Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vitamin? Magzatvédö vitamn?

Vitamin? Magzatvédö vitamn?

Figyelt kérdés
Szeretnék teherbeesés előtt vitamint,magzatvédő vitamint szedni.mit ajánlotok mit érdemes? Köszi
2013. nov. 11. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Én Gravidát szedek, de pl. előző terhességemnél Femibiont szedtem. Szerintem gyakorlatilag mindegy, melyiket választod :)!
2013. nov. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
azt olvastam a folsav a jod meg az omega 3 a legfontosabb!
2013. nov. 11. 20:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Ki kell tapasztalni mindenkinek más válik be. Valakinek xy-tól szorulása, hányingere, gyomorégése van, és másnak pedig az válik be. Én Elevitet szedtem 2 hónappal teherbe esésem előtt, aztán nem vettem még egy dobozzal, gondoltam ha sikerül a baba majd megkérdezem a dokimat. Amikor terhes lettem a dokim azt mondta nem kell terhes vitamin, folsav és ascorbin sav kell és majd a végén vas. Valamint ha szükséges akkor magnézium. Így én nem szedtem semmit terhesen csak amiket fent említettem.
2013. nov. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Folsav a legfontosabb, és azt bizony már terhesség előtt érdemes szedni, túl adagolni nem lehet. Terhesség előtt és a 12. hét után elég heti 3-4 szem 3mg folsav (sárga-lila dobozos ez a legolcsóbb). 4-12 hét között pedig lehet naponta szedni. Ascorbin sav ebben a téli időben szintén nagyon fontos és a fogaknak is jót teszt (téves elgondolás, hogy arra kálciumot kell szedni). Omega 3 at lehet szedni de elég heti 2-4 alkalommal, de az ráér akkor amikor már pocakban a baba, de ha eszel halat akkor nem olyan fontos. Magnézium igény szerint ha görcsölsz/keményedsz, de ha nincs ilyen panaszod akkor is 2-3 hetente egy egy szem nem árt mert jót tesz a baba idegrendszerének. Jód hát az is kell, de ha jódozott sót veszel akkor fölösleges és érdemes is vigyázni mert az bizony nagy mennyiségben káros. Terhesség végén pedig vas (kb. 30-32 hetes kórtól) érdemes olyan vasat kérni a dokitól (vasat minden esetben doki írja fel, nem tudok recept nélküli vasról) amiben folsav is van. Valamint én minden 3. hónapban meg ettem 1 üveg Ferro Flavonoid lekvárt. (vas-folsav)
2013. nov. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
szóval ha folsavat szedek már jo vagyok :) és melyik magzatvédőt ajanljatok amibe omega 3 meg ilyenek vannak?
2013. nov. 11. 20:39
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a 2 legjobb vitamin a Femibion és a Pharmaton Matruelle. Ebben a kettőben van omega 3 is, a többiben nincs. Én az első 12 hétben Femibion 800-at szedtem, mert ebben könnyen felszívódó folsav van, és nincs benne D vitamin, ami az elején még nem is kell, legalábbis én úgy tanultam, hogy azt még nem jó szedni az elején.

Ha lejárt a 12 hét, akkor kell váltani Femibion 400-ra ebben már omega3 is van, és már kevesebb benne a folsav, mert már nem kell olyan sok. Viszont én átváltottam a Matruelle-re, mert egyrést kicsit olcsóbb, abban is van omega3, és abban viszont van D vitamin is. Vas is van benne, bár nekem anélkül is jó volt a vérképem, és ha rossz valakinek, akkor amúgyis írnak fel pluszban vasat.

2013. nov. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
neveket és árat várok!!!
2013. nov. 12. 13:08
 8/9 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. A Parmaton Matruelle-t kb. 4000-ért vettem (3900valamennyi volt), a Femibion 400, ami 12 héttől van 5200 körülre mondta a patikus, ha jól rémlik. A femibion 800 , ami az első 12 hétben jó, az olcsóbb volt, már nem nagyon emlékszem, de 3500 ft környékén volt azt hiszem.


Szerintem egyszerűbb, ha bemész a patikába, és ott megkérdezed, mert különbségek vannak gyógyszertáranként az árakban.


Ezen kívűl, amit még ismerek vitamint (de ezekben nincs omega3): Gravida, Elevit, Ladeevit.

(de az elevitben pl. A vitamin is van, ami nem szerencsés, mert fejl. rendellenességet okozhat, ha túlzott a bevitel, márpedig az ember eszik is a vitamin mellett!)

2013. nov. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Találtam egy összehasonlító táblázatot, talán segít: [link]
2013. nov. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!