Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Volt itt már közületek valaki,...

Volt itt már közületek valaki, aki takarítónőként esett teherbe és végig dolgozott és a babának se lett semmi baja?

Figyelt kérdés
2013. okt. 15. 22:47
 1/6 anonim válasza:
Igaz nem takarítóként.én pultos voltam.reggel 7- től este 10- ig minden nap,hétvégén tovább,volt hogy reggel 5- kor zártam és 7- kor már nyitottam is, vagyis 7 napból 7- et dolgoztam.október6.- án szültem/4 éve /,és szeptember elején még dolgoztam.sörös rekeszeket emeltem nem keveset.időre szültem.nagyon könnyű,gyors szülésem volt,semmi gond nem volt.makk egészséges,soha nem volt még beteg se.remélem tudtam segíteni.
2013. okt. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azért érdekes itt a takarítónői munkakör, mert vegyszerekkel dolgozom. Ezért érdekelt volna, hogy valaki volt e, aki vegyszerekkel dolgozott és semmi baja nem lett a babájának. Annyi riogatást hallani.
2013. okt. 15. 23:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Én férfi takarító vagyok, de volt hogy kórházban is dolgoztam takarítóként főleg gépekkel takarítottam de nem egyszer volt amikor egy lebetegedett takarítónő helyét vettem át pár órára és a betegszobákat meg az irodákat, rendelőket takarítottam ki amikor épp egyik ápoló sem ért rá, és volt ott egy olyan 23 éves takarítólány aki 8 hónapos terhesen is javában dolgozott, annyi hogy a szemetet, meg a nehezebb dolgokat más vitte le neki legtöbbször én, mert a területe ott volt ahol az én raktáram volt, és ugye ő is mindenféle vegyszerrel dolgozott, ilyen meg olyan savas vegyszereket, műtő fertőtlenítőktől kezdve a sima általános tisztítószerekig minden volt. A főnöke szerzett neki maszkot erre az esetre amit használt is így valamilyen szinten nem volt problémája vele, de amint 8,5 hónapos volt már ment is szülési szabadságra mert ugye 2 naponta már mennie kellett vizsgálatokra, oké hogy ott volt helyben neki, csak a főnöke meg az orvos is mondta hogy most már leállhatna, akkor vettem át majdnem 2 hónapra a helyét plusz az én munkámat is végeznem kellett de szerencsére a főnököm beszervezett mellém egy segédet aki letudta a kisebb munkákat így nem volt borzalmas, csak figyelnem kellett rá, de lényegtelen.

De ismerek egy olyan nőt is aki vegyi üzemben dolgozott és savakkal, meg egyéb más veszélyes vegyszerekkel dolgoztak és ő is simán végig nyomta a 6. hónapig, igaz javarészt irodai munkája volt de ugyanúgy járnia kellett az üzemi területet és adminisztrálni a dolgokat.

De ha te ilyen helyzetben vagy akkor először is gratulálok, másrészt javaslom beszélj a főnököddel mit javasol mert azért nem kéne ezt olyan sokáig húzni mert elég ha poros tisztítószerrel kell dolgoznod vagy olyan helyre kerülsz ahol egy halom port kell feltakarítanod, és akkor gondok lehetnek, szóval figyeljél oda.

2013. okt. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Még nem vagyok terhes, de igazából már voltam. 11 hónapja dolgozok itt. Májusban 12 hetesn vetéltem el, de a magzat csak 5 hetes volt. Kezdettől fogva éreztem, hogy nincs minden rendben, ezért nem is mondtam el főnökömnek, hogy terhes vagyok. Folyamatosan-bocs a kifejezésért-barnáztam 7 hetes koromtól kezdve, majd 11 hetes koromtól kezdve véreztem, s egy nappal a 12. betöltött hét előtt elvetéltem a korházban. Estére benntartottak, így másnap nem dolgozhattam, azt hazudtam, hogy olyan magas lázam volt, hogy korházba kellett mennem, de másnap már dolgztam. Senki nem tudja, hogy terhes voltam, csak én, meg a párom, még a családom se tudja. Könnyebb eltitkolni, mert külföldön lakunk, de ha otthon lennénk, nem tudtam volna eltitkolni...azért nem mondtam el, mert nem akartam, hogy aggódjanak értem. Nagyon nehéz volt, és még nehéz is...a babám novemberre, a 30. születésnapom környékére volt kiírva...nem várom a szülinapom...bánná a franc, hogy betöltöm a 3 x-et, 10 évet is adnék az életemből, csak kaphatnám vissza őt..többet nem adnék, mert fel is kéne nevelni. Igazából most kezdtünk el próbálkozni, de az előzőekből kiindulva a 12 hetes uh-ig (ugyanis itt ez az első) nem mondanám el. Az okát a korházban nem találták...én csak reménykedem, hogy nem a vegyszerek miatt volt. De ha megint elvetélek, munkát váltok...vagy nem is tudom...még egyszer félek, nem bírnám ki.

Ezért érdekel, hogy van e olyan, akinek sikerült egy egészséges kisbabát kihordania ilyen helyzetben.

Jelenleg nem nagyon tudok munkát váltani, mert most vettünk házat, két hónapja fizetjük a törlesztést, plusz tél van, ilyenkor nincs meló, leghamarabb nyáron lehet munkát váltani, vagy késő tavasszal.

Várni nem nagyon akarok. Első szülöttem 2 hónapja múlt 3 éves, 2 évet akartunk a 2 gyerekünk között, de hamarabb nem tudtunk próbálkozni, mert házat vásároltunk, hitelre volt szükségünk, gömbölyödő pocakkal nem hiszem, hogy adtak volna. Átgondoltuk, átszámoltuk, belefér a baba, meg egy év itthonmaradás, ami alatt elég jó pénzt kapok, de csak egy évig, aztán, ha nem akarunk bajba lenni, vissza kell mennem.

Még egyszer megpróbálok teherbe esni, és kihordani egy egészséges babát ezzel a munkával. Ha megint elvetélek, kénytelen leszek munkát váltani, de addigra kábé tavasz is lesz.

2013. okt. 16. 06:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Sok sikert az kistesóhoz! Tisztellek, amiért ilyen kitartó és felelősségteljes, gyermekszerető ember vagy.

3 gyerekes anyuka

2013. okt. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én Angliában élek, mikor egy hotelban takarítottam volt egy munkatársam aki 12 hetesen szólt, hogy babát vár. Onnantól kezdve nem lehetett egyedül, mindig párban dolgozott, ő csinálta a szobát a párja pedig a fürdőt, ott több a vegyszer, és a nehéz dolgokat ( porszívó, felmosóvíz ...) is a pár cipelte. Minden rendben volt vele és a babával, lassan 3 éves a kisfia.

Sok sikert és kitartást kívánok!

2013. okt. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!