Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tüdőszűrésen voltam a múlt...

Tüdőszűrésen voltam a múlt héten (a munkahelyem küldött el, kötelező volt), ma pedig kiderült, hogy 5 hetes terhes vagyok. Lehet-e valami baja a magzatnak? El kell-e vetetnem?

Figyelt kérdés
2010. szept. 29. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Én megtartanám, és egy percig sem aggódnék.


Egyrészt ilyen pici korban még a mindent vagy semmit elve érvényesül, a beteg magzat elvetélődik, az egészséges megmarad. Másrészt meg olyan nagyon pici sugárzást kap, aminek csak a tízszerese okozhatna kárt a magzatban.


Egy tüdőszűrésen maximum 10 egységnyi sugárzás érhet téged és a babát. A terhességmegszakítás meg minimum 150 egységnyi sugárzás felett lehet indokolt. Ez az orvosi protokoll.


De ha nem hiszel nekem, inkább keresd meg pl Czeizel Endre genetikust egy tanácsadáson, ő is meg fog nyugtatni.

2010. szept. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon örülnék, ha megtarthatnám. Nem terveztük, de most már szeretném.
2010. szept. 29. 11:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem lesz gond, én hat hetes terhesen voltam, mert nem tudtam, hogy az vagyok, mindig hosszú ciklusaim voltak,voltam tüdőszűrőn, persze mikor kiderült, hogy babát várok nagyon bepánikoltam, de megnyugtatott a házi orvosom is és a nőgyógyász is, azt mondták nem lesz baj!!Nem is lett szerencsére semmi, egészséges babát szültem.
2010. szept. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyugi,ha olyan nagy "sokk" éri a babát,akkor elmegy magától,de ha nem árt neki,akkor megmarad.Nyugi,semmi kárt nem okoztál.Boldog babavárást,és gratula :)
2010. szept. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!