Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy kell hőmérőzni? Mi...

Hogy kell hőmérőzni? Mi történik peteéréskor a hővel? És terhesség esetén?

Figyelt kérdés
2013. okt. 11. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Minden reggel, kb. azonos időben, még ágyban fekve kell hőmérőzni. Tehát szól a vekkel mondjuk 7kor, kinyúlsz az éjjeli szekrényre és beteszed a lázmérőt. Mindig ugyanott mérd, azonos körülmények között (pl. mindig szájban).


Peteéréstől fent van a hőd (ez csak pár tizeddel magasabb, mint az átlagos hőd), a menstruációkor pedig leesik. Ha időközben teherbe estél, akkor nem esik le a hő. Tehát ha nemvárt mensi napjáig és utána is fenn marad, és persze meg sem jön, akkor az már utalhat terhességre.

2013. okt. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden nap ugyanabban az időpontban, reggel, mielőtt kikelnél az ágyból, lehetőleg ugyanazzal a hagyományos hőmérővel, ugyanott: szájban, hüvelyben. (nekem hónaljban is teljesen jól mutatta, teherbe is estem, de sokak szerint nem jó hónaljban)


A menstruáció 1. napjától mérd. (ezért nem ajánlom a hüvelyi mérést)

Minden nap feljegyzed. normál esetben a ciklus 3. és 14. napja között kb egyenes vonalat fog mutatni, ez az alahó. Persze 1-2 tizedes ingadozások lehetnek.


Aztán a peteérés előtt sokszor leesik a hő több tizedet akár, de ez NEM törvényszerű. nekem sosem esett le peteérés előtt.


Ha megtörtént a tüszőrepedés (általában hajnalban) amikor reggel megméred a hődet, az alaphődhöz képest fent kell lennie legalább 3, de inkább 4-5 tizeddel a hődnek. Ha ez ott fent is marad legalább 5 napig akkor valószínűleg megtörtént a tüszőrepedés, a peteérés. Legtöbb esetben a menstruáció első napjáig leesik a hő, ebből lehet következtetni arra, hogy meg fog jönni.

DE! Ez nem törvényszerű, sokaknak később ürül ki a horon, lassabban, így a meglévő menstruáció valamelyik napján esik le újra alaphőre a testhő.


Ha sokkal korábban esik le, a hő minthogy megjönne, utalhat progeszteronhiányra.


Ha menstruációd már késik és a hőd még mindig az alaphőd fölött van 3-4-5 vagy több tizeddel, lehet terhességre gyanakodni.


Soha ne másokhoz hasonlítsd a testhődet. A saját alaphődhöz képes kell testhőváltozásnak történnie.

Csak a szabályok betartása mellett mérvadó.


A túl cikkcakkos görbe PCO-ra utal, a túl alacsony 35-35,8-as alaphő pajzsmirigyproblémára.


EZEK nem diagnózisok, csak jelek, amik utalhatnak dolgokra!!!


2,5 év után az én sikeres terhesgörbém:

[link]


Ebből látszik, hogy hónaljban mérve is látszanak a hőváltozások.

Nekem 35 napos ciklusban fogant a 21. ciklusnapon.

Tehát a 28 napos ciklus a 14. napi peteéréssel szintén nem törvényszerű


Ma 18 hetes a pocakban.


Sok sikert!

2013. okt. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez valóban nagyon szép görbe. MIndent látni rajta! :) Gratulálok a babához!
2013. okt. 11. 13:44
 4/8 anonim válasza:

Először is bocsi kérdező hogy ide írok.de láttam hogy a második válaszoló eléggé ért a hőmérőzéshez.

Kedves második ránéznél a görbémre?igazából én is ebbe a hónapba kezdtem.a pét későbbre húzta be.28 naposak a ciklusaim,és vasárnapra nem várom.köszi,és tényleg bocsi hogy ide írtam

[link]

2013. okt. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia Kedves utolsó!

Bár nem a válaszoló vagyok, azért érdeklődöm. Írtad, hogy vasárnapra nem várod, történt valami azóta?

Szép egyébként a görbéd, 14-15-e körül volt ovulációd.

2013. okt. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

sajnos vasárnap reggelre megjött :(

ma van a menzeszem 3. napja.és még mindig 36.9 a hőm.

2013. okt. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Tegnap is akartam írni, de nem akartalak elkeseríteni. A görbéd alapján nem jókor voltatok együtt, és biztos voltam benne, hogy ebből nem lesz (most) baba. Javaslom, hogy használjatok ovulációs tesztet, azzal és a hőmérőzéssel jobban be lehet lőni a PÉ időpontját. Nagyon fontos, hogy a peteérés napján legyetek együtt (illetve az azt megelőző 1-2 napon), mert az életképes petesejtet csak így tudják elkapni és megtermékenyíteni az ondósejtek. Sok sikert, szorítok, hogy mielőbb sikerüljön!

Első voltam

2013. okt. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
igen sajnos tudom hogy nem lehettünk jókor együtt,de akkor nem tudtunk.de majd ebbe a hónapba.köszi szépen.
2013. okt. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!