Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Félek a terhességtől?

Félek a terhességtől?

Figyelt kérdés

lassacskán eljön az idő hogy minden adott legyen a baba projekthez, de nekem volt 6 éve egy műtétem, gerinc műtét!

Sokszor így is nagyon fáj a derekam, és egy ismerős hölgynek is volt gerinc műtéte és a terhességénél kiakadt az egyik kis kapocs ami tartja a gerincünket.

Van bennem egy platina cső, és azon van kb 10-13 db kis kapocs ami fogja, ha bajom esne ismét meg kellene műteni, viszont nem merném bevállalni!

Főleg akkor nem ha lenne egy babánk, mert műtét után csak feküdni szabad hónapokig.

Viszont nagyon szeretné(n)k babát.Lehetne esetleg kímélni magam? Vagy esetleg császármetszéssel könnyebb volna hisz nem kellene erőlködni!


2013. aug. 21. 13:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt orvossal kéne megbeszélni szerintem. Ez elég ritka eset nem hiszem hogy tudunk rá jó választ adni
2013. aug. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
n aggódj, az orvosok el tudják majd dönteni, h mekkora rizikót vállalsz ezzel a gerinccel. válassz eg jó dokit és sínen leszel. nekem is van egy gerincműtétes ismerősöm, neki elég súlyos volt az elváltozás és a műtét is, őt pl a 16. héttől befektették a kórházba s ott töltötte a terhessége további részét. és még így is lehetett két gyereke. nálad meg talán még erre sincs szükség. az orvosok el fogják tudni dönteni.
2013. aug. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

2. megkérdezhetem milyen elváltozás?

2013. aug. 21. 13:14
 4/4 anonim ***** válasza:
szia, pontosan nem tudom leírni, mert annyira jól nem ismerjük egymást, de a teljes gerince más szögben áll, mint kellene,nem emlékszem mennyire, de elég nagy az eltérés. 10 évesen műteni kellett volna, de nem akarta, mert félt a bénulástól, 16 évesen már nem bírta tovább a fájdalmat, akkor műtötték. gyakorlatilag a nyaki csigolyák kivételével az összeshez ültettek be platina kapcsokat, h tartsa gerincet és korrigálja a a csigolyák helyzetét, így javult valamelyest, de messze nem tökéletes. már fiatalon leszázalékolták, nem emelhet, a babáját se nagyon. természetesen mindkétszer befektették és végül császárral szült.
2013. aug. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!