Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi a normális alaphő?...

Mennyi a normális alaphő? Mire utal, ha nagyon alacsony?

Figyelt kérdés

Missed ab utáni második ciklusban elkezdtem mérni a hőmet, eddig még sosem mértem. 35,6 és 36,4 között váltakozik, de inkább 36 alatt van. Digitális lázmérőnk van, ami fél fokot téved a régi higanyoshoz képest, de azt már hozzáadtam. Kérdéseim:


1.Tévedhet-e többet a lázmérő? Milyet vegyek, ami megbízható? Higanyost már nem lehet kapni, amit helyette adtak, képtelen vagyok lerázni, egyszer használtam, hiába próbálkozok vele időnként, ugyanazt az értéket mutatja.


2. A ciklus 13. napján kellene már emelkedni a hőnek? Vagy akkor most nincs peteérésem? (Az előző ciklusban, a műtét után közvetlenül volt, uh-n látta a doki, amikor kontrollon voltam, és meg is jött, barnázás 28. napon, rendesen a 30. napon, pedig 5-6 hetet jósoltak.) És valószínűleg a terhesség előtt is volt, mert 28 napos ciklusokkal azonnal teherbe estem. Amikor terhes lettem, kíváncsiságból mértem a hőmet, 37,1 körül volt.


3. Volt valakinek ennyire alacsony? Mitől lehet?


2013. aug. 15. 11:10
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Hónaljban mértem.
2013. aug. 15. 11:10
 2/14 anonim ***** válasza:
elvileg nem hónaljban kell mérni ahnem hüvelyben vagy szájban.
2013. aug. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köv. hónapban kipróbálom szájban. Azért mértem hónaljban, mert világéletemben ott mértük (higanyossal), persze csak mikor beteg voltam, és ahhoz tudnék viszonyítani.

Most nézem a neten, hogy lehet pajzsmirigy-alultermelés, de fel vannak sorolva a tünetek, és rám ezek nem jellemzőek egyáltalán, persze kicsit aggódom, mert a missed ab-nak sem derült ki az oka, és lehet, hogy van összefüggés?

2013. aug. 15. 11:21
 4/14 anonim válasza:
2013. aug. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Alaphőt mérni NEM lehet hónaljban.

Csak szájban/hüvelyben/végbélben.

Figyeld meg, hogy ha jó helyen méred, sokkal magasabb lesz az alaphőd.


Egyébként ha jó helyen mérve is alacsony, akkor tényleg utalHAT pajzsmirigy alulműködésre.

2013. aug. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Értem, de gyerekkoromban is hónaljban mértük, akkor 36,6 körül volt, de higanyos lázmérővel. Az a baj, hogy már nincs higanyos, így nem tudom összehasonlítani.


Tudnátok hőmérő típusban, márkában segíteni? Megbízhatót keresek... Rosszat már vettem, kinek mi vált be?

2013. aug. 15. 12:42
 7/14 anonim ***** válasza:

De gyerekkorodban nem az alaphődet mérték.


Nekem az Omron bevált.

2013. aug. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm.
2013. aug. 15. 13:20
 9/14 anonim ***** válasza:
Honaljban nem jo,en szajban merem,digitalissal,csipogas utan is,kb 5 percet,felkeles elött.Biztos,hogy magasabb lesz az alaphöd igy.Es nem kell viszonyitani a gyerekkori hömerözeshez,ha mar 2-3 honapja csinalod,akkor majd viszonyits az elözö honapokhoz.Most nem lazat mersz hanem a normal testhömersekletet.
2013. aug. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Attól, hogy 2-3 hónapig ennyi, még lehet kóros szerintem.

Valaki meg tudná mondani, hogy mennyi a "normális" alaphő, ill. milyen határok között tekinthető normálisnak?

2013. aug. 15. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!