Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kerdesem az lenne, hogy...

Kerdesem az lenne, hogy amikor eloszor komolyabban felmerult bennetek a gyermek iranti vagy, ra mennyi idore hataroztatok el, hogy abbahagyjatok a vedekezest, es johet a kicsi?

Figyelt kérdés
2013. okt. 12. 18:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tavaly év vége felé beszéltünk erről komolyabban a párommal, de még nem volt elég erős az elhatározás. Valamikor márciusban érett meg igazán a gondolat és úgy terveztük, május elejèn abbahagyom a fogamzásgátlót. Tudatosan elkezdtünk tervezni mindent. Még azt is megcsináltuk, hogy májusban a peteérésem idején elmentünk egy előnyaralásra és hát meg is fogant a kisfiúnk.:-) Most vagyok a hatodik hónapban.
2013. okt. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nagyon boldog babavarast kivanok nektek :)
2013. okt. 12. 18:15
 3/13 anonim ***** válasza:
1 évvel előtte beszéltünk róla, hogy jó lenne, de még volt egy -két dolog, amit a helyére kellett tenni előtte (eü probléma). Aztán próbálkozás után azonnal sikerült is, mázlink volt :) 3 hét és a kezünkbe foghatjuk :)
2013. okt. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
az elhatározás után kötelezően jött még egy két orvosi vizsgálat, utána viszont azonnal
2013. okt. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mi nem terveztünk babát, nem is volt beszédtéma közöttünk. Aztán egyszer reggeli közben felvetettem a kérdést, a férjem meg egyből mondta, hogy ok. Még az nap reggel legyártottuk. :D 4 hét múlva szülök. :D (Azért okozott némi sokkot mind kettőnk számára, de még a család számára is a 2 csíkos teszt. Főleg, hogy szinte csak olyan ismerősöm van akiknél problémás a gyermek áldás.)
2013. okt. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nálunk így volt: 2 éve májusban mondtuk ki, hogy legyen baba, de előtte már beszéltünk róla. A férjem el is szaladt a patikába tesztekért, hogy kéznél legyenek. Én lelkileg augusztusban értem meg rá igazán, ez volt az első hónap, amikor sírtam, hogy megjött. Októberben fogant meg a kisfiam.
2013. okt. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

De jo ezeket olvasni :) Bennem meg csak most kezd megfoaglamzodni a gyerektema ( pedig en mindig azt mondanm, hogy en szulni, aaaa neeem ) es mintha minden megvaltozott volna, azt erzem, hogy igen is szeretnem, de azert egy kicsit felek is tole. Gondolom ez az erzes meg erosodni fog, vagy nalatok hogy volt?

Mindenkinek nagyon boldog babavarast es babazast kivanok :)

2013. okt. 12. 20:16
 8/13 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, a gyermek iranti vagy erzesere gondoltam, hogy az mennyire erosodott az ido mulasaval?
2013. okt. 12. 20:17
 9/13 anonim ***** válasza:
5 vagyok. (reggeli közben gyerek) Én egész életemben gyereket akartam, tudtam, hogy 2-3 gyerekem lesz. Aztán most, hogy tényleg itt van a pocakomban sőt lassan kint lesz még mindig nem fogtam fel ezt az egészet. Ma már nem, de azért bizony az elmúlt 30-35 hétben azért nem egyszer eszembe jutott, hogy ezt azért jobban át kellett volna gondolni. Félre ne értsd minden porcikánk imádja ezt a pici fiúcskát a pocakomban, és soha el nem cserélnénk, van munkánk házasok vagyunk, több cucca van a babának mint nekünk stb. Szerintem természetes, hogy az ember megijed,sokat gondolkodik a baba témán, párszor kétségbe esik és megbánja az egészet, de ez természetes. De hidd el a vége úgy is az lesz, hogy amikor már ott lesz a pocidban akkor minden porcikáddal imádni fogod.
2013. okt. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nálam végig megvolt ez a kettősség érzése egész terhesség alatt: vágytam is a babára de féltem is tőle, ahogy az ember mindig fél az ismeretlentől.

Mi amikor anno eldöntöttük, hogy jöhet a pici, még beszedtem a megkezdett levél fogamzásgátlót de utána már nem is védekeztünk, mert úgy voltunk vele, ki tudja mikor jön össze, biztos eltart majd jópár hónapig. Hát elsőre sikerült. :-) Nagyon örültem, és hihetetlen volt, mikor pozitívat teszteltem, és bizony egy kis ijedtség is: innen már nincs visszaút...

2013. okt. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!