Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek lehetek terhes?

Szerintetek lehetek terhes?

Figyelt kérdés
A menstruációm utáni 8. napon a barátom kb 2 mp-ig volt bennem, de előtte letörölte, hogy semmi előváladék ne legyen rajta. Ez először történt meg, általában mindig van nálunk gumi, de így rendesen nem szexeltünk. Az a helyzet hogy nem hiszem, hogy lenne esély a terhességre, mert egy minimális alhasi fájdalmon kívül semmilyen tünetem nincs, viszont 20-án kellett volna megjönnie, de még mindig nem jött meg. Néhány napot szokott késni, de már kezdek aggódni. Szeritetek lehetek terhes?

2013. okt. 23. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az a legjobb, ha veszel holnap reggel egy tesztet...

Esély mindig mindenre van! Nem teljesen értettem amúgy...a ciklusod 8. napján voltatok együtt, vagy miután elmúlt a vérzésed, az után 8 nappal? Tudod, hogy mikor volt peteérésed? (Én látatlanba az együttlét közelébe saccolom)

Hogy letörölte az előváladékot?...nos ez jó, nem biztos, hogy sikerült minden spermiumot letörölnie, illetve utána még termelődött még előváladék. Ahogy behatolt úgy rá is jöttetek, hogy ez nem jó ötlet és csak azért volt benned 2 mp-ig?

Mindenesetre szorítok, hogy most ne legyen baba! Legközelebb ne csináljatok ilyet!

2013. okt. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ilyet soha többet nem csinálunk, ez már biztos. Úgy értettem, hogy a menzeszem 20-án jött meg, asszem 25-én lett vége, és ez az egész 28-án történt. Azt mondta alig érzett valamit, és én is alig éreztem hogy bennem lenne. De azért ma veszek egy tesztet, mert már nagyon félek.. 16 évesek vagyunk, már lassan 10 hónapja vagyunk együtt, vele is vesztettem el, de a szüleim erről semmit se tudnak, félek ha esetleg terhes lennék megharagudnának rá és többé nem találkozhanánk..
2013. okt. 24. 07:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Nos, akkor a ciklusod 8. napján voltatok együtt (Vérzésed első napja a ciklusod első napja). Így azért már kissé csökken az esélye a teherbeesésnek (de amint írtam mindenre van esély), de azért legközelebb tényleg ne rizikózzatok! A tesztet biztos, ami biztos reggeli első vizeletből csináld meg, ha nem jön meg a várt időben a menstruációd, vagy máshogy zajlik, mint szokott (pl. kevesebb napig tart).

Tudom, nem egyszerű, amit most írok, de komolynak tűnik a kapcsolatotok, így beszélnetek kéne a szüleiddel. Ők is voltak fiatalok, és ha még nem is beszéltetek róla, valószínűleg már megfordult a fejükben, hogy már együtt voltatok a barátoddal. Nem kell mindent elmondani...mondhatnátok, hogy régóta vagytok együtt, szeretitek egymást és most már többre vágytok. Szeretnétek felelősen gondolkodni, ezért arra gondoltatok, hogy szeretnéd, ha szedhetnél tablettát (ez esetben neked nagyon oda kell figyelned a szedésére)...ha nem értenek egyet esetleg kérjétek ki a véleményüket, hogy mit ajánlanak helyette.

Közösen felkereshetnétek a szüleitekkel való beszélgetés előtt az iskolavédőnőtöket! Ő elmondja mi a legmegfelelőbb eszköz a számotokra...gondolom a gumit ajánlja majd, vagy gumit és tablettát egyszerre. Ha valamit nem tudtok csak kérdezzetek tőle, így a szüleiddel való beszélgetés során látni fogják, hogy felkészültek és felelősségteljesek vagytok. Lehet elsőre nem az lesz a reakciójuk, amit várnátok, de ti próbáljatok meg akkor is higgadtan és felnőtt módjára viselkedni. Egy rövid ideig biztos lesznek kínos pillanatok, de aztán ez hidd el elmúlik.

2013. okt. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!