Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha még nem is tudom h terhes...

Ha még nem is tudom h terhes vagyok árthatok az alkohollal egy buli alkalmával?

Figyelt kérdés
Szeptember 12-én kellene megjönnie, de 7-én lesz nálunk egy nagy buli szülinapom alkalmából, valószínű fogyasztani fogok alkoholt, nem mértéktelenül, de nem is egy pohárral, ha sikerülne összehozni most a babót (rajta vagyunk) ártanék neki? vagy elmehet? Még csak pár hetes lenne, és még ki sem mutatná a teszt akkor h van e baba.
2013. szept. 2. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kockáztatnék, egy pohár alkoholtól ugyan akkor semmi baja nem lesz. Ovuláció után 5-7 napig a megtermékenyített petesejt csak vándorol és újabb 5-7 napig beágyazódik, tehát az első időkben még nincs is sok közötök egymáshoz. Ha egy baba elmegy egy ilyen korai bulitól akkor az előbb utóbb így is úgy is elment volna. Ne idd magad hülyére, és én javaslom, hogy folsavat is szedj majd (idegrendszernek jót tesz), de ennyitől egy jól kapaszkodó babának semmi baja nem lesz. (Ugyanakkor megint csak megemlíteném én nem kockáztatnék.)
2013. szept. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nos ez nem rábeszélés előre mondom!

Én bizony nem tudtam hogy babás vagyok és szilveszterkor igen jól becsicsentettem és nagyon megfáztam.Azután 2 héttel kiderült 5terhes vagyok(nagyon megijedtem és mondtam a dokinak aki azt mondta nyugi a babára nem volt kihatással mert még akkor szinta nincs is)! Nos azóta a vizsgálatok azt mutatják hogy a babám teljesen egészséges nincsen semmi baja.3 nap mulva szülök! NAGYON REMÉLEM!

2013. szept. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.kedves utolsó, gratulálok, és sok egészséget kívánok nektek!
2013. szept. 2. 20:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja sem, ha megiszol egy kis bort, pezsgőt vagy akármit.
2013. szept. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amit a fogantatás utáni 1 hónapban csinálunk (gyógyszerszedés, ivás, cigi stb.) nem igazán számít a babának, tehát nem gond, ha iszunk egy pohár pezsgőt, és másnap kiderül, hogy babát hordunk a szívünk alatt, vagy ha fájdalomcsillapítót veszünk be.


A rizikós időszak a 6-12 hét között van, amikor a baba legfontosabb szervei fejlődnek, ilyenkor okozhat gondot a nem megfelelő gyógyszerek szedése, illetve az alkohol. Érdekes riport a terhesség alatti gyógyszerszedésről Czeizel Endre résztvételével


Úgy általában az egész terhesség folyamán kerülni kell az alkoholt, mert a rendszeres ivászat fejlődési rendellenességekhez, illetve koraszüléshez vezethet. Az nem gond, ha karácsonykor iszunk egy korty pezsgőt, sőt vannak orvosok, akik szerint napi 1 deci vörösbor fogyasztása kifejezetten ajánlott.

2013. szept. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!