Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van olyan, hogy valakinek...

Van olyan, hogy valakinek PCOS-ja van, de a petefészkeiben hüvelyi UH-gal egyetlen egy cisztát sem találtak?

Figyelt kérdés

2013. okt. 23. 16:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen, van. Nagyon téves az elnevezés, hogy policisztás ovárium szindróma, mert a policiszta csak egy tünet a lehetséges több tucatból. De mivel gyakran előfordul a cisztásodás, ezért erről kapta a nevét. De ez nem kötelező feltétele a betegségnek, ahogy a menstruációs zavar sem (nekem nem is volt, 4 éve tudom, hogy PCOS-em van, 28 napos ciklusokkal). Nagyon változatos betegség, a tünetek színesek és sokrétűek, érdemes utánaolvasnod.


www.pco-szindroma.hu

2013. okt. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Na ez fantasztikus. Köszönöm a linket, rám ugyanis a tünetek fele jellemző majdcsak :( A ciszták nem, de a kozmetikai problémáktól elkezdve a menstruációs és teherbeesési problémákig mind.
2013. okt. 23. 17:33
 3/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom. A PCOS mögött inzulinrezisztencia, magas tesztoszteron szint, eltolódott prolaktin szint, FSH/LH arány eltolódása stb. stb. stb. állhat, plusz gyakran jár együtt pajzsmirigy működési zavarral is. Ezeket mind mind ki kell vizsgáltatni, hogy eredményes kezelési tervet tudjatok az orvosoddal összeállítani. Sok sikert kívánok neked és kitartást!
2013. okt. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És az lehet, hogy már van egy spontán fogant kisfiam?
2013. okt. 23. 19:11
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is pcos-m van, és én szedtem rá gyógygombát, aminek hatására ritkultak a cisztáim, és alig láttak legutóbb párat. Én nagyon meglepődtem ezen, mert nekem a ciszták alapján vették észre a pcos-t. Nekem túl hosszú a ciklusom, és sok sok utánajárás után derült ki, hogy pajzsmirigy alulműködésem van. Egy jó endokrinológus ki tud vizsgálni. Ha Pest közeli vagy, akkor Mensmentis, ha Debreceni, akkor tudom ajánlani Valicskó Viktóriát. Nekem amikor még volt Mensmentis Debrecenbe, ők találták meg a problémáimat. Zárójelben megjegyzem, szerintem öröklött betegség, mert női ágon nálunk sok ilyen beteg előfordul. Anyukámnak is valószínű ez volt, és összejöttem. Csak annó ezt még nem vizsgálták, aztán más gond miatt kivették amit lehetett volna vizsgálni.

2013. okt. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Persze, lehet spontán terhesség PCOS-ben is :) nekünk is így fogant a kisfiúnk. Nem csak a terhesség/teherbeesés miatt "kell" ezzel foglalkozni, hanem mert alapvetően összeborul az ember szervezete tőle, inzulinrezisztencia esetén pedig egyenes út vezet a korai cukorbetegségbe. Az életminőség szempontjából sem mindegy, önbecsülés a kozmetikai problémák miatt, stb. stb.
2013. okt. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Meglátjuk. Holnap nézünk pajzsmirigyfunkciót, utána pedig felkeresem Valicskó Viktóriát, nekem ő közelebb esik. Kíváncsi vagyok, tényleg van-e eltérés. De jobban belegondolva azért a ciszták elég fontosak lennének, hiszen azok nem azért keletkeznek, mert a normálisan érő pete nem tud kilökődni és cisztává alakul?

Nekem eddig eszembe se jutott, hogy közöm lehet a PCOS-hoz, vékony vagyok, de a hajam és a bőröm sem az igazi jó pár éve. Amíg a másodlagos sterilitás nem merült fel, nem gondoltam, hogy nálam bármiféle hormonális probléma lehet. Igazság szerint az első terhességemig a ciklusom é a peteérésem is rendben volt... :/

2013. okt. 23. 21:17
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem csak nőket érint ez a betegség, na, nem a policisztás petefészek, hanem a többi tünet, ezért is érdekes betegség. A férjem is inzulinrezisztens, túl magas volt még neméhez képest is a tesztoszteronja, hullott a haja, pattanásos volt még felnőtt korában is, sorolhatnám, tehát mindene megvolt, ami ehhez kell. A petefészekcisztákat leszámítva értelemszerűen. :)

Ő is sovány (tévhit, hogy túlsúlyosokat érint csak). Kezelés hatására lett jobban, végre felszedett pár kilót, az inzulin/cukor háztartása egyensúlyba került, csökkentek a fáradtság tünetei, már nem szédeleg, nem tör rá éhség, nem hullik a haja, stb. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy tényleg nem alapfeltétel a sok ciszta és a túlsúly, sajnos.

2013. okt. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mindenképpen kivizsgáltatom magam ebben az irányban... Köszönöm az infókat!
2013. okt. 24. 06:40
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is vékony vagyok és cisztáim sincsenek, mégis Pcos vagyok . Ez a betegség mindenkinél más és más tüneteket okoz. Mindenképpen csináltass részletes hormonsort és cukor és inzulinterhelést.
2013. okt. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!