Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Colostilbegytet írt már fel...

Colostilbegytet írt már fel valakinek az orvosa teljes előzetes kivizsgálás nélkül? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
A dokim felírta majd közölte,hogy menjek hozzá vissza 3hónap múlva.Annyi adagot is kaptam.Én most nem tudom beszedjem e vagy sem.Kicsit félek tőle.Nem tudom mit csináljak.
2013. okt. 1. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem szabadna ilyet csinálni, de én pont így kaptam. Annyi, hogy elmentem középidőben Uh-ra, az első adagtól 4 tüszőm érett, aztán felezték az adagot; így lett 2 tüsző. Nem lett baba, és azóta eltelt egy év. Ez a te döntésed. Normál esetben illene hormonvizsgálatot csinálni, és követni uh-val a tüszőérést. De a barátnőmnek az óta 2 fia van köszönhetően a Clostynak; és ő is csak megkapta, aztán rá se nézett senki.
2013. okt. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! Velem is teljesen ugyanez történt, talán azzal a különbséggel, hogy én Duphastont is kaptam a ciklus 2. felére; mindegyikből 3 havi adagot. Vittem ugyan neki egy fél évvel ezelőtti hormonsort; de azóta sok minden változhatott... manuális vizsgálaton kívül nem csinált semmit, még UH-t sem, pedig PCO-s vagyok.

Én is sokat gondolkodtam, hogy bevegyem-e, és végül arra jutottam, hogy így nem fogom szedni.

Kértem időpontot OEP-es rendelésre -ez előbbi magán volt- mert ott legalább UH-gal is megnéznek és kértem a háziorvostól beutalót hormonvizsgálatra. 2 éve nem jön össze a babánk; ezen a pár héten már nem fog múlni! Inkább így legyen, minthogy összekutyulják a hormonrendszerem, amit lehet vissza sem lehet csinálni... Ezzel nem akarlak lebeszélni, csak leírtam az én történetemet. Ez az én döntésem volt.

2013. okt. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Vilcsianyuja ***** válasza:

Hat closti kúrán vagyok túl, van némi tapasztalatom. Elsőre nekem is ugyanúgy "hanyag eleganciával" írta fel az orvos, nem is mentem vissza ciklus közben, csak pozitív teszttel. Úgyhogy nekem bejött a dolog, de egyszerre csak egy kúrát kaptam. A többi esetben már volt több-kevesebb ultrahangos megfigyelés, és hormonális vérvételek is, de nem ezeken múlott a siker, a hatból háromszor akkor lettem terhes, mikor nem kaptam tüszőrepesztő injekciót (nekem pont elég volt a closti, hogy a hormonháztartásomon annyit lökjön, hogy utána már spontán jól follyon le a ciklus, a szurik már valamit elrontottak, ez az elméletem).

Ezzel persze nem akarlak arra bíztatni, hogy ne olvasd el a betegtájékoztatót, és ne is aggodalmaskodj. És mivel a closi mellékhatása, ha jól tudom, cisztaképződés is lehet, azért azt én is durvának tartom, hogy egymás után három hónapig szedd, mindenféle ellenőrzés nélkül. A hanyag eleganciájú dokim a későbbiekben pl. éppenséggel nem javasolta, hogy egymás utáni két ciklusban kihagyás nélkül próbálkozzak a clostival. A mostani dokim viszont, igaz, totális UH felügyelet mellett, de felírta egymás utáni ciklusokra, és másodszorra sikerült is a babaprojekt. Szóval orvosa válogatja.

Kívánom, hogy elsőre sikerüljön, aztán a többin nem kell már paráznod :)

2013. okt. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom pont ilyen tapasztalatokat szetettem volna.Komolyan gondolkodom mi legyen
2013. okt. 1. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!