Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Segítségre lenne szükségem...

Segítségre lenne szükségem terhességi tünetekkel kapcsolatban?!

Figyelt kérdés

Normális válaszolókat várnék itt,vagy privátban!


24/L


2013. júl. 25. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2013. júl. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi a kérdés? Milyen tünetek vannak?

Nekem ezek voltak

- hányinger (5. héttől-12 héig)

- szédülés 5-12 hét)

- fáradtság (12-16 hét)

- hőhullámok (5-10hét)

- kívánósság (5-12 hét)

- szagoktól undor (6-10 hét és 20-23 hét)

- alhasi panaszok (görcsök, szurkálás, mensis tünetek) (5-12 hét)

2013. júl. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hogyan lehet teherbe esni?

Ciklus közepén van az ovuláció (érett petesejt kilökődik), csak ebben az időszakban, ebben a 12-24 órában tud a nő teherbe esni. (28 napos ciklusnál ez az ovuláció 14-16 napon van, hosszabb ciklusnál 34 naposnál a 18-20 nap körül, a ciklus első napja a vérzés első napja, ciklus utolsó napja a következő vérzés előtti nap) Valamint úgy is megállapítható mikor van ovu, hogy a következő vérzés várt napjából le vonunk 14 et, az ovu 14 nappal a vérzés előtt van. Fiatal lányoknál 16-20 éves előfordulhat rendkívüli peteérés akár erős orgazmus hatására, de ez ritka. (idősebb nőknél szintén lehet rendkívüli peteérés 20év felett, de ott még ritkább) Az ovura utal még a tojás fehérje szerű folyás is. Nem elég, hogy a nőnek ovulációja van, a megtermékenyüléshez spermára van szükség, amiből nem elég egyetlen egy darab, mert a sok sok sperma elkezdi rágni a petesejtet és előbb utóbb egyikőjük bejut, de egy sperma egymagában nem képes átrágni a petesejt falát. A sperma megfelelő helyre jutását (petevezeték) segíti a méh összehúzódása, és az így képződő szívó erő, valamint az ovukor jelen lévő női hormonok illatára tudják a spermák merre kell úszniuk, hogy elérjék a petesejtet. Na ha mind ez érvényesül, ovu is van (érett petesejt a petevezetékben), kellő mennyiségű sperma is van, és méh izom működés is van még ekkor is 35% hogy a terhesség létrejön. Ha a megtermékenyített petesejtnek már a petevezetékben meg kell termékenyülnie, hogy mire a méhbe ér már kellő osztódáson menjen keresztül és alkalmas legyen a megtapadásra.

Terhességi tűnteket okozhat:

- terhesség

- stressz

- félelem a terhességtől (pl. fiatal lányok akik azt hiszik teherbe estek)

- vágy a terhesség iránt

- bebeszélés, aggodalom

- mansi előtti időszak (a mensi megjövését és a terhességet ugyan azok a tünetek előzik meg , sok kis mama várja, hogy megjöjjön mert mensi tünetei vannak, de végül nem jön meg hisz teherbe estek)


Ovuláció megállapítása

- hőmérő módszerrel

- LH teszttel (ovu teszt)

- nyák nézegetése (akkor vagy termékeny mikor tojás fehérje állagú a folyásod)

- méh nyak magasságának nézegetése

2013. júl. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amikor nincs éppen ovulációja egy nőnek, akkor a méh ph ja nem teszi lehetővé a spermák életben maradását, szinte már az elején meghalnak, el sem jutnak élve a petevezetékig, de még a méhig sem.
2013. júl. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én nem szeretnélek megijeszteni, de személy szerint nekem pl. a menstruáció elmaradásán kívül semmilyen tünetem nem volt.

Először viszont arra gyanakodtam, hogy biztos megint rendszertelen, mert régebben is voltak ezzel problémáim.

Szóval semmilyen esetre sem gondoltam, hogy terhes lehetek.

Sőt a legelején folyamatosan görcsölt a hasam, mintha meg akarna jönni, és feszült a mellem, ami ugye terhességi tünet, de ugyanúgy jelentkezhet menstruáció alatt is.

Ha nem vagy biztos, mindenképp csinálj egy tesztet, egyáltalán nem drága és az biztosabb választ tud mondani, mint mi itt, mivel egyénenként változnak a tünetek, valakinél szinte minden jelentkezik, valakinél semmi (mint pl. én és ez később sem változott :)

2013. júl. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!