Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hőmérőzés: Leírnád, hogy kell...

Hőmérőzés: Leírnád, hogy kell alkalmazni a módszert? Mikortól kezdjem, hogyan, hol mérjem, hol vezessem, hogyan vezessem?

Figyelt kérdés
Augusztusban el szeretnénk kezdeni a babaprojektet, s szeretném kipróbálni a hőmérőzést, de nem tudok a módszerről szinte semmit. Ma vagyok a ciklusom 6. napján. Mikortól kell kezdeni mérni a hőmérsékletet és pontosan hol mérjem, mikor mérjem? Digitális hőmérőm van.
2013. júl. 8. 08:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Leginkább a ciklus 1. napján érdemes elkezdeni. A legjobb, ha hüvelyben, vagy nyelv alatt méred. Minden nap, reggel, ugyanabban az időben, még azelőtt, hogy kimennél pisilni, vagy felkelnél. Ha kimész, a pisi meg a mérés között teljen el 1 óra. Legalább 6 óra alvás után mérj. Az alkoholfogyasztás, kevés alvás bezavarhat az eredményekbe. Ahol vezetheted: fertilityfriend.com, tcoyf.com, ciklus.hu, tervezettbaba.hu. Az ovuláció napját minden oldal be fogja rajzolni egy függőleges vonallal.

2013. júl. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

1. A ciklus 1. napjától, vagyis a menzesz 1. napjától kell mérni, de mivel ezt már elhagytad, holnap kezd el.

2. Minden nap kb azonos időben kell mérni (max 1 óra eltérés) közvetlenül ébredés után, mielőtt bármit csinálnál. Ne menj pisilni, stb.. az első mozdulat a lázmérő legyen.

3. 4 helyen lehet hőt mérni. Elvileg mindegy hol méred, a lényeg, hogy minden nap ugyanott!!! Én végbélben nem ajánlom, szerintem az maradjon a kisbabáknak. Hüvelyben elég durva mondjuk mensi alatt mérni, hónaljban sokak szerint nem ad pontos infót (ezt cáfolnám, nekem ott is pontosat mutat), szóval a mindenki által legjobbnak tartott a NYELV ALATT.

4. Sajnos a digitális lázmérők nem túl megbízhatóak, azt szokták mondani, ne csipogásig, hanem legalább 7-10 percig mérd. Vagy szerezz be egy hagyományos higanyos, vagy alkoholos lázmérőt.

5. Minden nap rögzíted ezt az ébredési hőmérsékletet egy általad vezetett papíron, vagy valamelyik görbevezető oldalon. (magyar a ciklus pont hu, és a tervezettbaba pont hu)

6. ciklus végére szépen kialakul a görbe. A jó görbe úgy néz ki hogy a ciklus első felében van egy alaphőmérséklet. (ez mindenkinek más, de legtöbbször 35,8 és 36,5 között van) Amikor megtörténik az ovuláció ez a hő megemelkedik, 3-4-5 vagy több tized fokot és legalább 5 napig fent marad. Így csak utólag lehet következtetni az ovulációra, eőre nem lehet megmondani. Viszont több havi görbevezetés után és ha figyeled a tested jeleit, egész jól be lehet lőni. Ha sikerül a baba, akkor fent marad a hő, ha nem sikerül akkor leesik és megjön a menstruáció. De ezzel nem igazán lehet a terhességet megállapítani, mert sokaknak csak akkor esik le a hő, h már megjött.


A fentiek magyarázata: Amikor a tüsző megérik, majd megreped , a kialakuló sárgatest progeszteront termel, mely megemeli a hőt. Ha a terhesség létrejön, továbbra is termeli ezt a hormont, ha nem, akkor elsorvad, és aprogeszteron kiürül, a hő leesik.

2013. júl. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! :) Én innen tanultam, amit tudok :) [link]


Sok sikert!

2013. júl. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget. Holnap elkezdem a hőmérőzést digitális hőmérővel nyelv alatt, de mihelyt tudok, beszerzek egy higanyost, lhet ma el is tudok menni venni egyet. Azt hiszem regisztrálok valamelyik oldalon, így egyszerűbb lesz vezetni a görbémet.

Ha teherbe esek, a hőm fönn marad, de meddig? Ha teherbe esek, meddig mérjem a hőmet?

Milyen jeleket lehet még figyelni (a testem jeleit)?

2013. júl. 8. 11:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy ciklusban egy hőmérővel mérj!

Nekem a digitális is mindig jól mutatta. Csak ne csipogásig hagyd bent, hanem minimum 5 percig.


A nyákot lehet még figyelni, és a méhszáj helyzetét és nyitottságát.

A nyák az ovu körül tojásfehérjeszerű, nyúlós.

A méhszáj pedig nyitott, és magasan van.

2013. júl. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha teherbe esel, akkor még sokáig fent marad. Felesleges tovább mérni, igazából nincs értelme.
2013. júl. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!