Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti vállalnátok babát párotokka...

Babywasser kérdése:

Ti vállalnátok babát párotokkal ha még nem volt lehetőség az összeköltözésre?

Figyelt kérdés

1 éve hogy párommal együtt vagyunk. Sokszor volt már szó a baba kérdésről. Szeretne már ő is nagyon régen babát mert már 40.-ik éves, én meg 31.-ik éves vagyok.

Sajnos én is és ő is szülővel élünk jelenleg. Próbálnánk valami módon összeköltözni de anyagi lehetőség eddig nem volt rá (én ápolásin vagyok, ő keres de van 35.000ft hitele még pár éven keresztül).

Szerintetek?



2013. okt. 16. 14:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%

Nem. Két okból:


- Amíg ki nem derül,hogy együtt élve milyen a kapcsolat, addig felesleges egy gyerekkel komolyítani. Mi van, ha mégsem jön össze? Lakva ismerszik meg az ember...


-Nincs megfelelő anyagi hátteretek így sem, nemhogy egy gyerekkel!

2013. okt. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
75%

Esetleg úgy, hogy odaköltöztök valamelyik szülőhöz, de akkor is mérlegelni kell az anyagi helyzetet és hogy így be tudjátok-e vállalni a közös gyereket!

Felelőtlenül ne vállaljátok semmiképpen!

Csak a pelenka 1 hónapra min. 10.000,- ft!

2013. okt. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
nem, teljesen más együtt élni, mint "csak" találkozgatni. Előbb együtt kellene kettesben megnézni, hogy hogy megy, utána vállalnék csak gyereket
2013. okt. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%
Nekem ugyan ez a véleményem mint az első válaszolónak!Mindent tömören leírt.Ha sikerül összeköltözni nem tudhatod hogy ott mennyi lesz a havi fix kiadásotok.És a pénztelenség csodákra képes még a legcsodásabb kapcsolatot is képes felemészteni.Ha már összeköltöztetek látod a kiadásokat és ahhoz mérten tudod vállalni a babát.
2013. okt. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%
pontosan ahogy az első irja. A másik hogy uyg gondolod hogy a párod majd mint vasárnapi apuka lesz csak jelen az életetekben? Vagy ha lenne baba akkor sikerülne összeköltzöni? Én ami miatt leginkább nem vállalnék még gyereketa ahelyetekben az az hogy igy álltok anyagilag, na meg az 1 év együttlét sem túl sok....
2013. okt. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne haragudj, de ha még arra sincs pénzetek, hogy összeköltözzetek, miből akarjátok nevelni a gyereket? Biztos, hogy nem vállalnám így.
2013. okt. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem ismeritek egymást eléggé és az anyagi háttér sincs meg. Miből tartanátok el a babát?
2013. okt. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem. 2 okból. Az egyik, hogy lakva ismered meg a párodat, akkor derül ki igazán, hogy egymáshoz valók vagytok-e, tudtok-e egyáltalán együtt élni.

A másik. Olyan pasit messziről elkerülnék, aki 40 évesen még a szüleivel lakik. Hova vállalnátok a gyereket, a te szüleidhez, vagy az övéihez? Mert esélyetek nincs sem albérletre, sem saját lakásra. Esetleg ha mindkettőtöknek lenne munkahelye, lehet pályázni az önkormányzatoknál lakásra...

Az ápolási sem lehet nagy összeg, és akinek 35 ezer levonása van, annak sem marad túl sok a zsebében, és tartalék nélkül gyereket vállalni, hát, finoman szólva nagyon merész dolog lenne. Szóval szigorúan NEM. Lehet lepontozni, de véleményt kérdeztél. Sajnálom amúgy, nem irigyellek.

Mi is azért nem vállalunk második gyereket, mert egyelőre nincs meg rá a keret.

2013. okt. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Az anyagi rész sem egyszerű, de úgy soha nem vállaltam volna gyereket, hogy nem éltem együtt a párommal. Elhiszem, hogy ketyeg az óra, de inkább várj, minthogy elhamarkodj egy ilyen fontos döntést.
2013. okt. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

miböl gondolod h után össze tudnátok költözni?és ha az együtt élés nem müködik?miböl tartanátok fenn a családot?

szoval NEM.

2013. okt. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!