Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért csak 25 százalék az...

Miért csak 25 százalék az esély a teherbeesésre egy hónapban, ha jókor voltunk együtt?

Figyelt kérdés
2013. nov. 8. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Jo kerdes;(

Ezt en is szeretnem tudni;(

2013. nov. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%

miért nem 50%-ot mond az orvos - vagy igen, vagy nem.

amúgy baromság valószínűséget számolni. én védekezés mellett (3 éve pharmatexet használtam) havi 2-3 összebújás mellett egyszer csak várandós lettem... pont a ciklus 14. napján (28 napos pontos ciklusom van)

erre mit mondana az orvos, hány százalék eséllyel indultam? :)

kitartás! :)

2013. nov. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak statisztika.
2013. nov. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha jókor vagytok együtt, akkor is megeshet, hogy a spermiumok épp nem a 100%-ot nyújtják, hanem épp gyengébb állapotban vannak, ezért már élve el sem jutnak a petéig. Ha mégis eljutnak, akkor megeshet, hogy miután megtermékenyült a pete, azután nem ér időben méhfalat, és elhal, mielőtt "megkapaszkodhatna". Ha meg is kapaszkodott, még mindig megeshet, hogy kilökődik, mert akármilyen génprobléma merül fel, amivel életképtelen lenne az embrió. Szóval ezeket az összetevőket összeadva valóban kicsi az esély a teherbeesésre. De ezzel nem kell foglalkozni, nem is szabad rá gondolni. Úgy kell hozzáállni, hogy már pedig sikerülni fog, és kész!! :)
2013. nov. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A bejutó spermiumok minősége nem mindig egyforma, ha megtermékenyül a petesjt épp időben kell beágyazodnia a méfalba, a hormon nagy úr az hogy egy nő hormon háztartását épp mi befolyásolja kiszámithatlan.
2013. nov. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 25-30%-ot olvastam a legtöbb helyen. Ez egy statisztikai adat, ami abból jön le, hogy a rendszeresen próbálkozó pároknak átlag 3-4 hónap alatt jön össze a baba - ebben pedig benne vannak azok is, akiknek elsőre, és azoknak is, akiknek egy év után se sikerül.
2013. nov. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

25% a statisztika.

Ez azt jelenti hogy 2 egészséges felnőtt embernek rendszeres nemi élet mellett, jókorra időzített együttlétek alapján átlagosan 4 ciklus alatt sikerül gyermeket nemzeni. Ez egy átlag. Lehet hogy jókor vagytok együtt, de éppen egyik spermium sem elég jó ahhoz hogy megtermékenyítse a petesejtet, vagy pedig éppen a megtermékenyített petesejt nem tapad meg. Ezek természetes folyamatok, lehet természetes szelekciónak is nevezni.

Van akinek 1. hónapban összejön a fenti feltételek mellett, van akinek a 7.-ben.

Ezért bár az orvosok 1 évben szabják meg a meddőségi kivizsgálás határát, ha 6-7 ciklusban nem sikerül, akkor ott már van ok gyanakodni.

2013. nov. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!