Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Peteéréssel kapcsolatban...

Peteéréssel kapcsolatban tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

két hónapja hagytam abba a fogamzásgátlót mert kisbabát szeretnénk.Az első hónapban amikor a normális 28 napos ciklussal számoltam, augusztus 26-án kellett volna megjönnie (amikor ugyan is azt hittem, hogy meg is fog jönni mert 4 napig előtte görcsölt a hasam, megduzzadtak a melleim.. stb.) örültem, hogy de jó be állt magától 28 napra. De nem! Helyette szeptember 8-án jött meg 41 napra és így utólag visszaszámolva akkor valószínű, hogy nekem akkor augusztus 26-a körül lehetett a peteérésem?? Ugyan is most a szeptember 8-ához viszonyítva most 6-án kellene megjönnie (28 napossal) de már duzzadtak és feszültek jó pár napja a melleim, érzékenyek, akkor nagyon valószínű, hogy megint most lesz peteérésem ugye? Magyarul, ha az előző hónapba így megéreztem, hogy vagy meg fog jönni vagy peteérésem van, akkor valószínű, hogy ebben a hónapban is ezt érzem?

Bocsánat, ha egy kicsit zavaros a kérdésem:)


2013. okt. 3. 16:15
 1/8 gömbicica ***** válasza:

szerintem ne görcsölj rá erre a peteérés témára.

Menjen minden a maga utján. Szeressétek egymást, és ne azzal a gondolattal a fejedben történjen meg a dolog, hogy NA MOST biztos állapotos maradok!

Bizd magad a sorsszerüségre. Megjön az a pici biztosan, ha szeretnétek!!!

Lehet, hogy tovább tart a szervezet megtisztulása a gyógyszertől, azért nincs még rend a ciklusban.

Türelem :-)

Két hónapja hagytad abba. hát a két hónap az még szerintem nem olyan nagy idő, hogy ne lehess türelemmel.

2013. okt. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én sosem éreztem a peteérésem, viszont azt javaslom, hogy kezd el hőmérőzni mert azzal elég jól megtudod nézni mikor van ovud. Ha előzőleg is így érezted a peteérést akkor szerintem most is azt érzed. Elvileg ovud a következő ciklusod első napja előtt 14 nappal van. Ovu után 14. napon jön meg a mensid ha nem termékenyültél meg. Figyeld szerintem a ciklusod ahogy eddig is tetted, plusz csapd mellé a hőmérőzést és akkor már biztosan fogod tudni, hogy valóban az ovudat érzed-e, és így a baba tervezést is jobban kitudjátok számolni majd.
2013. okt. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) ne értsetek félre nem vagyok rá stresszelve a baba témára és pláne nem sürgetni szeretném:) csak pár évig gyógyszert szedtem, előtte még nem foglalkoztattak ezek a témák, és most, hogy eldöntöttük, hogy abba hagytam, azzal kellett szembesülnöm, hogy elég sok dolgot nem tudtam a ciklusról :)
2013. okt. 3. 16:31
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, azt érzed, de ne görcsölj rá ennyire a dologra, mert csak az lesz a vége, hogy ezen fogsz stresszelni és amiatt nem sikerül. Ha a férjeddel/pároddal szeretitek egymást, babát szeretnétek, akkor úgysem egy hónapban egyszer nyúltok egymáshoz. Előbb-utóbb sikerülni fog mindenféle trükközés meg számolgatás nélkül is. :)
2013. okt. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De szerintetek nem probléma, hogy akkor megint nagy valószínűséggel 40 valahány napra fog megjönni?
2013. okt. 3. 16:38
 6/8 anonim ***** válasza:
2013. okt. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyenlőre csak próbálkozzatok és ennyi. Valamint én javaslom, hogy a nődokidat keressed fel mert érdemes még baba előtt megcsináltatni a rákszűrést. Nem probléma, hogy 40 napra jön meg, majd kialakul. Egyenlőre nem lehet tudni, hogy a gyógyszer zavart e be a ciklusodba vagy nálad így működik, nem kell még ezen aggódni, hogy neked 40 napos a ciklusod. Menj el a dokihoz nézzen meg úgy általánosan legyen minden rendben és próbálkozzatok. Majd ha nem jön 1-2 évig a baba pedig már hőmérőzöl, ovu tesztelsz, tudod az ovud pontos napját stb. akkor majd lehet azért aggódni, hogy baj e hogy 40 napos a ciklusod.
2013. okt. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem rég voltam rákszűrésen, semmi probléma :) köszönöm a válaszokat :)
2013. okt. 3. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!