Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Véleményeket várok! Milligest...

Véleményeket várok! Milligest fogamzásgátló tabletta abbahagyása ennyi idő lenne a regenerálódás?

Figyelt kérdés

Tavaly szeptemberben tudatosan Baba tervezés miatt hagytam abba a Milligest fogazmásgátlót. 16 éves koromban kezdtem el szedni és 6 évig szedtem szünet nélkül. Nem volt mellékhatása. Mikor tavaly abba hagytam, elkezdett a testem formálódni, mintha 6 évig "hipernálódva" lett volna. Kerekedtem, fejlődtem, mint ahogy abba a 6 évben kellett volna.

A gyógyszer abbahagyása után 3. hónaptól voltunk a babatémán. Onnantól kezdve vitaminoztam magam, és erősitettem a szervezetem. Azóta sajnos, még mindig nem jött össze a babóca. Eddig szinte minden hónapban valamennyi napot késett, de az utóbbi két hónapban szinte pontosan és megfelelő mennyiségben menstruálok.

Voltunk Nődokinál is, aki véleményem szerint nem volt alapos, csak annyit állapitott meg hogy van peteérésem.

Szeretnénk orvost váltani.

Véleményetek szerintem lehetséges hogy a szervezetem most kezd regenerálódni? Kihagyott éveket szeretné pótolni? Véleményetek szerint akkor normális az is hogy eddig nem estem teherbe? Nektek mi volt a tapasztalat? Fogamzásgátló abbahagyása után, mennyire volt könnyű a teherbeesés?

Bocsánat a regényért, de szerintem igy érthető minden :)

ELőre is nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!



2013. dec. 9. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát én azt az orvost tudnám jól "khm"-ni aki egy 16 évesnek 6 évre non-stop felír fogamzásgátlót.

Az már jó hír, hogy van peteérésed, meg viszonylag rendszeres ciklusod.

Sajnos erről nem szeretnek beszélni, mert a fogamzásgátlók gyártása irtó nagy üzlet, de akár meddőség is lehet a következmény...


Szívből kívánom, hogy Te rendbe gyere, és összejöjjön a várva várt csoda!

Legyetek türelemmel!

Orvost pedig akkor kell váltani, ha nem bízol abban, akihez jársz, akkor feltétlenül!

2013. dec. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod.

Sajnos, Én is ettől félek, hogy esetleg meddőséget okozhat, nagyon félek, hogy Te is pont ezt mondod, hogy lehetséges.

Igen, pont azért szeretnék orvost válteni, mert nem gondolom hogy alaposan végezné a dolgát, persze nem akarom semilyen orvosnál okosabb lenni, csak úgy gondolom, hogy lehetne alaposabb.

2013. dec. 9. 12:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia.Én pont ugyan ilyen fogamzásgátlót szedtem amilyet te.Én is k.b. 3 hónapot hagytam a szervezetemnek hogy "tisztuljon" .És ha az "éles" hónapokat számolom akkor a 7. hónapban sikerült teherbe esnem.Nekem segített az is hogy mértem az ébredési hőmet és grafikont vezettem,ezáltal jobban megismertem magam,tudtam mikor van peteérésem.Talán próbáld ki te is hátha bejön.És tudom könnyű mondani de türelem :)
2013. dec. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szia.

Köszönöm a válaszod.

Még sose mértem az ébredési hőmet, igaz gondoltam már rá, hogy elkezdem.

Igen, sajnos ilyenkor már az ember türelmre hónapról hómapra csökken, de köszönöm a biztatást.

2013. dec. 9. 13:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ezt a fogamzásgátlót szedtem, először azt hiszem 5 évig. Amikor eldöntöttük, hogy jöhet a baba, abbahagytam (2008 február)és utána a szervezetemnek újra kellett tanulnia szabályozni magát, ez kb.1,5 évet vett igénybe nálam, 2009 júniusában estem teherbe. Amikor már nem szoptattam, újra elkezdtem szedni.Most szeretnénk kistesót, idén márciusban hagytam abba, eddig még sajnos nem sikerült teherbe esnem, megint ugyanazok a dolgok történnek, mint először. :( Nekem így hatott a szervezetemre, többet egy szemet be nem veszek, az biztos. Remélem, ti nagyobb sikerrel jártok, az mindenképpen jó jel, hogy peteérésed van.

2013. dec. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, Én is hasonlókat érzek magamon mint Te.

Remélem már nem kell annyira sokat várnunk a babócáig, első babánk lenne, és már nagyon várjuk.

2013. dec. 9. 16:14
 7/8 anonim ***** válasza:

Most voltam nőgyógyásznál! Nekem se jön össze a babóca 2 évig szedtem Jasminelle fogamzásgátló tablettát. Iszok Palástfű teát is, meg ajánlották az Elevit gyógyszert is.. :)


Meg mondta az orvos, hogy nem kell belefeküdni a témába... El kell felejteni! nem kell állandóan ezen kattogni. Annyira szeretnéd a babát, hogy a szervezeted ellen dolgozik... ( nekem így mondta az orvos..) tehát próbálok nem a babára koncentrálni..hanem élem a napjaim mintha semmi se lenne...nehéz...de most úgy néz ki összejön..( le is kopogom.. :) )

2013. dec. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy nektek összejön, előre is drukkolok :)

Nagyon nehéz megálnni, hogy ne gondoljak erre, főleg mikor ilyen peteéréses vagy menstruációs kezdeti időszak van, na akkor nagyon para van :)

Köszönöm a biztatást, és jó pozitiv példákat olvasni :)

2013. dec. 10. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!