Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Könnyen vagy nehezen estetek...

Könnyen vagy nehezen estetek teherbe 31-32napos ciklusnál? Az ilyen nőknek tényleg nem mindig van peteérésük?

Figyelt kérdés
Egy ujságban ezt olvastam és eléggé megijedtem,mert már ez a 4.hónap,hogy próbálkozunk és nem jön össze(egyszer pozi lett de nem maradt úgy) és aggódni kezdtem mi van ha nem mindig van peteérésem.....
2013. júl. 29. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem általában 31 és 35 nap között változtak a ciklusaim. Én azt mondom, túl könnyen esem teherbe. 3 lányom van, ebből 2 fogamzásgátló mellett sikerült, a 3.-at terveztük, de elsőre összejött. A 3.-nál elköttettem magam, így nem szedtem bogyót, most 2 éves a kislányom, és én a 4. gyermekemet várom.

Szóval rám abszolút nem igaz ez.

Drukkolok Nektek!

2013. júl. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én ezt még nem hallottam. Nekem kb. 30-31 napos ciklusaim voltak. A második próbálkozós hónap után összejött a baba. Ne aggódj, 4 hónap nem sok idő!

40 hkm

2013. júl. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezer és egy példát tudok, ami igazolja, hogy ez egyáltalán nem egy általános érvényű jelenség. Egyik ilyen példa anyukám, aki kétszer szült 32-35 napos ciklusokkal. A másik pedig én magam vagyok: 30-34 napos ciklusok mellett estem teherbe megszakítás és hátra hajló méh mellett.

Ezen ne aggódj! A ciklusok hossza utalHAT valamilyen rendellenességre, de azért a 32 nap nem nevezhető túl hosszúnak. A 40-45 nap már talán nevezhető "kórosnak", de ez sem törvényszerű.

2013. júl. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Megszakítás: vagyis megszakításos védekezés (bocsi :))
2013. júl. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nektek mégis összejött....mit csináltok,hogy így sikerült? :)
2013. júl. 29. 12:33
 6/8 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, hogy nekünk mennyire jött hamar, ugyanis egy évig védekeztünk megszakítással a gyógyszer után. Úgy voltunk vele, hogy jöjjön a baba, ha akar. Egy évig nem jött, így óriási meglepetés volt. Mivel a megszakításos védekezés nem védekezés, ezért én is aggódhatnék, hogy mi van, ha tényleg konkrétan egy évünkbe került? De ezen nem szabad aggódni, stresszelni. Négy hónap nem olyan nagyon hosszú idő, bár teljesen megértelek, hogy már nagyon várod.


Amit én változtattam a terhességem előtt: E-vitamint kezdtem szedni (nem azért, mert teherbe akartam esni, hanem egyéb egészségügyi okból), plusz elkezdtem rendszeresen mozogni a kilóim miatt. Mindezt januárban kezdtem el, áprilisban teherbe estem. Nem tudom, hogy ezek mennyire voltak befolyással a terhességre, úgyhogy most csak pattogtatom az infókat mindenféle megalapozott tudás nélkül. Amúgy a terhességem vetéléssel végződött, azóta is szedem a vitaminokat (E-vitamint, folsavat, Gravidát), mozgok továbbra is. Már a 3. hónapnál tartunk, de még nem jön a baba...

2013. júl. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia a 31-32 nap még egyltalán nem kóros. Legfeljebb pár nappal késöbb van a peteérésed. A ciklus közepán legyetek együtt 2 naponta és akkor kell ott lennie katonának amikor kel. Mivel már volt pozi teszted igy tuti hamarosan sikerülni fog megint. Egyébként a legtöbb nőnek évi csak 10-11 peteérése van, minen nőnek van ovu mentes ciklusa is de ettől még megjön a menstruáció és nincs ebben smemi rendellenes. Ezt a meddőségin mondták nekem.
2013. júl. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
a rendszeres együttlettel nincs baj, szoval tenyleg csak varni kell... vitamint szedek, etkezes egészséges.... a körülöttem lévő csajok, meg semmit sem tartanak be megis mindenkinek osszejott....
2013. júl. 30. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!