Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Jónás módszerhez értők írnátok...

Jónás módszerhez értők írnátok nekem?

Figyelt kérdés

Már 1x kérdeztem itt, írtak is hogy itt meg itt így meg így kell csinálni de akkor is kínai az egész....

nekem csak az kellene hogy melyek a jónás napjaim. volt egy kérdés és ott valaki beírta neki felsorolva az adott hónapok jónás napjait egyszerűen és érthetően.

na nekem is csak az kellene.

bocsi ha mégegyszer kérdezek, de tényleg érdekelne..

adatok: születtem 1983.04.03. Nyíregyházán, 17óra 50 perckor.

KÖSZÖNÖM


2013. aug. 28. 13:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Keress egy holdnaptárat, és nézd meg, aznap milyen stádiumban volt a hold. Ha pl. telihold előtt két nappal születtél, akkor mindig olyankor leszel a legtermékenyebb, amikor az ovulációd időpontja nagyjából olyan napra esik, ami két nappal telihold előtt van.
2013. aug. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Megnéztem egy 83-as naptárat, telihold után 6 nappal születtél. (Abban az évben március 28-án volt telihold.)

Már csak annyi a dolgod, hogy összeveted a menstruációs naptáradat egy idei naptárral, amiben jelölve van a telihold. Néz meg, mikor esik az ovulációd időpontja olyan nap közelébe, ami telihold után hat nappal van. Szerencsés esetben összerendeződik a ciklusod a holddal és gyakran van ilyen, ám az is lehet, hogy csak évente, kétévente csúszik fedésbe a két időpont...

2013. aug. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Elvileg tehát minden olyan napod Jónás-nap, ami telihold után 6 nappal van. De: lehet, hogy akkor éppen menstruálsz, vagy a ciklusod más, terméketlen szakaszában vagy. Egyesek szerint ennek ellenére is akkor érdemes próbálkozni, de biológiailag akkor szinte kizárt a megtermékenyülés. Inkább olyankor érdemes hinni a Jónás-napban, amikor az a ciklusod közepére, vagyis az ovulációd környékére esik. Megjegyzem, én próbáltam így is, úgy is, de két éve hiába. Pedig szervi probléma nincs egyikünknél sem.
2013. aug. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszi.


ebben a hónapban 21.-én volt telihold!4 akkor meg 6 napot hozzáadva az 27.-e a Jónás napom ugye??


na ha 13.-án volt meg utoljára, onnantól számolva 14 nap az ovuláció és akkor pont egybeesik a 27-el. És pont együtt voltunk a férjemmel az éjszaka. na kíváncsi leszek :)


És azt hol tudom meg hogy fiút-vagy lányt jósol-e. mert ilyet is olvastam valakinél, de nem tudom merre keressem.

rendes tőletek hogy írtatok, köszönöm.

2013. aug. 28. 14:51
 5/11 A kérdező kommentje:
4 akkor--- ! jel akart lenni
2013. aug. 28. 14:54
 6/11 anonim ***** válasza:

A fiu-läny naptärt a ciklus.hu-n tudod megnezni,be kell regiszträlni.:-)

Ha a Jonäs-naptärt te magad meg tudnäd csinälni,az ott is jelöli a fiu-läny eselyeket.Viszont eleg erdekes,mert egyszer en itt olvastam,hogy erdemes a pärunk Jonäsät is megnezni,en megneztem,baromi erdekes,hogy pont ugyanazok a napjai mint nekem de eddig meg nem jött össze a baba.

2013. aug. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen, azt hiszem jól számoltál! Szurkolok!

A Jónás naptár azon az elven alapul, hogy a női ciklus harmonizál a holdjárással. A hold a nőiesség jelképe, sok nép a szerelem és a termékenység istennőjét látja benne. Tehát kifejezetten női szimbólum. Jónás doki szerint egy ősi feljegyzésben szerepelt valami a holdjárás és a nők legtermékenyebb napja közötti összefüggésről, csak sokáig nem tudták kihámozni, hogy pontosan miben áll az összefüggés. Mindenesetre a párod jónását nézni hülyeség, hisz az ő szervezetük nem ciklikus, nincs köze a holdhoz.

(az első válaszadó vagyok)

2013. aug. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy nagyon jó cikket ajánlanék annak, akit érdekelnek a téma mélyebb összefüggései:

[link]

2013. aug. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Irtam privätban.:-)
2013. aug. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]

ez a te jónás naptárad,az előző kérdéshez már be linkelte valaki a következő jónás napod 25-26. közé esik a piros vastag függőleges vonal mutatja,én úgy tudom előtte 3 nappal érdemes együtt lenni!

2013. aug. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!