Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babát szeretnénk. Kicsit...

Babát szeretnénk. Kicsit félek, a téli terhességtől. Megnyugtatnátok?

Figyelt kérdés
Tavaly lehetett hallani a kismamákról akik sajnos nem élték túl a h1n1 vírust.Emiatt félek egy kissé a téli terhességtől.Macerásabb mint pl.a nyári?Kismamának és kisbabának egyaránt.Kíváncsi lennék tapasztalatokra.Több mindent kellett vennetek?
2012. máj. 25. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:

aki nem élte túl, az nem azért mert terhes volt, hanem egyéb betegsége volt.

Szerintem a nyári nehezebb, hatalmas hassal 40 fokban nem leányálom. A télinél csak arra kell figyelni ne ess el.

2012. máj. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nagyrészt télen voltam terhes, bár már több mint 2 évvel ezelőtt, de pont akkor volt a nagy vírus mizéria, oltassunk, ne oltassunk meg egyebek. Szerintem ilyenen kár parázni már most előre. Mindig lesznek telek, vírusok, amik veszélyesek a nem terhesekre is, sőt a már megszületett gyermekre is.
2012. máj. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is nehezebb a nyári a hőség miatt. Én a vírustól nem féltem. Télikabátot kellett vennem, de nem muszáj kismama kabátot venned hanem jó egy picit nagyobb méretű lefelé bővülő fazon, amit később is fel tudsz venni. A kismama kabátok nagyon drágák sajnos, én nem akartam rá annyit költeni. És még a csizmafelvétel is elég macerás télen.
2012. máj. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem csak a kismamák nem élték túl. Ha nem vagy terhes, pont úgy belehalhatsz, úgyhogy ha csak ez tart vissza, akkor probléma kipipálva.

Nekem idén halt meg a nagynéném, influenzából (a h1n1-et nem tudták kimutatni nála) kapott tüdőgyulladást, amire a házidoki és az ügyeletes csak legyintettek, hogy majd elmúlik, feküdjön, hiába mondta, hogy rosszul van. Mire a lánya bevitte a kórházba (10 napja volt beteg), már fulladt. 1 hónap lélegeztetés után meghalt. Pedig nem volt terhes, elhiheted... Meg egyéb baja sem volt, pusztán nem kapott antibiotikumot a tüdőgyulladásra megfelelő időben.

Nem szabad bedőlni a médiának, ez nem úgy megy, hogy az egészséges fiatal megy az utcán, egyszer csak összeesik és meghal h1n1-ben!!!! Ez hazugság és pánikkeltés!!! Azok halnak bele, akik nem fordulnak időben orvoshoz, illetve fordulnak, csak nem kapják meg a megfelelő kezelést.


Ha csak ez tart vissza, nyugodtan vállalj babát.


Én is félek, de én a szüléstől, és még senki nem tudott megnyugtatni.

2012. máj. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Minden évszaknak megvan az előnye és a hátránya.

A téli szülésnek szerintem leginkább ruházkodásban van hátránya, egyrészt a kismama miatt (a kabát hagyján, nekem a cipőkbe, csizmákba nem fért bele a dagadt, vizes lábam), de főleg a baba miatt, akinek kell anorák, vastag sapka, több ruha, otthon is többet kell majd fűteni, vastagabb hálózsák, pléd is kell, macerásabb lesz elkezdeni a levegőztetést, és ha orvoshoz vagy valami kontrollra kell vinni, folyton öltöztetni-vetkőztetni kell, az utak csúszósak, a kocsit is külön be kell fűteni, stb...

2012. máj. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én ezelőtt a H1N1 mizéria kellős közepén szültem, a kórházban látogatási tilalom, stb., plusz a fiam nagyon kicsi súlyú lett, de valahogy nem jutott eszembe aggódni. Most pedig télen voltam terhes, áprilisban szültem, de ez sem volt vészes, igazából csak nagykabát ügyben voltam meglőve egy kicsit. Előre ne aggódj feleslegesen.
2012. máj. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább télen. A nyarat jobb kihagyni.

A kislányom május elején született, tehát vele ősz és tél volt leginkább. A legjobb első trimeszterre az ősz vagy a tavasz. :) A kisfiammal az első trimeszter nyáron katasztrófa volt.

Sőt az extrém hőség még veszélyes is lehet. 3 hete vesztettem el a kisbabámat a 10. héten. És az orvosom szerint ez a nagy meleg is közrejátszódhatott (persze nem biztos, más oka is lehetett). De ha belegondolsz a sziv és érrendszeri betegségben szenvedőket is megviseli. Ez ugyanúgy vonatkozik az ici-pici magzatokra is.

Szóval én a nyarat biztos kihagynám, főleg az első időszakban.

Most ősszel-vagy télen szeretnénk újra próbálkozni, de az oltáson én is gondolkozok. Viszont csak azért nem akarunk annyit várni.

2012. júl. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!