Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Volt olyan, aki nem tudott...

Volt olyan, aki nem tudott róla hogy állapotos, és gyógyszereket szedett?

Figyelt kérdés

lehet terhes vagyok,nem terveztük,(ha mégis összejött,természetesen örülnénk neki nagyon)van már egy 3 éves fiunk.

holnap veszek tesztet,és remélhetőleg kiderül...

A lényeg,amitől nagyon félek,hogy állandó gyógyszereket,sprayt szedek,mert allergiás és asztmás vagyok.+ 1 hete beteg voltam,igy antibiotikumot is szedtem.Ezek mellett meg dohányzok is,persze nem egy dobozzal egy nap.(nyilván azonnal leteszem ha megtudom terhes vagyok,a fiamnál is igy volt)

Nagyon félek,ha összejött a baba,lesz-e valami baja ezektől.... volt olyan,aki szintén szedett gyógyszert mikor még nem tudta hogy várandós?


2013. aug. 4. 22:27
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

Mi nemrég beszéltük meg, hogy már nem védekezünk, ebbe a hónapba már nem várnám...

Asztmás és allergiás vagyok és cigizek is. Ugyan az asztmára nem használok egy jó ideje gyógyszert (lekopogom), de allergiára minden nap szedek. Ráadásul nem keveset cigizek...

Nem hiszem, hogy jót tenne, de édesanyám pl nagyon sokat cigizett amikor terhes volt velem és teljesen egészségesen születtem meg.

2013. aug. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
nem lesz baja nyugi. A babába csak a 6. héttől megy át bármi is az anyából mert akkor alakul ki a köldökzsinor.
2013. aug. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszönöm.Lehet nem is vagyok állapotos,de egyből beugrottak ezek,hogy mi van ha...

Az én anyukám is végig cigizte velem a terhességet.Én ennek (is) tudom be hogy asztmás-allergiás vagyok....

A fiammal,mikor terhes lettem,majdnem a 3. hónapban derült ki,tüneteim se voltak,menstruációm össze-vissza jött meg akkor,volt hogy 2-hónap kimaradt,2 meg volt....mivel nem tudtam hogy terhes vagyok,akkor is cigiztem...most volt 3 éves a fiam,és ő is asztmás-allergiás.Lehet semmi köze egymáshoz két dolognak,de furi hogy anno anyum is cigizett,asztmás lettem,én is cigiztem,a fiam is az lett....

Na mindegy,már nem agyalok feleslegesen,legalábbis megpróbálom,holnap kiderül aggódjak e vagy sem.

2013. aug. 4. 22:39
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező: orvostól kell megkérdezni, hogy azok a gyógyszerek árthatnak-e a babának, amiket szedsz.

Ha igen, akkor váltani kell olyanra, amit lehet szedni a terhesség alatt.


Első: És nem gondolod, hogy a gyerekvállalás ELŐTT kellene letenned a bagót?

2013. aug. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%
kedves kérdező és ezekután sem tudsz leszokni a cigiről ez elég gáz már bocs. Eleve neked sem tesz jót vagy védekezzetek addig amig cigiizel.
2013. aug. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Én Sotretet szedtem 4 évig (utána lehet nézni, milyen kemény gyógyszer... és hogy mennyi "kitisztulási idő" kell hozzá), majd négy hónappal az abbahagyása után az ultrahangon hallottam a babám szívverését. Slusszpoén, hogy antibiotikumot szedtem, tüdőgyulladásra, 3 hétig.

Az orvosom mondta is, hogy nem sok esélyt lát az egészséges gyerekre, és lelkiekben ennek megfelelően férjemmel fel is készültünk az abortuszra. Aztán genetikai mintavételnél (nem tudom, otthon mi a rendes neve) kiderült, hogy totál egészséges!

A mi kis CSODÁNK! :)

2013. aug. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

utolsó,gratulálok :)

utolsó előttinek:olvasd már el amit irtam...nem cigizek.Az első terhességemnél amint megtudtam hogy terhes vagyok,azonnal leraktam.Most,mióta felvetődött hogy lehet megint összejött a baba,nem cigizek.De ez 5 napja van....majd holnap elválik.Én akármikor lerakom a cigit,nekem nem nehéz szerencsére...

2013. aug. 4. 23:03
 8/10 anonim ***** válasza:

4-es.

Nem akarok addig változtatni az életmódomon amíg nem jön a baba. Amint megtudom, hogy terhes vagyok azonnal leteszem.

Nekem ráadásul kizárt, hogy azért lettem allergiás meg asztmás mert anyum cigizett a terhessége elején. Hiszen nekem bizonyítottan kamasz koromban alakult ki (sajnos).

A baba nem azért fog jönni, mert folyton ovutesztelnék vagy hőmérőznék vagy éppen terhesség előtti vitamint szednék vagy pedig elszoknék a dohányzásról... Nem akarok rágörcsölni, mert akkor soha nem fog sikerülni. A szüleim, nagyszüleim, dédszüleim stb nem nézték, hogy mikor volt az ovulációjuk, nem szedtek elevitet és mégis több gyermeket hoztak a világra.

2013. aug. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
de allergia és asztma mellett elve nem kéne cigizned, nem csak akkor amikor terhes vagy. Miért szoktál vissza? Én 5éve szoktam le és nincs az a pénz amiért valaha vissza szoknék, mivel tudom hogy nem egyszerű leszokni. Minimum 9 hónapig nem cigiztél, miért kezdted újra????
2013. aug. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Bocsi, hogy ide irok. Valaki tudna nekem segiteni?? Dermyc kapszulát irt fel a nőgyógyászom hüvelygombára, 1 hónap mire elfogy.(4 db, minden héten 1) De lehet, hogy terhes vagyok, mert kb 1 hete 2 alkalommal nem védekeztünk, vagy ha nem vagyok az akkor szeretnék az lenni. Mit árthat a babának? Ilyenkor védekeznünk kell, és ha elfogy az utolsó utána mennyi idő után lehet próbálkozni?
2013. aug. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!