Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Második baba, bizonytalan...

Második baba, bizonytalan vagyok mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szeretnénk második babát, eredetileg hármat, de most a következőre gondolok egyenlőre :-) alapjában kis korkülönbséget szerettünk volna, de mindig kapok hideget meleget..ugyanakkor a szülésem kicsit megviselt, 19 óra volt,hosszú és nagyon fájt...utána az éjszakázás nagyon kicsinált, periódikusan eléggé leviselt..még most is kelek az 1 évesemhez, de mostanra valahogy megszokta a szervezetem vagy nem tudom...de persze azért fáradt vagyok. Szóval egyik percben energikus vagyok és szeretnék kistesót, a másikban azt érzem hulla fáradt vagyok és még örülök, hogy őt is ellátom. Ilyenkor arra gondolok, talán sose lesz biztos pillanat, hisz mindig lesz miért vagyok fáradt egy gyerek mellett...vagy? nem tudom hogyan lássak tisztán ebben a helyzetben, hogyan döntsem el mitévő legyek. Hogyan lássak tisztán, mit vegyek figyelembe szerintetek? Tényleg olyan nagyon nehéz két kicsivel? 13 hós a fiam.

2013. nov. 17. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy 35 év felett akkor én ilyen helyzetben biztos várnék még minimum 1 évet a teherbe eséssel.
2013. nov. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én mindig nagyobb korkülönbséggel képzeltem el a gyerekvállalást (5-6 év). Nem véletlenül. Sokkal könnyebb, ha az egyik gyerek már értelmesebb, jobban megérti a dolgokat és könnyebben megcsinálja mellette az ember a dolgokat. És ekkora korkülönbséggel még simán tudnak együtt játszani is.

A nővérem gyerekei közt 2 év van. A nővéremnek piszkosul nehéz dolga volt.

Így mi mondjuk sok mindenre való tekintettel nem igazán tervezünk már másodikat sem, de nem zárjuk ki a lehetőségét. De ha lesz, akkor ez az 5-6 év lesz.

Én a fiamtól 2 éves koráig szinte semmit nem tudtam megcsinálni, nagyon nehéz volt vele. Aztán minél nagyobb lett, annál könnyebb volt. De ha 2 éves korára lett volna egy kis testvére is, hát én biztos kikészültem volna.

Ott könnyebb talán a kis korkülönbség, ahol az anyukának állandó segítsége van, mindig tud valakire számítani. De amennyiben nincs segítsége, apuka is sokat dolgozik, nagyszülők sincsenek esetleg a közelben, ott nagyon nehéz.

2013. nov. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én mindig is két évet akartam a gyerekeim között, de az élet úgy hozta, hogy mindig tólnunk kellett rajta. Aztán belegondoltam, hogy nem is baj. Elég rosszcsont a lányunk. Év elején teherbe estem, gondoltam, most már jöhet. Sajnos májusban elvetéltem. Igazából belegondoltam, most születne a napokban, hogy lehet jobb is így. Az egész év aggódás volt. Házvásárlás, esküvő, felújítás, ovikezdés...Talán az ideg miatt vetéltem el. De még mindig nem vagyunk kész a házzal, s volt néhány olyan felújítás, amivel kezdetben nem számoltunk, így anyagilag eléggé legatyásodtunk...talán anyagilag jobb ez így. Viszont most már megint rajta vagyunk, mert mire jön, addigra már minden helyre áll:D A lányom is elég hisztis időszakát éli, talán érettebb lesz a kistesóhoz jövőre. De ez persze egyéni. Lehet, hogy a tied készen állna rá, ha most összejönne a kistesó.
2013. nov. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezt csak te döntheted el, hogy bevállalnád-e vagy sem... Szerintem igen, nagyon nehéz két kicsivel. Én nem vállaltam, mi a nagyobb korkülönbségre szavaztunk. Nekem most múlt 4 éves a fiam, mi most ügyködünk a tesón nyár óta. A szülés és az állandó éjszakázás emléke már elhalványult, én most érzem úgy, hogy tiszta szívből belevágnék újra a babázásba. Szerintem sokkal könnyebb úgy, ha a nagy már önálló, egyedül eszik, egyedül öltözik, wc-zik, meg lehet vele beszélni mindent, oviba jár, ezáltal a délelőtt és a délután egy része csak a kicsivel való foglalkozásé lenne. Nem mindegy azért. Én tuti nem bírtam volna, ha az egyik pici a másik kicsi..

De mindenki más, mindenki mást tart szem előtt, tény hogy a kis korkülönbségnek is nagyon sok előnye lehet.

Aztán persze ott van az a dolog is, hogy nem tudhatod előre, mikor jönne össze a baba. Lehet hogy hamar, de lehet akár fél-1 év is...ember tervez ugye... Szóval sokmindent figyelembe kell venni, az biztos.

Én a helyedben, annak alapján amit írsz, még várnék egy kicsit a másodikkal.

2013. nov. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk kis korkülönbség van. Másfél év. Az eleje nehéz volt, bár szerencsére a nagyobb igen jó természetű nagyon nyugodt gyerek. Nem volt féltékeny nem kellett óvni a kicsit tőle, mert nem akarta bántani. Szépen elvoltak együtt. Most a nagy 3 éves a kicsi másfél és nagyon szépen eljátszanak. Hol építenek, hol főnek.

Szerintem neked kell érezni, hogy mennyire bírod. Én hiába írom, hogy nekem mennyire klappolt nem biztos, hogy neked is menni fog. Nekem két gyerekkel tényleg sokkal könnyebb mint mikor egyedül volt a lányom. Már a napirend megvolt, így a kicsi csak abba illeszkedett bele. Párom 12 órázott de mindig mindenben segített rá nem lehetett panaszom és szüleimre is bármikor számíthatok. Egy héten egyszer megyünk vagy jönnek Ők. Ha bármi kérdés van írj nyugodtan :)

2013. nov. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat, sok mindenben egy véleményen vagyok veletek! nekem nincs segítségem csak a férjem, ő minden szabadidejét ránk szánja és mindenben segít amit csak kérek...hát igen az éjszakázás és a szülés élménye még nem halványult el teljesen :-)

hallottam már én is hogy 2-vel könnyebb volt mint eggyel, de hát ki tudja milyen lenne...én is arra gondoltam az utóbbi időben hogy 2 év körül kezdünk el próbálkozni. ha most kezdenénk és a második is úgy jönne mint az első akkor nem lenne 1 évem felkészülni ugyanis ő elsőre jött...

2013. nov. 17. 20:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát ezt tényleg neked kell eldönteni, főleg ha nincs semmi segítséged. Nekem van egy kisfiam aki 3 éves lesz 2 hét múlva, van egy 7,5 hónapos kislányom és most 7 hetes terhes vagyok. Mindig is 3 gyermeket akartunk, de én csak jövőre gondoltam teherbe esni mivel ilyen kicsi még a kislány. Bele gondoltam már többször is, hogy 15 hónapos lesz mire a 3. baba megszületik és itt helyben nekem sincs segítségem semmi. Anyumék 100 km-re laknak, anyósomék mondjuk csak 25-30 km-re, de nem várhatom el tőlük, hogy állandóan itt legyenek, a férjem minden nap késő jár haza viszont a hétvégén itthon van. Abból lesz jó, hogy a fiam januártól óvodába megy és így csak a kiscsajjal leszek itthon. Hála istennek azért egyikük sem olyan hisztis és rossz, hogy ne lehessen bírni velük. A fiam kezd komolyodni és imádja a hugicát. Fogalmam sincs, hogy fogok elbírni 3 gyerekkel de már most készülök rá.
2013. nov. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
tudom, hogy nekem kell eldönteni, de mivel csak 1 gyerekem van nem tudom milyen kettővel, többel..azért kérdezem a tapasztaltabb anyukáktól, mert nekik jobb rálátásuk van és tudják utólag mondjuk mi alapján érdemes dönteni. nagyon nehéz kérdés ez, mert mi is szeretnénk többet, anyagilag sem probléma, inkább az ismeretlentől való félelem. családban is azt mondta az egyik anyuka, 2vel könnyebb volt neki, illetve 1-el fáradtabb volt mint 2-vel. na ez is érdekel mennyire van ez így vagy ez csak amolyan mítosz?
2013. nov. 18. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!