Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha napokkal a menstruáció...

Ha napokkal a menstruáció előtt inkább pirosas folyásom van, az utalhat progeszteron hiányra?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy napokkal a menstruáció előtti barnázás erre utalhat. De én inkább pirosasnak mondanám ezt a "barnázást".

Vizes folyással kezdődik, aztán nyúlós ragacsos, néha tojásfehérje anyagú folyásom van, ami hol halványpiros, hol rózsaszín, hol bordó, de nem barna. És mikor kicsit abbamarad, akkor általában vizes folyásom van. Tulajdonképpen több napon át tartó "barnázásom" csak múlt hónapban kezdődött, de most úgy néz ki, megint az van. Eddig 2 nappal a mensi előtt kezdődött, de legutóbb 4- vagy 5 napig volt ez a pirosas folyás. Most megint úgy néz ki, hogy kábé ugyan ez van. Tegnap egy barna (az tényleg barna volt) maszattal kezdődött, de nagyon kicsi volt, majd ma már pirosas. Szerdán kéne megjönnie, ha maradna 27 napos, de múlt hónapban is 29 napra jött meg (akkor kezdődött a rendes vérzés)

Szóval a pirosazás is progi hiányra utal?


2013. nov. 18. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem arra utal! Nekem is ez volt a bajom, nézess egy hormonszintet a mensi 3. és 21. napján!
2013. nov. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen. A piros azt jelenti, hogy friss a vérzés, vagy talán több, mintha barna foltot látnál.

Nézesd meg magad szakemberrel, biztos, ami biztos.

2013. nov. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy Angliában élek és itt nem néznek hormonszintet. Forumon is olvastam, ismerősöm is ezért ment haza, mert nem vizsgálták meg. Nemcsak hogy nem vizsgálnak meg, de nem is kaphatok rá gyógyszert, mert itt nem forgalmazzák. Terhesség alatti barnázásra is azt mondják, hogy normális, nem néznek meg, csak ha már ömlik belőled a vér...tapasztalatból mondom sajnos. Hetekig barnáztam..7 héten keresztül...végül elvetéltem. Azóta van megkavarodva a hormonháztartásom. Nem végeztek utána kaparást, pedig nem jött ki minden. Mondták, ha két hét alatt kijön, akkor oké, ki is jött végül is, de szerintem ha kapartak volna, nem lenne ez...nem tudom. A terhességem már az 5. héten elhalt és 12 hetesen vetéltem el...szóval azt hiszem nincs sok csodálkozni való rajta, mért borult fel minden..ha kezeltek volna időben, valószínű nem lehetett volna megmenteni a magzatot, de kikaparhattak volna jóval hamarabb, s akkor talán már rég terhes lehetnék újra. Haza csak évente egyszer járok, nem tudok hazamenni most, lehetetlen:( Júliusban tudok csak.

Egyetlen egy megoldást találtam: Itt a fórumon olvastam egy progeszteron nevű krémről, amit valaki orvos nélkül használt, gondoltam akkor nem vényköteles. Megnéztem, hogy itt lehet e ilyet kapni, olvastam angol fórumokat is, és sok angol nő alkalmazza terhesség alatt is, mert nem segítenek rajtuk az orvosok. 12 hétnél fiatalabb babák nekik nem számítanak:(...de az anyukák se:(

Ma úgy tűnt, megjött, de elég kevés...

2013. nov. 19. 16:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Amit itthon adnak progeszteron hiányra, az vényköteles. Duphaston, vagy Utrogestan. Ha a kismama vérezget, ezt automatikusan felírják.

Az a gond, hogy hormont pótolni úgy, hogy közben nem tudni, hogy mi a gond, nem biztos, hogy kifizetődő.

Erről a krémről én is olvastam már, de nem hiszem, hogy sok haszna lehet, ha nem vényköteles. Tényleg az lenne a legjobb, ha találnál valami magán orvost, magán labort, ahol megnéznek. Itt sem mindenki kapja meg a beutalót, de magánlaborban lehet kérni hormonszintet.

2013. nov. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Itt ilyen nincs, próbáltam rákeresni, de nem találtam. Lehet van, de az biztos, hogy nagyon drága lehet. Még keresgélek.
2013. nov. 19. 18:55
 6/6 A kérdező kommentje:
A krémről azt írja, hogy nem lehet túl adagolni...úgy vagyok vele, hogy ártani biztos nem árt, legfeljebb nem használ. Egyébként már az is jó lenne, ha a menszit kicsit helyre tenné, azt pedig jó eséllyel teszi, ahogy olvasom angol és magyar fórumokról.
2013. nov. 19. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!