Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teherbeesést követően védekezt...

Teherbeesést követően védekeztetek gumival?

Figyelt kérdés
Tudom hülye kérdés, első baba lesz így egy kicsit tudatlanok vagyunk. Köszi a választ.

2013. okt. 30. 09:59
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Másik gyerek már nem lesz belőle, de én azt hiszem, hogy akár érdemes. Jó, persze, végre csinálhatjátok gumi nélkül, csináljátok is. :) De ilyenkor a hüvely érzékenyebb lehet majd és fertőzést kapni hajlamosabb lehet. Tehát ezek megelőzésére esetleg érdemes azért a gumi használatát mégis megfontolni. Ha viszketésed lenne, akkor ugyanúgy menj el dokihoz. Nekem is volt és azt hiszem Canestent ugyanúgy lehetett használni, de azért erre kérdezz rá. És természetesen ebben az időszakban ha nem bírjátok ki, akkor mindenképpen gumival.
2013. okt. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha már várandós vagy, nem kell védekezni. Ha stabil párkapcsolatban élsz és bízol a partneredben, természetesen. A fertőzéseket ekkor is kerülni kell. Az ondóban levő prosztaglandin puhíthatja a méhszájat, de ennek csak a terhesség végén van jelentősége. Amennyiben az orvos komplikációk miatt nem tilt el nyíltan és egyenesen a szextől, akkor szabadon szeretkezhettek végig! :)
2013. okt. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem használunk :) 29 hetes kismama vagyok
2013. okt. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem terhesség előtt szinte 2-3 havonta volt gombás fertőzésem, terhesen próbáltam erre oda figyelni és ezért mi az esetek nagy részében használtunk gumit, hogy ne kapjak fertőzést vagy ha kapok akkor ne adjam át a férjemnek és ha kikezelnek ne kapjam tőle vissza. Éveken át kezeltek hüvelyi fertőzéssel, férjemet is folyton vizsgálták nem e tőle kaptam el, de soha semmit nem találtak, így terhesen én nagyon féltem. De valami csoda folytán terhesen soha nem volt fertőzésem és már 38 hetes vagyok.
2013. okt. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Teherbeesés előtt sem használtunk gumit (azért lett a baba :) ), és utána sem. Összeszedtem a terhesség végén gombát is, meg gyulladást is, de egyiknek sem volt köze a szexhez.
2013. okt. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Terhesség során mindig más a folyás, abszolút normális ha fehér krémes vagy ha víz szerű. Akkor van fertőzésed ha viszket, szúr, rossz szagú, sárgás esetleg zöldes színű. Ha ilyesmi problémád van érdemes minél előbb doki véleményét kikérni, és amíg nem kezelnek vagy ki nem derül, hogy nincs gond addig érdemes gumival "védekezni". Ha olyasmi folyásod van ami zavaró, de még sem fertőzés akkor pedig kérd ki a dokid véleményét, mert nagyon sok vény nélküli hüvely krém/kúp van ami segít rendben tartani a hüvely flórát.
2013. okt. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!