Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Meg lehet előzni a meddőséget?

Meg lehet előzni a meddőséget?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok . Bolondnak fogtok tartani de nap mint nap megfordul a fejembe , hogy mi van akkor ha már meg találom életem párját összejön a karrier minden és családot szeretnénk alapítani.Mindig eszembe jut ,hogy mi van akkor ha meddő leszek ? :( Tudom most még az iskolán kéne ,hogy járjon az eszem, nem kell így előre szaladni. Csak szerintem fontos ,hogy a testünkkel úgy kel már most is bánni ,hogy később ne az legyen ,hogy emiatt meg amiatt nem sikerül teherbe esnem. Szóval szerintetek ebben a korban ,hogyan vigyázzak magamra,hogy ha majd oda kerülök jó pár év múlva akkor a lehető legkevesebb probléma lépjen fel. ELég furcsa kérdés de remélem azért kapok jó válaszokat ! köszönöm előre is

2013. okt. 21. 12:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
33%
nem. Ha rendszertelen aa menzeszed esetleg gyanakodhatsz rá hogy van valami hormonális problémád. De semmi sem törényszerű. Az meg végképp nem rajtad mulik hogy a majdani párodnak van-e problémája. Fölösleges most még ezen aggódnod. A hormonális problémák sem az életmódon mulnak sokszor a szervi bajok sem. Egyenlőre nincs tennivalód ezzel kapcsolatban.
2013. okt. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
oké. csak sokszor halottam már olyan figyelmeztetéseket ,hogy "
2013. okt. 21. 12:43
 3/18 A kérdező kommentje:
GYŰRD BE A DEREKAD MERT NEM LESZ KISBABÁD" ... hasonlók. ezekre gondolok
2013. okt. 21. 12:43
 4/18 anonim ***** válasza:
Akármilyen problémád van, minél előbb menj orvoshoz. Nagyon sokan fiatalkorukban nem mennek el egy hüvelygombával, mert hogy "úgyis elmúlik magától". Amik amúgy nehezítik a teherbeesést: dohányzás, túlsúly. Én még olyat is hallottam, hogy a tangabugyi meddőséget okoz. De hogy ezt aztán bizonyították-e orvosilag, azt nem tudom. :)
2013. okt. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ja, és ne alkalmazz hormonális fogamzásgátlót. Ez a leggyakoribb, ami miatt sok nő nem tud teherbe esni.
2013. okt. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Mármint az abbahagyása után...
2013. okt. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

a zért mondják mert ha felfázol az okozhat petevezték elzáródást ahogy hegesedik. Okozhat petefészek vagy méh gyullaldást aminek maradhat maradanó károsodása. De ez is hajlam kérdése is, de persze nem árt rá odafigyleni.

A tangabugyit azért mondják mert akinek hajlama van rá annak ettől komoly fertőzése alakulhat ki. Mint tudjuk sokan hordják ezer éve mégsincs bajuk tőle.

2013. okt. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Fu a tangabugyis dolog megijesztett mert azt hordok. DE szerintem se bizonyított tény mert anyukám is világ életébe azt hordott és 4 en vagyunk testvérek szóval. :) Gondolom nem ő az egyetlen vele :) Köszönöm a többi választ! Van barátom de gumival védekezünk. Nem szedek fogamzás gátlót ..mindenki rá akar beszélni. Valamiért nekem nem szimpatikus. Egy ujjamon megtudnám számolni hányszor vettem be gyógyszert. Persze tudom ez nem olyan.
2013. okt. 21. 12:56
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem hülyeség a kérdés. Sok mindent tehetsz azért, hogy egészséges maradj.

Ugyanakkor van, hogy valaki mindent megtett és mégis meddőséggel kell szembenéznie, mert nem csak ezen múlik, de ez még nem ok arra, hogy ne figyelj oda magadra.


-egészséges életmód. Se az ész nélküli fogyókúra, se a túlsúly nem használ.

Az alacsony testzsírszázalék meddőséghez vezet, ahogy a túlsúly is akadályozhatja a teherbeesést.


Olvass utána, hogy milyen diétával kezelik a PCOs-t. Ha ahhoz hasonló egészséges étrendet folytatsz a mindennapokban (egyszerű szénhidrátok visszafogása) illetve mellette sportolsz is (de nem versenyszerűen) már jó vagy.


-rendszeres rákszűrés.

-Az esetleges fertőzések rendes kezelése és megelőzése. -> Monogám életmód, óvszerhasználat.

Igen, aki hüvelygombával küzd, annak célszerű elfelejtenie a tangát és más túl szoros fehérneműket. Helyette természetes anyagút és lazább, szellősebb fazont hordania.


-hormonális fogamzásgátlók teljes kerülése.

-a derék védelme a petefészekkel van összefüggésben.

2013. okt. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. A hüvelygombás rész alatt mit értesz ? Mert nekem előfordúlhat de nem rend szerint. Hanem néha-néha. akkor is rossz a tanga?
2013. okt. 21. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!