Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Esett valaki teherbe magzatvéd...

Esett valaki teherbe magzatvédö vitamin segitségével? Kérlek irjatok?

Figyelt kérdés
már el vagyok keseredve ez az utolso fogás amit meg tudnék probálni!!
2013. nov. 12. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

A vitaminnak semmi köze a teherbeeséshez, ez nem arra való. Csak vitamin, épp olyan,mint a sima multivitaminok, cska kifejezetten várandósoknak meghatározott arányban tartalmazza a szükséges dolgokat. A fejlődési rendellenességek megelőzésében és az anya jó vitamin ellátottsága szempontjából fontos.


EGyetlen vitaminról, az E vitaminról hallottam, hogy erősíti, vastagítja a méhnyálkahártyát, ennek esetleg lehet hatása a teherbeesésre, beágyazódásra. De ennyi.


Ha nem jön a baba jó ideje, alapos orvosi kivizsgálás kell mindkettőtöknek, nem vitamin.

2013. nov. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Én is szintén az E-vitaminról és még a folsavról is hallottam, hogy segíti a megtapadást, de tapasztalatom nincsen, és szerintem se ebben bízz, vizsgáltasd ki magad, lehet, hogy icipici segítséggel egyből összejön...
2013. nov. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

"már el vagyok keseredve ez az utolso fogás amit meg tudnék probálni"-miket próbáltál eddig???

Próbálj kicsit lazulni, és külső szemmel nézni a kérdésed, és Te magad is fogod tudni a választ, hogy vitamintól nem lehet teherbe esni.

De lehet semmilyen segítségre nincs szükséged, csak egy kis lazításra ott fejben!

2013. nov. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

szia!próbáld meg nem görcsössen akarni!

az e-vitamint én is hallottam próbáld ki!

sok sikert remélem össze jön!

2013. nov. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

A magzatvédő vitamin elsősorban nem arra való, hogy a teherbeesést segítse elő, hanem arra, hogy a magzatnak biztosan jusson elegendő vitamin, ásványi anyag. Érdemes szedni, mert megelőzhetsz vele súlyos fejlődési rendellenességeket, de teherbe esni nem ettől fogsz.

Jól írta az egyik válaszoló, egyedül az E vitamin segíthet, ha az a probléma, hogy nem elég vastag a méhnyálkahártyád és emiatt nem tud megtapadni a baba, úgyhogy azt is érdemes kipróbálni.

2013. nov. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

Én a férjem segítségével estem teherbe :D

Egyébként a magzatvédő vitaminok nevében is benne van, mire valóak, abban segítenek, hogy az anya szervezete vitaminokkal feltötve várja a babát, illetve a terhesség és szoptatás alatt biztosítsuk a baba számára a fontos vitaminokat.

2013. nov. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Sajnos tapasztalatom nincs, én is a témával kapcsolatban keresgélek, informálódok. Én ezeket találtam, ami hasznos lehet. A fontos részeket kimásoltam ide (a ... jelzés a kevésbé lényeges részeket jelenti):


Terhesvitamin "Terhesség előtt, alatt?

... Mikortól kell szedni, hogy tényleg hatásos legyen? Erre a jó válasz az, ha tudatos vagy, és tervezed a terhességet, a remélt fogantatás előtt 2-3 hónappal. ... mire megtudod, hogy babát vársz, a folsav szempontjából lényeges fejlődési szakasz már lezajlott, már eldőlt, hogy a baba egészséges-e vagy sem. És itt tulajdonsképpen mindegy, hogy "sima" folsavról és egyéb formájó vitaminokról vagy egy nagy doboz magzatvégő vitaminról beszélünk.

A fontos időszak a megzat fejlődésének 15. napján kezdődik. Ekkor indul meg a központi idegrendszer fejlődése, az idegcső kialakulása. ... Ez pedig lezajlik egy hét alatt, amikor a magzat még mindig csak 28 napos. ...

A legtöbben a magzat életének 28. napján már tudunk a kis jövevényről, de addigra már (ebből a szempontból) késő, és sokan csak még később jutnak el a biztosig, majd a gyógyszertárig. Igaz ugyan, hogy további súlyos rendellenességek kialakulhatnak még a terhesség 77. napjáig, amelyek elkerülése miatt a vitamint szedni még mindig nem késő. Csak az "eleje" már eldőlt."


Forrás: [link]


Hasznos lehet még: [link]


Olvastam olyat is, hogy a magzatvédő vitamin jótékony hatással lehet a fogantatásra is. Ez abból adódhat, hogy sokféle vitamint tartalmaz. Az E-vitamin és a cink segíti a beágyazódást.

"Már a baba tervezésének időszakában szedett terhességi vitaminkészítmények elősegíthetik a fogamzást is."


Forrás: [link]


"Az ovulációs problémák jelentős részénél a folsav hiánya is a háttérben van, így ennek a pótlása nagy segítséget adhat a megtermékenyülés elérésében."

"A kutatások szerteágazók, és egyre több vitaminnal kapcsolatban derül ki, hogy annak milyen fontos szerepe van a reprodukcióban, a gyermekáldás lehetőségében. Mivel a magzatvédő vitaminok jórészt ugyanazokat a vitaminokat tartalmazzák nagy mennyiségben, melyeket a teherbeesés elősegítésére is javasolnak, így több orvos ajánlja annak szedését már a terhesség előtt is, esetenként a pár mindkét tagjának."


Forrás: [link]


Remélem, hogy segítettem. A férjemmel most mi is a teherbeesésen ügyködünk, ezért én is a teherbeesést segítő vitaminokról tájékozódok. Abban biztos vagyok, hogy ártani nem árthat és talán jó is lenne felkészülni a terhességre.


Ti mióta próbálkoztok? Nem szabad elkeseredni, mert a túlzott stressz a baba ellensége.

2013. nov. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!