Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor illik szólni a munkáltat...

Mikor illik szólni a munkáltatónak, ha babát vársz? 4. hetes vagyok. Elég húzós a munkahelyem, úgy néz ki hogy muszáj lesz közölnöm már most az elején a tényt, különben nem tudom megoldani az orvoshoz járást. Származhat ebből hátrányom?

Figyelt kérdés
2009. nov. 10. 06:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én megvárnám a 12. hetet. Bár attól függ milyen a munkáltató. Az enyém nagyon jól vette, közölte, hogy azonnal tünjek el onnan .
2009. nov. 10. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez még nagyon korai terhesség,én is várnék vele,legalább az első genetikai uh-ig(11-13.hét).Ha úgy érzed hogy nem tudsz dolgozni akkor csak simán menj le a háziorvoshoz,a nődokid által kiálított szakvéleménnyel és ő felvesz betegállományba.Ha olyan helyen dolgozok ami veszélyes akkor simán elmehetsz táppénzre!
2009. nov. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Legalább addig várj, amíg van szívhang, és terhesgondozásba vesznek. Akkor már nem tud elküldeni semmilyen indokkal, kénytelen az állapotodnak megfelelő munkakörbe helyezni és elengedni a vizsgálatokra. Ezenkívül nem esel el egy csomó kedveznénytől.


Semmiképpen ne menj bele, hogy közös megegyezéssel küldjenek el! Ha meg ki akarna tenni, nyugodtan említsd meg neki a munkaügyi bíróságot és az RTLK KLub híreket, amibe bekerülhet. Ha perre megy a dolog, tudira veszít, és végül sokkal több pénzt kell majd leperkálnia, amint amennyi hátrány esetleg most érné. ne hagyd magad!


De terhesgondozásba csak akkor tudnak venni, ha már van szívhang. Ez a 6-8. hét, azaz a vérzés kimaradása utáni 2-4. hét.

2009. nov. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én nyolc hetesen közöltem a főnökömmel, hogy babát várok. Semmi gond nem volt, nagyon örült, gratulált. Mondjuk nekem muszáj volt, mivel olyan helyen dolgoztam, hogy mosdót is kellett takarítani,12 óra plusz éjszakás műszak...stb. sokat könnyítettek a beosztásomon is, és a dokit is mindig meg tudtam oldani.20 hetes voltam, mikor a dokim mondta, hogy talán elég lenne a 12 óra állásból.
2009. nov. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 7 hetesen közöltem vele, miután UH-n látható volt a szívhang. Eredetileg azt terveztem, hogy 12 hetesen mondom csak el, de aztán annyit izgultam rajta, hogy barátnőm javaslatára mégis elmondtam. És jól is tettem, mert megnyugodtam, főnököm is kedvesen fogadta. Sajnos 9 hetesen elment a baba, de ezért is volt jó, hogy tudta a főnök, mert ahogy barnázni kezdtem egyből tudtam orvoshoz rohanni, stb., nem kellett még magyarázkodni a munkahelyen.
2009. nov. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!