Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen vizsgálatok várhatnak rám?

Milyen vizsgálatok várhatnak rám?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy bután és furán hangzik a kérdés, de nem szeretek felkészületlen lenni és még nem voltam ilyen helyzetben.


Jövő hét péntekre kaptam időpontot a nőgyógyászhoz. 10 hónapnyi sikertelen próbálkozás után nem bírom tovább, szeretném, ha "látna" egy orvos is. (Majd azt mondom neki, hogy már több mint egy éve próbálkozunk...)


Szóval, milyen vizsgálatokat szokott ilyenkor előírni a nőgyógyász?



2013. okt. 14. 14:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy voltam. Nem akartam várni, így 2 hónap után elmentem, és azt mondtam hogy már egy éve nem sikerül a baba. Azt mondta jöjjek vissza a ciklusom 14. napján, és lesz uh, rákszűrés, hormonvizsgálat, vérvétel.
2013. okt. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

UH, rákszűrés (ez akkor, ha nincs 1 éven belül), 3. és 21. napi hormonsor-nőgyógyászoktól ez a maximum. Később esetleg átjárhatósági vizsgálat.

Ha nőgyógyászatilag rendben vagy, akkor viszont célszerű lesz egy endokrinológust keresni, aki cukorterheléses vizsgálatot is végeztet, ahol inzulinszinteket is néznek. Nagyon sok teherbeesési probléma mögött áll inzulinrezisztencia, amihez viszont a nőgyógyászok nem értenek. (Saját tapasztalat) A hormonsorokat is ő tudja jobban kiértékelni. Célszerű még pajzsmirigyet nézetni, ez is sok probléma forrása.

És ami a legfontosabb: a párodnak is ki kell vizsgáltatnia magát, sőt célszerű lenne vele kezdeni, tekintve, hogy egy egyszerű és gyors vizsgálatról van szó.

2013. okt. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!