Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az abortuszon átesett nőknek...

Az abortuszon átesett nőknek valóban lecsökken az esélyük a teherbeesésre? Ha igen, akkor ez mikor derül ki? Közvetlenül a műtét után, vagy csak sokára?

Figyelt kérdés
2012. márc. 10. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Nekem volt egy abortuszom,de én inkább terhességmegszakításnak nevezném. Sajnos beteg volt a magzat,így el kellett vetetni. Én is rögtön azt kérdeztem a dokimtól,hogy igaz,hogy ezek után nehezebben fog jönni a baba? És azt mondta,hogy nem,ez egyáltalán nem befolyásolja a következő terhességet. Már azóta van egy kisfiam,és készülünk a második babára is. Ja és a műtét után 6 hónapig nem lehetett védekezés nélkül szexelnünk,letelt a fél év,és rá fél évre sikerült teherbe esnem.
2012. márc. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%
19 évesen volt abortuszom, ma, 36 évesen négygyermekes anyuka vagyok. A mai eljárásokkal már sokkal kevesebb a kockázat, mint régen.
2012. márc. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az abortusz, ha nem is "nagy műtét", mindenképpen egy beavatkozás, aminek épp úgy megvan a maga lábadozási ideje, mint -pl - egy mandulaműtétnek. Ezt sokan kihagyják, mert - mondjuk - a környezetük nem tud róla, nem akarnak emiatt kimaradni a munkából, nem érzik "annyira" rosszul magukat, stb... A következménye lehet enyhébb, vagy súlyosabb gyulladás -pl - ami apró hegesedéseket hozhat létre, és megnehezítheti később a teherbeesést. Korábban a méhszáj műszeres tágítása roncsol(hat)ta a záróizmokat, így a magzat súlyát később nem tudta megtartani. Ezért vetélés, vagy koraszülés következ(het)ett be.

A mai műtéti módszerekkel, és az orvos utasításainak, tanácsainak a betartásával, önmagában egy abortusz nagyon ritkán okoz később problémát amikor már tervezett terheségről van szó.

2012. márc. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnos minden technikai fejlődés ellenére még ma is lutri, hogy lesz-e valamilyen maradandó következménye az abortusznak. A méhszájat ma már kíméletesen tágítják fel, a gond nem is ez lehet. A dokik ma is "vakon" dolgoznak, az ujjaikra és a hallásukra hagyatkozva. Így előfordulhat, hogy megsértik a méh falát, (akár át is lyukaszthatják) és ez még csak nem is számít műhibának, pont azért, mert nem látják mit csinálnak. És minden elővigyázatosság ellenére előfordulhat utána méhgyulladás, ami hegesedéshez vezet. Nekem missed ab-om volt, ami technikailag nem különbözik a sima abortusztól. Ennek következményeként elzáródott az egyik petevezetékem megnyithatatlanul. Tehát nekem csökkent az esélyem. :-(

De ez nem törvényszerű, a legtöbben megússzák, és később ugyanolyan esélyekkel indulnak neki a babavállalásnak, mint előtte.

2012. márc. 11. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!