Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miket kell egy első gyermekes...

Miket kell egy első gyermekes szülőpárnak beszerezni, és mennyiből jön ez ki?

Figyelt kérdés

Most szeretnénk babát, és mivel első lesz, így nulláról indulunk. Sajnos nincsenek olyan ismerőseink sem, akik adnának egy-két dolgot.

Mennyit kell rászánni a beszerzésre?

Ágy, pelenkázó, kisruhát stb. ezekre gondolok.


Köszönöm


2009. nov. 13. 23:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Miket kell? Kb. MINDENT! :) Hatás sajnos a csillagos ég... na meg a pénztárcátok.

Mi: Brendonos kombiágy 79.000.- + feltét rá 4500.-

Kocsi: 60.000.-

Hordozó: 10.000.-

Fürdőkád állvánnyal (Vatera): 2000.-

...egyenlőre ezek fonak fixen kelleni, de jó ha van, pláne nagyobb lakásnál bébiőr (6-7000.- kb.)

És akkor még nem számoltuk a ruhákat és egyéb "apróságokat", ami mind mind viszi a pénzt. Ja! Meg a szülés "hálapénze" és az előtte lévő vizsgálatok, ha magándokit fogadsz. Szóval jó sokkkkk pénz kell hozzá.

2009. nov. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Rengeteg pénz. Nekem csak a terhességem és a szülés került durván egy 100-asba. Ahol tudtunk spóroltunk, de így is el kellett adni a kocsinkat. Mikor terhes voltam elköltöztünk, itt mindent fel kell újítani, szóval nem sok maradt a gyerekre. A baba szobában glettelni, festeni kellett, parketta van, azt felcsiszoltattuk, lelakkoztattuk, új függöny tartó, új függöny. Ez így kb 60 ezer Ft csak a parketta újítása volt 30 e. Kiságyat, hordozót használtan vettük együtt 20 ezer Ft-ért, ágyneműt turiban vettem 1500 Ft-ért + kaptunk tesóméktól is kispárnát. A legjobb barátnőm (a keresztanyu) meglepett minket egy csodás, full extrás baba kocsival + hordozóval. Kis ruhákat kaptunk innen-onnan, de a legtöbb új meg a tesz-veszről vásároltam. Kis kádat szintén tesóméktól kaptuk, jött a hideg kaptunk tőlük overallt is, de az még nagy úgyhogy venni kellett másikat. Baba ápolási szerek, pelenka, fürdető, olaj, hintőpor, popsikrém, olló, csipesz, fésű stb ez is benne van pár ezerbe. Szóval nagyon sok pénzbe kerül egy gyerek. Sok lemondással és áldozattal jár, de megéri.

2009. nov. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sok lesz...Én ugyan ezt kérdeztem mikor babát szerettem volna, és valaki azt mondta: ...várj!a babáig el is kell jutni...és milyen igaz volt!!!

Majdnem egy év kellett mire összejött és végre terhes lettem!Aztán jött a magas vérnyomás, vizesedés a 32. héten már "wellness" a kórházban...szóval nem volt egyszerű.

De hogy konkrétan válaszoljak,ez attól is függ hogy miből milyet szeretnétek.Nekünk is első babánk lett, fokozatosan vettünk mindent.(megjegyzem fele nem is kellett volna)

Nálunk apuka szakmája asztalos úgyhogy szerencsére a bútorokkal nem volt gond.Ami kell:

-babakocsi+hordozó

-textil pelus (min.10 db)

-sterilizáló

-mellszívó (azt csak szülés után vegyél ha tudod hogy van tejed!)

-babának pelus

-matracra védő lepedő

-ágynemű a babának

Kb.3-500.000 biztos orvossa együtt.

-

2009. nov. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekünk az ikrek kb. 500 000 -be kerültek és nem vettünk semmi extrát.
2009. nov. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A ruhákat be lehet szerezni olcsón a tuiból. És jobb minőségűek az itthonitól arra ne költs sokat. És a amúgy is hamar kinövik. A teszveszen és a vaterán mindent meglehet szerezni sokkal olcsóbban. Kölcsönözni is lehet mérleget, légzésfigyelőt és akkor olcsóban megúszod. Mivel nem is bizos, hogy használni fogod. Kiságy az 70X140-es vegyetek méretben. Mert a 60x120-as hamar kicsi és hamar ágyat kellesz cserélni. A gyereknek is kényelmesebb. Felújítani felesleges ráérsz 3 éves kora után most még úgy se értékeli és még nem is tud rá vigyázni. Hamar lelakja a felújítottat. Kismotorral neki megy a bútoroknak, lehánya a szőnyeget,összerajzolja a falat.Pelenkázó fontos. Nagy és kényelmes legyen mert azt sokáig használjátok. Mellszívót is vegyél akár használtan is az Avent a legjobb. Néz körül sok helyen mert hatalmas eltérések vannak árban. Jegyzetelj. Én hamar elkezdtem beszerezni a dolgokat és így nem volt olan megterhelő. Akciókor vásároltam.
2009. nov. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekünk is első baba volt 1 hónapja :D!Rengeteget költöttünk,bár ruhákból nem kellett sokat,mert kaptunk 4 zsákkal!

Szobai berendezések:239 ezer (kiságy,pelenkázó)

babakocsi:37 ezer

hordozó:10 ezer

etető és kenguru összesen:11 ezer

textilek(kifogó,lepedők,ágyneműhuzat szett,függöny,takaró):15 ezer

hintaszék vateráról:10 ezer

levegőtisztító-hidegpárásító:20 ezer

tisztasági etetési kellékek:25 ezer

hazafelé a gyógyszertárból még: 13 ezer

egyéb(játszószőnyeg,szennyestartó,fertőtlenítő stb.):30 ezer

Mi mellszívót és légzésfigyelőt nem vettünk mert az nekünk pénzkidobás lett volna!Meg amúgy is az!

ruhák(amiket mi vettünk):15 ezer

Aztán a kórházi csomag:amiket venni kellett az megint kb. 15 ezer!Azt tudom,hogy 500 ezer Ft-unk volt amit hamarabb összegyűjtöttünk neki és a szoba kifestésével(amit am mi csináltunk)el is ment az összes!Jah mert hazafelé taxival jöttünk,nem volt még autónk...az 1200 Ft volt!

De mi már előre vettünk fogkefét neki és bilit...olyan kádat ami nem piskóta formájú,mert azt hamar kinövi!Tehát rengeteg...mi ezt a pénzt 2 év alatt gazdálkodtuk össze direkt a kicsi fiunknak!

2009. nov. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Persze, használtan is be lehet szerezni sokmindent.

Én biztos undorodnék pl. a használt mellszívótól meg ilyesmitől. Azért legyen már minden új, ha egy új élet születik. Én se veszek föl használt ruhát, akkor a gyerekre miért adjam?

És a kiságy rácsait miért nyalassam vele más gyerek után?

2009. nov. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kiságy 16000.- (brendonból fenyő ágy)

Ágynemű, baldachin,matrac, lepedő: 30000.- ( ez olcsóbban is kijön, csak mi a brendonba vettük horror összegért, de a páromnak nem tudtam megmagyarázni, hogy nézzünk körül máshol is)

Babakocsi: 30000.-

Pelenkázó+fürdető: 10000.-(teszvesz)

Komód: 20000.-

Textil pelus: 1800.-

Ruhák: kb. 20000.-,amit vettünk, 4-5 zsákkal kaptunk a rokonoktól, amit az ő gyerekük kinőtt

Bébihordozó: 2000.- bababörzén vettem használtat

Kocsiba gyerekülés:15000.-

Cumi, cumisüveg: 4000.- körül

Mellszívó: 15000.-

Ehez jön még maga a terhesség, ha fogadott orovosod van, akkor alkalmanként 8-10000.-

Maga a szülés 60-tól felfelé.

Az én dokim 150000.-ért csinál egy szülést, de nekünk csak 40000.- volt, mert anyós szülésznő és régen együtt dolgoztak. Az epidurális érzéstelenítésért 20 rongyot kért el az aneszteziológus, amit persze akkor nyögött be, mikor már beadta. Azt hittem lerugom a fejét.

2009. nov. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok


Kedves utolsó! Az érzéstelenítésért is kérhetnek pénzt. És ráadásul úgy, hogy utána jelzik. Amúgy az nem jár a kórházi ellátással együtt?

2009. nov. 14. 10:46
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Hát szerintem az járt volna a kórházi ellátás keretein belül, csak a dokim mondta, hogy ők az aneszteziológussal úgy egyeztek meg, hogy ha az ő betegeit érzésteleníti, akkor kap 20 rongyot fejenként.

Ez az Uzsoki kórházban volt. De tuti járt volna, mert volt egy szobatársam, aki ugyan úgy kapott és neki nem kellett fizetnie. Csak a hülye anyósom mondta, hogy akkor is fizessük ki, mert ne hozzuk őt ekkora szégyenbe a doki előtt, hogy nem fizetünk. Mert ugye ő a dokimmal együtt dolgozott. Könnyű más pénzével dobálózni. Pont akkor elég rossz volt az anyagi helyzetünk, mikor bekerültem a kórházba, akkor ment tönkre a kocsiba a váltó és 150 ezret kellett rákölteni, alig tudtuk kifizetni a dokinak a 40 ezret és akkor még adjál 20-at az epiért.

2009. nov. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!