Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit lehet ilyenkor tenni?...

Mit lehet ilyenkor tenni? Most vagyok az étel undor szakaszban, szinte mindentől kiráz a hideg, néha ugyan érzem, hogy éhes vagyok, de ahogy kinyitom a hűtőt, elmegy az étvágyam. Van valakinek valami jó ötlete, mit lehet ilyenkor mégis enni?

Figyelt kérdés
Főleg, hogy olvastam, hogy terhesség idején nem szabad éhségérzetet érezni, különben evés hiányában a tartalékból bont le a szervezet, és abban a baba számára mérgező anyagok vannak.(ez nem tudom igaz-e) Ez már az 5.-6. hétnél is így van, vagy ilyenkor még nem baj, ha nem eszek? Írjatok légyszi, mert aggódok! Köszönöm!
2009. nov. 12. 07:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát, ez egy elég kellemetlen dolog!Gyümölcs sem megy le?

Én gyümölcsöt tudtam enni, azaz csak a banánt és a szőlőt.Amugy mindentől rosszul voltam.Igyál minél többet, az a lényeg,hogy ne száradj ki.Remélhetőleg gyorsan tul leszel ezen a szakaszon.

2009. nov. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bocs, elfelejtettem, hogy nekem a hányingerre MagneB6-ot irtak fel.3*1-et kellett szednem.

Jobbulást, és a továbbiakban boldog babavárást!!!

2009. nov. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szia! az a baj, hogy a pék termékektől kezdve a húsig a gyümölcsökön át semmit nem kívánok. Én még ilyet sose éreztem, így is állandó émelygésem van, de plusszban még ez az undor...és tudom, hogy muszáj enni, de nem bírom tömni magam, mint egy libát! :( Amúgy arról nem tudsz valalmit, hogy tényleg árt-e a babának, ha most nem eszek annyira?
2009. nov. 12. 07:20
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát, itt nagyon sok olyan kismama hozzászólását hallottam, aki nem tudott enni az elején, de a babának nem lett semmi baja.Szerinem ha a vizháztartásod megfelelő szinten tartod, baj nem lehet.De persze, azért pár falatot egyél, nehogy a végén emiatt legyél rosszul.

Esetleg tedd fel ugyanezt a kérdést a Terhesség témakörben, ott biztos megfelelőbb választ adnak.

Kivánom,hogy minél előbb tudd tünetmentesen élvezni a pocakosságot!

2009. nov. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, megfogadom a tanácsodat!
2009. nov. 12. 07:27
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj. A babának ilyenkor még nem kalória kell, hanem vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek. Azt a keveset, ami kell neki, elveszi a szervezetedből. maximum fogysz 1-2 kilót, az nem káros. Viszont mivel keveset eszel, fontos a vitamin- és ásványianyag-pótlás. Mindenképpen szedj terhesvitamint.


Kicsivel többet kell majd enned akkor, amikor a baba számottevően elkezd nőni, a 4-5. hónaptól, de elég napi 200 plusz kalória. Nem kell kettő helyett enni. :-)


Arra ügyelj, hogy igyál elegendő folyadékot. Napi másfél liter a minimum, ennek le kell mennie akkor is, ha hányingered van. A babának és a te testednek is megnövekedik a vérszükséglete, ehhez folyadék kell.


Összehasonlításképp: én a 15. hétig szenvedtem egész napos hányingertől. A szokásos naópi adagom fele ment belém addig, és azt is nehezen tartottam magamban. A 4. hónap végén kezdtem csak hízni, de a babám egészséges, korának megfelelő méretű, szépen fejlődik. (Terhesvitamint természetesen minden nap szedtem.)

2009. nov. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És még valami: minden nap fogyassz fehérjét! (Hús, hal, sajt, tojás, szója) A baba szervezete ebből épül fel.
2009. nov. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
elevitet szedek, a mindennapos étrendemben az az egyetlen biztos pont. amúgy 2 napja nagyon megkívántam a tojást, lehet, hogy pont azért, amit Te is kedves utolsó írtál, hogy a szervezetnek szüksége van rá? Mondjuk most már azt sem kívánom...köszönöm mindenkinek, aki próbál segíteni!
2009. nov. 12. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!