Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem túlzás a clostilbegyt-ből...

Nem túlzás a clostilbegyt-ből majd 3*2 szednem?

Figyelt kérdés
Már volt egy closti kúrám akkor a provera után kellett szednem 2*1-et. Az nem indította be a petefészkem, nincs peteérésem. Most felírta a Divinat 21 napig, napi 1-et. Azután a clostit 3*2-vel! Menses 12-14 napja között UH, majd a 21-24 nap között vérvétel (luteális fázisdg). Szóval nem sok az kicsit??
2013. aug. 15. 22:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem, akkor én inszem előtt szedtem ennyit. Pedig nekem minden hónapban volt spontán peteérésem...
2013. aug. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Erre miért nem a dokinál kérdeztél rá?

Egyébként nekem is baromi soknak tűnik, tekintve, hogy az előirat szerint:

"I. kúrában: 50 mg/nap adagban 5 napig, közben klinikai és laboratóriumi vizsgálatokkal figyelve az ovulációs választ. Az ovuláció általában a ciklus 11. és 15. napja között következik be. Abban az esetben, ha a fenti kezelés hatására nincs ovuláció, akkor a

II. kúrában a következő ciklus 5. napjától 5 napon át napi 100 mg-ot kell adagolni.

Ha ekkor sincs ovuláció, akkor ugyanezt a kúrát (100 mg/nap) még egyszer meg lehet ismételni.

Sikertelenség esetén 3 hónapos szünet után még egy 3 hónapos kúra ajánlható. További kezelésnek azonban nincs értelme. Az egy ciklusban adott gyógyszermennyiség a 750 mg-ot lehetőleg ne haladja meg."


Én másik dokihoz mennék.

2013. aug. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
nekem már egy éve nincs meg, amióta abbahagytam a foggátlót, azért mentem endokrinologushoz. nem soká babát szeretnénk és szeretném addigra "rendbe tenni" a dolgokat
2013. aug. 15. 23:17
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok. De azért azt hozzátenném, hogy itt nincsenek szakemberek.

Az, hogy kinek hogy kellett szedni, nem mérvadó.

Nyilván a dki tapasztaltabb, látott már ezt-azt, gondolom ezzel a gyógyszerre is többször találkozott, mint az itt válaszoló nők.

Ha nem bízol benne, akkor máshoz kell fordulni.

Ha meg megbízol benne, akkor nem kell laikusokra, idegenekre hallgatni.

2013. aug. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

De ezt a nőgyógyász adta vagy az endokrinológus?

Milyen vizsgálataid voltak?

2013. aug. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
megbízok benne, csak kíváncsi vagyok mások hogy szedték, és mit gondolnak..
2013. aug. 15. 23:25
 7/18 A kérdező kommentje:
endokrinológus adta, két vérvételem volt, a második a closti közben
2013. aug. 15. 23:26
 8/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kettes! Én végigcsináltam az általad leírt rendszert. Három hónap closti, aztán három hónap szünet, majd újabb három hónap closti. Mindez eredménytelenül. Ezután döntöttünk az inszem mellett. Én is csodálkoztam rajta, hogy a betegtájékoztatóval ellentétben újra ezt kell szednem, ráadásul ilyen megemelt adagban. Viszont bíztam abban, hogy a doktor úr érti a dolgát. Szerencsére igazam lett. Elsőre sikerült és már 2 éves :-)


Kedves Kérdező! Ha kérdéseid vannak és bizonytalan vagy, tényleg jobb lenne megbeszélned az orvosoddal.

2013. aug. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Jól értettem, hogy egy éve nem jön meg? Az endokrinológus nézetett hormonsort? Inzulin és cukorterhelést? Ha ilyen sokáig nem jön meg, akkor ott komoly hormonháztartásbeli probléma lehet. A closti ezt nem rakja helyre. Az annyit csinál, hogy stimulálja az agyat, hogy érleljen petesejtet. De ha más hormoneltérésed is van, a terhesség nagy valószínűséggel nem fog létrejönni, illetve fennmaradni. Szóval szerintem mindenképpen hormonirányba kellene vizsgálódni. Mindemellett jobb dokik kiegészítik a closti alkalmazását tüszőrepesztő injekció adásával, terminált együttlét előírásával és progeszteronpótlással. Amúgy a kokónkért kérdésedre válaszolva, az adagolás brutál. Én összesen szedtem 3 szemet belőle, kétnaponta 1-et. A Kááliban így indítottak, és a következő lépcső sem a napi hat szem lett volna...
2013. aug. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

68%-os: A következő kommentemben le is írtam, hogy nem vagyok szakember (ahogy itt valószínűleg senki), és a doki nyilván tapasztaltabb, jó eséllyel tudja a dolgát.


Bár azért 1 éves cikluskimaradásnak kicsit jobban utána kellene járni szerintem, még mielőtt ilyen bikaadag Clostyt nyomnak vkibe.

De persze lehet, hogy a kivizsgálás már megvolt, még nem írta a kérdező.

2013. aug. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!