Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Túlsúlyos, babára vágyó...

Túlsúlyos, babára vágyó hölgyek. Vannak gátlásaitok, félelmeitek? Vállalhatunk így babát? Tapasztalatok aki így szült?

Figyelt kérdés
2009. nov. 14. 10:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
VÀGYO,VAGY VÀRO?
2009. nov. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon oda kell figyelni majd,hogy hogyan alakul a súlyotok közben, de az orvos és védőnő mindent elmond szerintem.

Azt is olvastam egyébként,hogy a teherbeesés nehezebben megy a túlysúlyosaknak. Ezt nem tudom, de érdemes lenne diétázni azért.

Sok sikert (nekünk)!

2009. nov. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igazd van a diét mindenek előtt.

Te mennyi vagy? (Kg)

Én 104.

2009. nov. 14. 11:09
 4/11 anonim ***** válasza:
43%
teherbeesés előtt ne kezdjetek túlsúlyos (leendő) kismamik 90 napos fogyókúrába!:) Pici diéta nem lenne rossz, de ha jön a baba, jön. Védőnőre csak az elemibb dolgokban hallgassatok, ha elkezd ijesztgetni, hogy zsír meg cukorbaj meg dagadt gyerek, mindig a mért értékekhez tartsátok magatok! Ha jó a terheléses cukor, ha jó a közérzet, akkor nincs baj!! Én normál testsúllyal estem teherbe , közel 20 kg-t híztam , de a védőnő már 15 -nél fogta a fejét, hogy fogjam vissza magam, mert ez sok lesz... nagy babát szültem , az igaz, de egészséges!:)
2009. nov. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%

Elsö vagyok:Hogyne vàllalhatnàl babàt?Hol van megirva hogy neked tilos babàt vàllani?

Természetesen ha még nem most akarsz teherbe esni,hanem pàr honap mulva,akkor nyugodtan elkezdhetsz egy diétàt.Persze nem koplalàsra gondolok,hanem egészséges étkezésre.És a sport sem àrt egyalàtalàn.Tapasztalatom nincs,de làttam tulsulyos kismamàkat,nem hinném hogy a piciknek bajuk lett.Sok sikert!

2009. nov. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Szia én tulsulyosan kezdtem a terhességet.

Semmi gondom 26 hetes vagyok makk egészséges és a kislányom is a pocakban...

Nem fogyózom egészségesen eszem és nem hizom...:-))

Csak a pocakom nő....:-))

Ésszel kell enni terhesség alatt és nem lesz gond a tulsullyal...

ha ehészséges vagy terhesség előtt a tulsulytol ugyanugy hamar terhes leszel és utánna sem lesz gond.Az én példámat tudom mondani nekünk első honapban mikor nem védekeztünk összejött a baba és azóta is kopp kopp semmi gond...:-))Vágj bele!Sok sikert!

2009. nov. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Én még nem szültem de nagyon szeretnék babát!Én is túlsúlyos vagyok és nekem nagyon nehéz teherbeesni.Járok endokrin dokihoz és kivizsgáltak és azt mondta nekem a doki,hogy ha nem fogyók le soha nem esek teherbe.Na ekkor nagyon kiborultam és sírtam.Hogy lehet az hogy van aki nálam több kiló és teherbeesik és megszüli és nincs semmi gond.Én nekem mért nem sikerül?Annyi a gondom hogy a sárgatest hormonom alacsony.Többi hormonom jó.Férjemmmel minden rendben van.Diétázok is eddig 8kiló ment le de nagyon lassan mennek le a kilók.Irigylem azokat a nőket akik túlsúlyosak és teherbeesnek.Szerintem lehet túlsúlyal válalni babát.Sok sikert!
2009. nov. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem is tudom mit írjak 3 éve kőkeményen fogyóztam !157 cm,70 kg)voltam lefogytam 52-re és akkor lettem terhes!Szülés időre kicsit elszaladt velem a ló 84 kg-mal mentem a kórházba de abbol 12 kg víz volt!Most megint babát várok és 68-ról keztem megpróbálok odafigyelni hogy ne hízzak annyit igaz ez nehéz mert állandóan csak ennék!
2009. nov. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én 159 cm és 76 kg voltam teherbeeséskor (elsőre sikerült, természetes úton). A terhesség alatt diabéteszes lettem (szülés után rögtön elmúlt) így diétáznom kellett. összesen másfél kg-t híztam, és a szülés után egy héttel már 68 kg voltam. A babám már elmúlt 15 hónapos és teljesen egészséges.

Ettől függetlenül az mégis egészségesebb, ha kisebb súllyal vágsz neki a terhességnek, mindkettőtök szempontjából. Mi most akarunk kistesót, és mivel a szoptatás abbahagyása után sajnos minden visszajött, kíméletesen, de diétázom.

2009. nov. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A dokim szerint ha összejön, akkor már nincs baj. Oda kell figyelni, de azok akik túlsúlyosan estek teherbe, általában már nem híznak sokat. Én biztosan fel fogok keresni egy dietetikust, hogy segítsen összeállítani egy étkezési tervet. Egyébként nálam nem akar összejönni. Már másfél éve :(
2009. nov. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!