Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pajzsmirigy alulműkődéssel...

Pajzsmirigy alulműkődéssel mennyi idő próbálkozás után sikerült a baba?

Figyelt kérdés
Most kezdtem szedni az L-thiroxint napi 100-150et
2013. okt. 28. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:
3 hónap, de nem mindig a legjobb időben tudtunk együtt lenni. Gyakorlatilag az első komolyan próbálkozós hónapban.
2013. okt. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez nagyon bíztató! És minden hónapban kell nézetni? Mennyi volt mielött terhes lettél?
2013. okt. 28. 14:04
 3/8 anonim ***** válasza:
2 hónap alatt, 40 éves vagyok.
2013. okt. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha egyszer beállítják, akkor már elég félévente nézegetni, viszont amint kiderül, hogy terhes vagy, soron kívül kellene kérni egy kontrollt, mert akkor emelni kell.

Magas TSH mellett is terhes leszel, viszont a vetélés esélye nő meg. Ne haragudj, hogy megkérdezem, de mennyi volt a TSH, hogy 150 ug thyroxint kell szedned? Az elképesztően sok.

Én 2003 óta szedek Euthyroxot, most a 27. hétben vagyok és 6-8 hetente járok kontrollra.

2013. okt. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Régóta próbálkozunk a babával eredménytelenül. Az utobbi egy év alatt 21kg híztam úgy hogy nem eszem többet mint előtte. A nőgyógyászom küldött el egy teljes hormon vizsgálatra ahol minden eredményem normális volt csak a TSH volt kiugróan magas 74.3 értékű.
2013. okt. 28. 15:20
 6/8 anonim ***** válasza:

4. vagyok - az valóban nagyon sok! Azért kérdeztem, mert az egészséges szervezet 160ug-ot termel - tehát ha te 150-et kaptál, akkor valószínűleg a te pajzsmirigyed teljesen leállt.

Arra figyelj, hogy reggel éhgyomorra szedd a gyógyszert, egy nagy pohár vízzel és utána 30 percig ne egyél, igyál semmit. Főleg nem szabad kalcium tartalmú italokat inni (pl.: tej, tejeskávé), mert az akadályozza a thyroxin felszívódást. Kb 6 hét, 2 hónap alatt normalizálódik a TSH szintje.

2013. okt. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6 hete szedek Euthyrox-ot, negyedet, és ezalatt az idő alatt 1,72 lett a TSH-m 3,34-ről.


Most már reménykedek, hogy hamarosan sikerül, eddig nagyon el voltam keseredve.

2013. okt. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es válaszoló

Nagyon köszönöm a segítségedet. Nem is tudtam hogy kalciumot nempszabad a bevétel után inni. Nem gondoltam, hogy ennyire rossz a helyzet :(

Remélem hamarosan jók lesznek az eredményeim.

2013. okt. 29. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!