Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » SOS! Van ennek így értelme?...

SOS! Van ennek így értelme? Akiknek csináltak a 3. napon hormonvizsgálatot (és csak a 3. napon, tehát nem kellett mégegyszer mennie), abból mit tudtak megállapítni? Nem úgy van, hogy a 3. és a 21. napon kell és a kettőt összehasonlítják?

Figyelt kérdés
Nem értem, mert a dokim nekem csak a 3. napra mondta. Még rá is kérdeztem, de azt mondta elég egyszer menni.
2009. nov. 6. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Én ugyan így voltam, csak nekem meg a 21. napon kellett mennem.
2009. nov. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És mit tudnak ebből így megállapítani?
2009. nov. 9. 09:22
 3/8 anonim ***** válasza:

A 3. napon az lh fsh arányát nézik. (kiderülhet: PCO például). A TSH-ból pajzsmirigyproblémát tudjnak megállapítani. A tesztoszteron elmozdulást is látják ami szintén nem kedvez a babatervezésnek, ha elmozdul.

A 21. napon látják hogy nincs-e sárgatestelégtelenség a progeszteronból. A Prolactint is látják hogy mennyi, mert az is befolyásoló tényező.

Csak a peteérés előtt lehet az lh és fsh arányát jól megnézni, és csak a peteérés után lehet a progiszintről értékelhető adatokat kapni.

Nem, nem hasonlítják össze.

2009. nov. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja és a 3. napon nézik az ösztradiolt is ami a peteérési folyamathoz kell. Ebből is sok mindent le lehet szűrni.
2009. nov. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem amúgy a tsh (pajzsmirigy) és a tesztoszteron volt egy picit értékhatárnál, ami nem volt jó a babatervezéshez, és ami feltételezte (de nem orvos mondta amúgy, hanem egy fórumon), hogy lehet hogy inzulin rezisztenciám van, ami igaz is lett. Ezt a terhelés vércukor és inzulin vérvizsgálattal derült ki, önköltségen.
2009. nov. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és a segítséget. :)

Remélem akkor tényleg kiderül, hogy mivel kell kezelni, hogy megmaradjon a baba, mert ez, hogy mindent kapok ömlesztve, ez nem annyira jó dolog.

2009. nov. 10. 10:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem a 21. napon is kellett mennem és még jó, mert a prolaktinom volt alacsony egy picit és azt ugyebár a 3. nap eredménye alapján nem lehetett volna megmondani.

A gyógyszerek után a 2. hónapban terhes lettem.

2009. nov. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló írnál nekem privibe. Hogy volt mint volt és holnap megyek a 21. napi vérvételre voltam az 5 napon is. (a 3. napom pont hétvége volt) Két missedem volt az idén.
2009. nov. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!