így 28 napos, előtte sem volt vele különösebb probléma, max 1-2 napos csúszás fordult elő. A tabletta abbahagyása utána mennyit érdemes várni, hogy kiürüljön a szervezetből? Vagy ennek nincs jelentősége? Mikorra várható, hogy a ciklusom helyreáll, mikorra várható a teherbeesés, ha tudtommal semmi egészségügyi, szervi problémám nincs?

Tudom, hogy ez mindenkinél egyedi, de szívesen olvasnék tapasztalatokat, tanácsokat...


2013. júl. 4. 09:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Abbahagyás után minimum az első menstruációt meg kell várni. Szedhetsz terhes vitamint. Én Lindynette-t szedtem, kb. 5 évig, és 9 hónapig tartott, mire teherbe estem.
2013. júl. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi augusztusban kezdünk próbálkozni,márciusban szedtem utoljára gyógyszert. A ciklusom a fogamzásgátló előtt mindig kb 25-26 napos volt,aztán elkezdtem szedni,akkor természetesen a gyógyszertől megjött mindig pontosan,de az nem mérvadó,akkor nincs peteérés. Most,hogy abbahagytam a gyógyszert,hosszabb lett a ciklusom,32-33 napos :( Remélem,ettől függetlenül sikerülni fog a baba.

Nemsokára megyek dokihoz,de folsavat már szedek egy hónapja lassan.

Ha van még kérdésed,csak nyugodtan :)

2013. júl. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ez egy csomó olyan kérdés amire nem tudunk válaszolni :-)


h mikor állhelyre ciklusod ? --lehet h már a köv hónapban lehet h évek múlva sem


h mikor esel teherbe? --ha van ciklusod akkor is lehet h évekig nem de akár a köv hónapban


amit tenni tudsz : magzatvédő vitamin - mondjuk szerintem simán elég a folsav - egészséges táplálkozás, nem csak neked hanem a párodnak is !!!

semmi stressz és parázás mert nem leszel 2-3 hónap alatt terhes

ne olvas rémtörténeteket ne mond el senkinek sem h mit terveztek

ha terhes leszel addig csak a főnököd tudja amíg nem látszik

(egy csomó kellemetlen és idegesítő kérdéstől óvod meg magad ezzel)

ha megfogant akkor sem parázni az első kora terhességek kb 50% elmegy kvázi próba terhességek -- a szervezet sok esetben ezzel készül fel a ténylegesre - szal nem kell kétségbe esni -- ezzel mintegy erősíti a tested a méhedet a igazi gyerekre

(ezt a dokim mondta nekem és sok ismerősömnél ez volt a helyzet)

ne aggódj feleslegesen -- minden terhesség más és más, mert más a tested akkor és más a gyerek is (erről tudnék mesélni sokat :-))

túlkép "felejtsd el" h gyerekgyártáson dolgoztok


amit én tettem : abbahagytam a gyógyszert és azontúl úgy ment a sex, nem kötöttem a ciklushoz, h jajaj most lehet most nem nem, mértem a hőmet, nem teszteltem a mensi előtt még 2 nappal, h akkor van e gyerek vagy nincs

egészen egyszerűen csak élvezem a dolgot és nem paráztam állandóan

nem számolni a magzat mozgás -- van mikor többet mozognak van mikor kevesebbet pl. ha nagyon aktív vagy akkor 1. nem is tudsz figyelni rá 2. akkor ált ők is nyugton vannak


mind a 3 gyerek kb 6 hónapra jelentkezett be onnantól h a gondolat megvolt

összesen egy tesztet csináltam mindegyikkel (mondjuk nekem még vagy 2-3 hónapig volt vérzésem a terhesség alatt is, igaz csökkenő mértékben) szal mind a 3 gyereknél kb 9-10 hetes voltam mire eszméltem és orvoshoz mentem


hű még sok minden lenne de most elég ennyi ha kérdésed van akkor írj :-)

2013. júl. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért az utolsóval én nem értek teljes mértékben egyet,de ezt neked kell tudnod,kérdező :)

ÉS bocsi hármas.....

2013. júl. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kezdj el legalább folsavat szedni, az tényleg kiemelten fontos, hogy már a fogantatás előtt szedd.

A tabletta után azért szerintem is érdemes egy ciklust megvárni, de elvileg az sem muszáj.

Hogy mikor áll helyre a ciklusod, azt max a jóisten tudja megmondani. Van, akinek azonnal helyreáll, vkinek csak hónapok alatt, és olyan is van, akinek kezelés nélkül nem.


Szerintem szedd a folsavat, meg szexeljetek amikor jólesik. Trükköket (hőmérőzés, ovu teszt) akkor kell bevetni, ha már egy ideje nem jön.

Ha meg sokáig nem jön, akkor nyilván orvos.

2013. júl. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Folsav, értettem! :)


Egy időben mindenhol azt hallottam, hogy a tabletta abbahagyása után hónapokat kell várni, mire kiürül a szervezetből, de akkor ez nem is igazán lényeges?


Nem akarok görcsölni, stresszelni emiatt, az tényleg nem segít, minden megy majd a maga útján - legalábbis remélem. Egyenlőre még járatlan vagyok a témában, ezért is érdeklődöm, de nem terveztem egyenlőre teszteket, hőmérőzést és efféléket.


Minden tanácsnak örülök!

2013. júl. 4. 10:48
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem anno a doki 3 hónapot javasolt a fogamzásgátló abbahagyása után,de ha mész vizsgálatra,megkérdezheted tőle.(nekem maradt ugyanúgy 28 napos a ciklusom,nem borult fel semmi)

Mindenképpen csináltass egy rákszűrést,nehogy terhesen kelljen majd csinálni,mert a doki kérni fogja a papírt róla és ha régi,akkor meg kell csinálnia,terhesen viszont nem jó bolygatni ott a dolgokat.


Már most elkezdhetsz szedni terhes vitamint,ezt max 3 hónappal a próbálkozás előtt már lehet,de 1-2 hónappal előtte is ok.


Sok a teherbeesés esélye,ha 2 naponta együtt vagy a pároddal kb a ciklus 9. napjától!

Ha minden rendben megy ,akkor már az első alaklommal is terhes lehetsz,de általában fél év,akár egy év is lehet,nem kell megijedni. Sok sikert,mielőbbi baba áldást kívánok!

2013. júl. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

semmi baj mindenki úgy áll neki ahogy akar :-)

én nem vok túlaggódós parázós típus

mikor állapotos voltam azt élveztem benne h az vagyok

a "gyerekgyártást" a több szeretkezés miatt :-)

érdekes h a mai nők nem ismerik a testüket, nem figyelnek rá

pl én pontosan tudtam/tudom h mikor van ovum...


akkor érdemes ciklust stb.. nézni ha legalább 1 év rendszeres szexuális élet mellet sem leszel terhes


sajnos a terhességre babagyártásra és a babás korszakra már egy egész iparág épült iszonyú h elszálltak az emberek

nem beszélve az árakról és ebben is nagyon megnyilvánul a teljesítménykényszer a túlzott megfelelési kényszer


ha összehasonlítóm a 10 évvel ezelőtti tanulmányomat ebben a témában, a most készülővel akkor csak fogom a fejem - szakmai dolog :-) bocsi

2013. júl. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A terhesvitaminon kívül valami jó tanács?

Ha most diétázni és edzeni szeretnék kicsit, az befolyásolja a teherbeesést? Persze nem drasztikusan, csak ésszerű keretek között mozogni kicsit? Azt olvastam, hogy szülés után egy darabig semmiképp, főleg ha szopik a baba ugyebár, de előtte?

2013. júl. 4. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!