Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tegyek? 21-éves vagyok és...

Mit tegyek? 21-éves vagyok és valószínűleg terhes! Akarom ezt a kisbabát de a párom nem 1.5-éve vagyunk együtt.

Figyelt kérdés

Nincs munkám árvasági ellátást kapok apukám után a párom most diplomázott még nincs munkája most keres állást .

A szüleinél élünk akik nem mondhatóak szegénynek támogatják a páromat ! Én diák munkát szoktam vállalni mert Okj-képzésre utolsó évem . Az én családom mellettem áll és a baba mellett a párom családja is de ő megijedt az apaságtól azt hiszem 21-éves !!


2013. aug. 14. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha már mind két oldalról támogatnak benneteket,és nem ugrottak fejest a hídról a hír hallatán,akkor már előnyben vagytok.A párod reakciója mondhatni természetes.Friss diplomás..gondolom most hirtelen jött neki is a hír,hogy Apa lesz.Próbáljatok erről nagyon sokat beszélgetni,ismerkedni a gondolattal,nézegetni kis videókat a baba növekedéséről,lapozgatni,olvasgatni a terhességről könyveket.És hangsúlyozom hihetetlen szerencsések vagytok,hogy a nagyszülők így állnak hozzá a hírhez.Nálunk mind két rész ellenezte,őrjöngött,még is megtartottuk a babánkat,mert szívből akartuk Őt,és nem bántuk meg a döntést,és végül a nagyszülők is megbékéltek,imádják a lányunkat!

Gratulálok,tessék a pároddal komolyan elbeszélgetni minél előbb.És biztosítani arról,hogy nem lesz semmi baj,bele fog jönni az apaságba,csak szoknia kell a gondolatot,ami persze nem könnyű,de nem is lehetetlen. :)


Sok sikert!

2013. aug. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudnod kell, hogy a párod már akkor bele ment egy esetleges terhességbe amikor védekezés nélkül(vagy olyan védekezéssel ami nem biztos) szeretkeztetek.

Az lehet, hogy most mikor késsz a baba nem akarja, és fél töle, de értelmes emberként tutta mit csinál és mi ennek a következménye.


A másik, hogy lehet a legjobb házasságba jön a gyermek, ahol várják nagyon, de 1 év után elválnak és az apa nem foglalkozik velük többet(oh hány ilyen eset van, itt a forumon is minden napos kérdés).


Vagy is csak magadra gondoljál. Ha te akarod ezt a gyermeket akkor nincs min gondolkodni. Lehet egy szuper házaságban vagy is egyedül maradsz a gyerekkel, de lehet párod lesz a legjobb apa.

Párod jogosan ijedt meg, mert gyermek az komoly dolog. Felelöség minden mennyiségben.

De ez szerintem minden gyermeket váro félnél meg van.

Ne keseredj el ezen, ha egyedül maradsz akkor ez van. Anyagilag akkor is támogatnia kell, de ettöl nem te leszel a rossz, mert beszámítható állapotban szeretkeztetek.

2013. aug. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom mi lenne az igazán jó döntés én nagyon szeretném de ő még mindég ragaszkodik az abortuszhoz tegnap reggel csináltam egyébként két pozitív terhességi tesztet .

Nem szeretném őt sem elveszíteni de a babát is szeretném megtartani, köszönöm az eddigi biztatást jól esett tőletek .

2013. aug. 14. 14:42
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld meg a pároddal, hogy semmiképp nem akarsz abortuszt. Megbánnád nagyon, mivel TE szeretnéd magadnak a kicsit.


Nyugi, a párod nem fog elhagyni, ha megtartod a babádat, legalább is ha egy normális ember, akkor nem hagy el!

2013. aug. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt javaslom neked, hogy kérj időpontot az orvostól és a pároddal együtt menjetek el. Nem tudom hogy hány hetes lehetsz, de ha már 6-7 hetes akkor látni fogjátok ahogy pulzál a szive. A másik, hogy üljetek le beszéljétek át mit szeretne, ha nagyon tiltakozik a gyerek ellen akkor neked kell átgondolnod hogy úgy is megtartod e, hogy egyedül maradsz a babával. Sok szerencsét kivánok nektek!
2013. aug. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ma voltunk nőgyógyásznál meg bizonyosodtunk a terhességről

láttuk a párommal ultrahangon a babákat mert nem egy van nem tudom mit tegyek nagyon szeretném őket bár az egyik kisebb azt mondták nem biztos ,hogy megmaradna . A párom választás elé állított azt mondta pontosabban ha megtartom a terhességet ő elhagy ,nem hatotta meg ,hogy látta az ultrahangon őket !! Nagyon elvagyok keseredve hisz ennek a kapcsolatnak itt mindenképp vége van ha elvetetem a babákat ha nem !! :(

2013. aug. 15. 15:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg amiatt aggódik hogy miből fogjátok felnevelni, sok férfi úgy tervezi hogy diploma, jól fizető állás, saját lakás/szülőktől elköltözés és ha már megvan a stabil háttér csak akkor gyerekvállalás. Nem az apaságtól fél hanem hogy nem tud majd mindent megadni neki amire szüksége lesz. Leginkább úgy tudnád megnyugtatni ha közösen terveznétek a pénzügyeket, és apróságokra is odafigyelnél mint például közértben csak a fontos dolgokat veszed meg. Tudom hülyén hangzik meg biztos jól le leszek miatta pontozva(mert sok nő elvárja hogy a férfi mindenfélét vegyen neki), de mi férfiak nagyon a szívünkre tudjuk venni ha a heti bevásárlás túllépi a kiszámolt keretet.
2013. aug. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó nem tudom valószínűleg meg van ijedve ,de neki nem kell attól tartania ,hogy én túllépném a heti vásárlási keretet meg el kell tartania hisz ő nem dolgozik már kb 6 hónapja a szülei segítették meg amit én kerestem abból éltünk még ő diplomázott , még az állás keresése most van folyamatban !
2013. aug. 15. 15:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia ez most elég hülyén fog hangzani, de ha jóba vagy az anyjával kérd meg hogy beszéljen vele, hátha ő tud rá hatni. Ha ez se segít, akkor én azt mondom hogy nem éri meg a fáradságot. Az én párom 22 éves volt mikor teherbe estem én 21 annyi volt a különbség, hogy ő az első sokk után örült neki és alig várta. Csak az ő kedvéért ne vetesd el, mert bánni fogod. Remélem megtalálod a neked megfelelő döntést :-)
2013. aug. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!