Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Melyek azok a sportágak,...

Melyek azok a sportágak, amelyek könnyebbé teszik a terhességet, szülést?

Figyelt kérdés
Aki világéletében soha sem mozgott annak rémálom és kínszenvedés a szülés. Arra lennék kíváncsi, hogy melyek azok a mozgástechnikák, amelyek segíteni tudnak? Gondolom, elsősorban a hasizmot kellene erősíteni, de hogyan, milyen formában? A futás, lovaglás, hobbi tollasozás....ezek segítenek megkönnyíteni a teerhességet?
2013. nov. 20. 06:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia.nemtom hogy ha valaki csak a terhesség miatt kezdene el edzeni mennyire hatásos.a Saját tapasztalatom leírom

23 éves vagyok .balett táncos ..emellett gimnasztikáztam

Első gyerkőcömet várva 6. hónapig dolgoztam. Minden szerepet,bemelegítést megtudtam csinálni

Csupán a háttérszerepeket kaptam..beöltöztetve

ÉN

2013. nov. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1es vagyok.véletlen elküldtem

ÉN úgy érzem,azzal hogy eleve sokat sportoltam,mozogtam könnyebb volt a terhességem,és a szülés is..3 óra össz

Ha te ezen gondolkodsz bátran ajánlom a jógát,kezdő gimnasztikát.futást mindenképp..az kitartóvá tesz

2013. nov. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

:) nekem az mondta a szülésznő, mikor már jópár órája 5 perces fájásaim voltak és a méhszájam nem tágult az istennek sem, hogy azok, akik komolyan sportolnak vagy sportoltak nehezebben tágulnak, mert nagyon feszesek az izmok ott bennt is.De nem tudom mennyire igaz ez vagy csak vígasztalni akart.Én 26 órát vajúdtam, mire meglett a lányom.Én kosaraztam illetve lovagoltam... Amúgy a terhességem nekem is viszonylag könnyű volt, 42 hétig hordtam a lányom, de a 42. héten is vígan jöttem, mentem, mozgékony voltam, míg több ismerősöm nagyon meg volt rogyva már a 30. héten és egyik sem sportolt életében sohasem.

Viszont a jóga az szerintem is jó ötlet, arról sok pozitívat hallani a terhességgel/szüléssel kapcsolatosan.

2013. nov. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát én nem sportoltam soha semmit úgymond aktívan, csak hobbiból bringáztam, néha elmentem futni. Az utóbbi néhány évben pedig totál semmit. Az első gyermekem egy óra alatt lett meg onnan, hogy a szülőszobára bementem, a vajúdást nem igazán vettem fel, fájt, de nem volt vészes, jöttem-mentem, csináltam a dolgom. A második szülést nem veszem ide, mert az sürgősségi császár volt. A felépülés viszont a sima és a császáros szülés után is meglepően gyors volt. Szerintem ez genetika is vagy nem tudom. Amúgy én is a jógára gondolok, hogy az segíthet, a légzésben biztos, illetve az önkontrollban.
2013. nov. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia, én 7 éve tai chiztam, mikor szültem. A terhesség normál lefolyású volt. Szülésnél, mondthatom, hogy csupán a méhösszehúzódásokat éreztem, azt is az oxitocin hatására. 5 óra kellett a lányom megszületéséhez az első fájástól számítva.

Amúgy szerintem az erőnlétben, a kitartásban számít valamit a sport. A tágulást, ami az egyik kulcsfontosságú dolog, nem igazán befolyásolja.

2013. nov. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!