Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Június végén érettségiztem,...

Június végén érettségiztem, most szeptemberben elkezdtem egy okj-s képzést, ami két évig tart. Viszont most úgy néz ki, hogy terhes vagyok. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy átíratkozom esti tagozatra, és akkor csak péntek este és szombaton kéne bejárni. De valahogy sehogy se tűnik jónak ez a kettő együtt.
2013. szept. 11. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy mi alapján gondolod, hogy babát vársz? Pozitív lett a teszted, vagy voltál orvosnál? Az a véleményem, hogy a gyerek megszületése után az első fél évben nem jó ötlet az esti iskola sem, mert szüksége lesz rád a babának, hiszen csak szopizik és nem nagyon eszik még szilárd táplálékot. Ha esetleg van segítséged, akkor talán két hónap múlva már visszamehetnél estire, mert mondjuk ha elfogadja a baba a cumisüveget, akkor más is megetetheti, de tudod, az mégsem olyan, mintha szopizna. Ráadásul nem biztos, hogy a cicin kívül mást elfogad. Fél év után már azért jobb a helyzet, de csak akkor, ha valaki be tudja vállalni a gyereket még Te suliban vagy. Gondolom a párodat kellene erre befogni. :) A terhesség alatt, ha nem leszel veszélyeztetett, akkor végig járhatsz suliba. Én mindenképpen egy év halasztást javasolnék amúgy a fentiek miatt. Jó babavárást! :)
2013. szept. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát én ennyi idősen be nem vállaltam volna a kettőt együtt.Milyen OKJ-s képzés,mert azt sem mindegy ha gyakorlatra kell menned,az miféle gyakorlat.Én inkább halasztanám egy évig a dolgot,és ha van segítség,akkor egy év múlva gyerek mellett bevállalnám.De ez így nem lesz leányálom.Az apa dolgozik?Mert mivel munkaviszonyod nincs,így nem sok pénzt fogsz kapni.
2013. szept. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
igen, pozitívat teszteltem. én is a halasztásra gondoltam, mert sehogyse lehet majd szerintem megoldani... idegenvezetői okj-re járok, nyáron kell majd egy hónap gyakorlat. apuka dolgozik és viszonylag jól is keres, külön albérletben is lakunk, anyukám ad havi 60 ezret, hogy minden meglegyen, ami csak kell, meg ugye azért is, mert mèg tanulok és addig eltart. szóval anyagi gondjaink nincsenek, viszont ez a tanulós dolog aggaszt...
2013. szept. 11. 20:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát nyáron necces lenne a gyakorlat,mert elég pici lenne a baba.Szerintem halassz legalább egy évet.
2013. szept. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, valószínűleg így is lesz.
2013. szept. 12. 11:35
 6/8 fcsenike ***** válasza:

Szia. Én is OKJ-ra jártam mikor terhes lettem csak én már a végén. Én a helyedben járnék a terhességem 7-8ik hónapjáig, mert itthon nagyon unalmas!!!!!!!! Mert ugye nálam az volt hogy terhes lettem márciusban és júniusban levizsgáztam és azóta itthon vagyok mert hát ki venne fel terhesen dolgozni. Ja, és nem tudom, hogy érdekel e, de nem fog sok pénz járni nekünk, mivel eddig iskolába jártunk. Remélem segítettem picit.

Üdv.: 31 hkm

2013. szept. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én Fősulira jártam terhesen, és most két kicsi gyerek mellett csinálom, és még otthonról dolgozom. Hát... Kb élő halott vagyok néha, mert nappal csak a gyerekekkel vagyok, amikor nincs suli, mert részidős képzésre járok, így csak pénteken és szombaton van suli nekem is. Akkor Anyukám vagy Férjem vigyáz a gyerekekre. Éjjel és amikor napközben alszanak akkor dolgozom. Pihenni csak esetleg vasárnap tudnék, de akkor takarítás stb. Szóval nem könnyű. Éjjel tanulok, volt, hogy nem is aludtam, mert tanultam egy vizsgára. Én ha tehettem volna halasztottam volna, de nem tart el engem senki. Szóval nekem kell a gyerekek miatt dolgozni is, így már más a helyzet. De a suli pedig a munkám miatt kell, így bezárult nekem a kör. Csinálni lehet, ha van segítséged. De nem ajánlom.... Hulla leszel, és ha első gyerek még nehezebb....
2013. szept. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hát igen, nem is gondoltam, hogy könnyű lesz.. ha most nem csúszik ve, nem vàllaltam volna 24-25 éves korom előtt. de most meg már biztosan megtartom, az abortusznak nem vagyok a híve.
2013. szept. 14. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!