Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 18 fok szokott maximum lenni...

18 fok szokott maximum lenni a házba nappal télen, éjjel 13 fok a szobába ősszel, télen kell vékony sapkát adni a gyermekre ilyenkor?

Figyelt kérdés

Szeptemberben születik.

Elég ha elektromos melegítőt veszünk még plusszba a házba? Hatalmas a ház és kevés a radiátor nem fűti fel eléggé a házat.



2013. aug. 17. 19:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A 13 nagyon kevés! Nemhogy sapka fog kelleni, de szerintem kis kesztyű is. majd nézd meg a kis kezét és az arcocskáját, hogy hideg-e? Abból tudni fogod.
2013. aug. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
fog kelleni valami mert 13 fok nagyon kevés! egy kisbaba még nagyon fázós ő a 36 fokhoz van szokva! még nekem is hideg lenne 13 fok. próbájatok valamit beszerezni és legalább ott jól befűteni ahol ti vagytok a babával.
2013. aug. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
13 fokba nem szabad altatni egy újszülöttet. Vegyetek egy hősugárzót mindenképpen, ezen ne spóroljatok. A hasadban 36-37 fok van!
2013. aug. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

Ne feledd, legalább 25 fokban kell majd fürdetni is. A 13 fok nagyon kevés, én olajradiátort ajánlok a baba szobájába!

Még én is fáznék nálatok!

Vagy, le kell cserélni a radiátorokat modernebbre.

2013. aug. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%

A 25 fok erős túlzás azért.

Nekünk nem volt pénzünk fűteni, max. 21-22 fok volt a szobában fürdetéskor, téli baba a lányom, nem lett semmi baja.

Nálunk 18-20 fok közt van télen, a 13 fok rettentő kevés felnőttnek is. Olajradiátort vagy hasonlót mindenképp szerezzetek oda ahol a gyerek lesz.

2013. aug. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nappalra még a 18 is kevés, nemhogy a 13.

A babák az átlag testű (36-37) hőmérsékletből születnek a kinti klímába. A kórházakban a szülészeten fűtenek, mint a barom, simán van 30 fok körül a hőmérséklet.

A legjobb a 20-21 fok a babáknak, fürdéshez 23-24 fok legyen.

13 fok az hideg. Én is fáznék, de nagyon.

2013. aug. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Védőnő is menni fog, szólhat érte, mert az iszonyatosan kevés. Nekünk is óriási a ház, és utólag tettünk be radiátorokat. Pl az is segített, hogy egyik szobában kicseréltük két sorosra az egy sorost. Iszonyatosan sokat jelentett. Az egy sorost eladtam és megvettem a két sorost utána, és ugyanoda esett a bekötése is, így még átkötni sem kellett, csak a tartót fúrták arrébb. Nem volt nagy befektetés. Max 30 ezer volt amit szereléssel ráköltöttem a projektre a gyerekszobában. Olcsóbb mint az elektromos melegítőt nyomni éjjel. Utána ott becsuktam az ajtót éjjelre. Ha az ablakok sem jók akkor oda is lehet tenni szivacsot.MI vettük egy elég nagyot, majdnem az egész ablakot befedte a 3 szivacs amit egymás mellé tettünk. Csak fent maradt rés, hogy ott azért legyen szellőzés. Most ki tudtuk végre cserélni az ablakokat, de a szivacs is jó volt egyébként. Amit még lehet csinálni estére, hogy a gyerekszoba ajtót alulról is leszigeteled, ha nagy a rés alul. Nekünk húzott fel a hideg a feljárótól és ezért éjszakára tettem egy plédet az ajtó elé, és az jól felfogta a huzatot. Egy kisbabának kell a 23-24 fok is éjjelre. Nekem a kisebbik lányomnak még ez is kevés volt. Neki kellett nyáron is vastag hálózsák, sírt ha fázott, de amire erre rájöttem... Fürdetés után sem viheted ki a hidegbe.
2013. aug. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

Ne viccelj mar! Ti nem faztok 13 fokba??

Szerinted neki milyen borzaszto lesz?

Nekem teli babam van.

25-26 fokba volt itthon.Furdeshez 28 fok volt.

Meg fog betegedni a babad,ha ilyen hidegbe

lesz. :(

2013. aug. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de hogy lehet ilyen házba vinni egy újszülöttet? Nyilván érzed,hogy barom kevés a 13 fok!

Legalább egy szobát fűtsetek fel rendesen valahogy, abban legyen a pici!

2013. aug. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Az ablakot szerettük volna még kicserélni szülés előtt de nem tudjuk megoldani, a gyermekszoba egyben a mi szobánk is és a ház leg túlsó részére esik és a legnagyobb szoba nyáron itt van a legmelegebb télen meg a leghidegebb.1 nagy ablak van a szobánkban aminek 6 szárnya van, tavaj vastag rongyokkal tömködtük ki az ablakok közét alul de ugyan úgy jött a hideg felül és középütt. Van másik szoba is ahol lehetnénk de akkor nem lenne nyugtunk nem tudnánk pihenni mert az egy köztes szoba, és átjáró szoba lenne.Rajtunk kívül még 2 -en laknak a házba.

És azok késő estig rohangálnak a házban és a picim sem aludna jól+ nem akarok néző közönséget szoptatás közben. Ezt az ajtót legalább be lehet zárni hogy ne zavarjon senki, a másik szoba ami lehetne azon túl egyel van még 1 szoba ezért nem lehet ott zárat csináltatni mert akkor hogy mennek tovább a többiek a szobájukba.

Szerintetek ideiglenesen segítene a szivacs úgy ha csíkokra vágom és minden egyes oldalára préselek egy hosszú darabot + venni egy hősugárzót?

Anyósom vettette fel az ötletet hogy majd télen benn is sapkát kell adni a gyerekre mert hideg van benn is hiába fűtünk, butaságnak tartottam azé kérdeztelek meg titeket, mert megszokja aztán azt veszem észre hogy sapka függő lett a gyerekem.

Lehet hogy korai még ezen gondolkodni de tegnap kaptunk vagy 50 kis sapkát és anyós innen merített ötletet, hogy majd milyen jó lesz bentre a babának.

2013. aug. 18. 07:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!