Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valaki leírná a SAJÁT SZAVAIVA...

Valaki leírná a SAJÁT SZAVAIVAL, mit kellene látni a hőgörbén? Normális esetben a ciklus elején alacsonyabb, utána megemelkedik (mikor? ), és mikor kell figyelni, hogy leesik-e? Mikor van a termékeny időszak ezek közül?

Figyelt kérdés
Linket nem kérek, a válaszokat köszönöm.
2013. szept. 16. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igen, ciklus elején általában alacsonyabb szokott lenni, nem nagyon vannak kilengések. Aztán peteérés előtt leesik, majd a leesés után, ha minimum 4-5 napig megemelkedik és magasabb is marad (legalább 2 tized fokkal), akkor biztos volt peteérésed. Általában egészen menstruációig marad ez az emelkedett mérték, van, akinek 7-8 tizeddel is feljebb megy. Amikor elkezd csökkenni (kb. peteérés után 13-14 nappal), akkor lehet számítani, hogy hamarosan megjön. A hő leesése függ a ciklus hosszától, alapesetben (28 napos ciklust alapul véve) kb. a 13-14. napon esik le, ekkortájt már termékeny időszakról beszélünk. Remélem viszonylag érthetően írtam! :)

2013. szept. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A ciklus elején alacsonyabb, majd ez alá süllyed 1-2 napra, majd e fölé ugrik és a ciklus végéig ott is marad.

Nekem pl ilyen volt elnagyolva: 36.5C , 36.2C, 36.8C

Ha terhes vagy akkor a végén nem esik vissza, ha nem vagy terhes akkor vissza esik és kezdődik minden elölről. Ennek a le és majd 1-2 nap múlva fől menésnek a ciklusod közepe felé kellene lennie, ha 28 napos a ciklusod akkor a 13-16. napon, ha hosszabb a ciklusod akkor a következő mensi (első vérzésed napod) előtt kb. 14 nappal kellene lennie. Ami még nagyon nagyon fontos, hogy reggel mindig ébredés után azonnal mérjed meg a hődet, ugyan azzal a lázmérővel, ugyan abban az időben, és legalább 6 óra alvás után. mérhetsz hónaljban, hüvelyben vagy nyelv alatt is, de minden nap ugyan ott mérjed.

2013. szept. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2 vagyok, lemaradt: Termékeny időszak akkor van mikor leesik a hőd és fel megy. Amikor már fel megy akkor már elvileg késő, de azért egy próbát még akkor érdemes bevetni, de főleg a leesés előtt tanácsos együtt lenni. Termékeny időszakod a következő vérzésed előtt 13-16 nappal van elvileg. 28 napos ciklusnál kb. 14. napon +- 2 nap, 32 napos ciklusnál kb 18. napon. (32-14=18) Érdemes szerintem a nyákot is nézegetni, nekünk végül az jött be. Amikor tojás fehérje jellegű nyákod van na akkor mindenképpen kapd el a férjed/párod, már ha babát szeretnétek.
2013. szept. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindkettőtöknek, ilyen érthetően még sehol nem írták le! :)


Ha esetleg nincs peteérés, az miből látszik? Olyankor nem emelkedik a hő?

Köszönöm még egyszer!!!

2013. szept. 16. 21:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy hónap mikor nem volt peteérésem. Akkor nincs emelkedés, majd nem egy egyenes csík van csak, vagy csak nagyon minimális eltérések vannak. pl. 36.5C és 36.8C között ugrál csak egész hónapban. Egy igazán jó peteérésnél látszik egy szép nagy ugrás. A görbe eleje egyenesen lent megy, majd picit le megy, utána nagyot felugrik, és ott fent magasban megy egyenesen tovább. Én annak idején a ciklus.hu vezettem a görbémet, és ott be is húzza neked mikor van peteérésed. (De azért hozzá teszem, hogy ez csak egy gép, és azért tud az is hibázni) De arra jó, hogy pl. kitudod majd nyomtani, ha esetleg egyik hónapban sem észlelsz peteérést és tudod mutatni a dokinak.
2013. szept. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!